The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 41. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26160

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania.

Fi.Cs4II
160 PLN
26161

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
26162

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
500 PLN
26163

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ornamentu z oryginalnego obiegu z Krakowa 23.VI 1919 z pełnymi brzegami.

Fi.Cs 4 III s
200 PLN
26164

1919 wydanie krakowskie, POLSKA POCZTA - przestawione wiersze nadruku i beleczka zamiast ornamentu (typ 18), niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.+50%=1500.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt
300 PLN
26165

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 12 bez nominału, opuszczona cyfra 5.

Fi.Cs4IV
300 PLN
26166

1920 kartka typu m z hasłem propagandowym w układzie a - wszystkie litery jednakowego kroju.

Fi.Cp32ma
40 PLN
26167

1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym.

Fi.Cp32nb
40 PLN
26168

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe.

Fi.Cp33
100 PLN
26169

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35
30 PLN
26170

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
26171

1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia.

Fi.Cp38
20 PLN
26172

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
26173

1921 karta podwójna 8 + 8 mk na kartonie szaropiaskowym ciemnym, długość napisu KARTA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm, czysta.

Fi.Cp41
80 PLN
26174

1922 kartka z Wejherowa 3.11.22 do Gdańska.

Fi.Cp40
15 PLN
26175

1922 pokwitowanie telegraficzne dla polskiego Górnego Śląska, wyjątkowo czysto odbity nadruk, gwarancja Schmutz.

Fi.Ct11
800 PLN
SOLD
26176

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk niemieckich/ 80 mk, bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct12
1 500 PLN
26177

1923 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct 8
50 PLN
26178

1924 pokwitowanie telegraficzne.


50 PLN
26179

1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76.

Fi.Cp43I
40 PLN
SOLD
26180

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
26181

1927 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IX-927.

Fi.Cp47
120 PLN
SOLD
26182

1928 Henryk Sienkiewicz, karta o sygnaturze (I-1931), z hasłem propagandowym F, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp48I
60 PLN
26183

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 4.II z Warszawy do Kielc.

Fi.Cp49A
50 PLN
26184

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, nieostre narożniki.

Fi.Cp50I
50 PLN
SOLD
26185

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 3 - Ojców, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
200 PLN
SOLD
26186

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 10, sygnatura XI-1931 długości poniżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIa
60 PLN
26187

1931 Henryk Sienkiewicz, karta z ilustracją nr 2 - Płock, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i wysłana 3.II.1932 z Tarnowskich Gór.

Fi.Cp50IIa
40 PLN
26188

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 11 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
280 PLN
26189

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
240 PLN
26190

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
320 PLN
26191

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
280 PLN
26192

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
320 PLN
SOLD
26193

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
200 PLN
26194

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane.

Fi.Cp50IIa il.1-32
6 000 PLN
26195

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.9 - Tryptyk Tadeusza Kościuszki.


60 PLN
SOLD
26196

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


35 PLN
SOLD
26197

1932 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z hasłem propagandowym K.

Fi.Cp52
90 PLN
SOLD
26198

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
26199

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (VII-1932), wysłany 11.X.33 z Łodzi, z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykany, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp53
300 PLN