Auction 41. PoW Gross Born camp

24152

1943(?) formularz urzędowy ze stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM".

30 PLN
24153

1943 Święto Artylerii - "armata", karta pocztowa, ciemnoniebieska na kartonie żółtawym szorstkim, czysta, jedna z najrzadszych całostek w dziale poczt obozowych (nakład 31 szt.) bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp1ay
1 800 PLN
24154

1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze zielonym, karton żółtawy szorstki, nakład zaledwie 200 sztuk !!!! wysłana 24.XII; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3x
500 PLN
24155

Fi.Cp8yII
50 PLN
24156

1944 znaczek wydania z Neubrandenburga z nadrukiem OBÓZ IID, gwarancja Falkowski.

Fi.5a
40 PLN
24157

1944 znaczek wydania z Neubrandenburga z nadrukiem OBÓZ IID.

Fi.5ay
60 PLN
24158

1944 znaczek wydania z Neubrandenburga z nadrukiem OBÓZ IID, drobne usterki w gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
50 PLN
24159

Fi.9-11
230 PLN
24160

1944 Święto Morza, gwarancja Falkowski.

Fi.10
40 PLN
24161

1944 Święto Morza.

Fi.10
40 PLN
24162

1944 Święto Morza.

Fi.10
30 PLN
24163

1944 Święto Morza.

Fi.11
30 PLN
24164

Fi.12-14
320 PLN
24165

1944 Święto Żołnierza.

Fi.16
20 PLN
24166

Fi.16
50 PLN
24167

1944 herby miast, parka z marginesami.

Fi.17
10 PLN
24168

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
24169

1944 herby miast, parka z marginesami, gwarancja Schmutz.

Fi.18
10 PLN
24170

1944 25 lecie AGH w Krakowie, znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.26
50 PLN
24171

1944 zaproszenie-karnecik do "kawiarenki" obozowej, wysłane do oficerów 61 pułku piechoty z okazji święta pułkowego; na froncie odznaka pułkowa i proporczyk pułku; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
24172

1944 wymarsz legionów, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
90 PLN
24173

Fi.Bl.2
280 PLN
24174

1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza.

Fi.bl.4
250 PLN
24175

Fi.Bl.4
600 PLN
24176

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, czysty znaczek za 50 f. z bloku wprowadzonego do obiegu w trzecim dniu wystawy, gwarancja Schmutz.

Fi.(Bl.5)
300 PLN
24177

Fi.Bl.5
1 200 PLN
24178

Fi.bl.7
130 PLN
24179

Fi.Bl.7
320 PLN
24180

Fi.Bl.7
180 PLN
24181

1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8
150 PLN
24182

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, średni stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8
120 PLN
24183

Fi.Bl.8
440 PLN
24184

Fi.Bl.8I
180 PLN
24185

1944 całostka z grafiką, Adam Mickiewicz.

Fi.Cp10y
90 PLN
24186

1944 całostka świąteczna ilustrowana wysłana 14.XII.44.

Fi.Cp10y
50 PLN
24187

1944 karta obozu IIE z nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp17II
500 PLN
24188

1944 znak opłaty pęknięty pionowo u góry, karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; uszkodzenie w rysunku, powstało prawdopodobnie na skutek dostania się ciała obcego między kliszę, a papier, dzięki czemu powstała unikalna odmiana; karta-druk biblioteczny, przesłana 26.VI; całostka pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.Cp18y
600 PLN
24189

Fi.Cp18y
140 PLN
24190

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze), czarny podłużny "obiekt" pod napisem POCZTÓWKA występuje tylko na reprodukcji wskutek niewłaściwego skanowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp19
100 PLN
24191

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa, słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21
40 PLN