Auction 40. Germany

21295

1862 lub po, całostka - koperta, wysłana 1.VI z Celle do Hildesheim, kasownik odbiorczy na odwrocie, klapa kompletna, ale uszkodzona przy otwieraniu; dobry stan zachowania.

Mi.U11
120 PLN
21296

1902 Bawaria, list wysłany 17.VII z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.56
20 PLN
21297

1905 Karoliny, dzielony znaczek za 10 Pf jako opłata za przesłaną 6.V widokówkę z Ponape adresowaną do Jaluit.

Mi.I
600 PLN
21298

1912 Bawaria, ilustrowana karta pocztowa prywatnego nakładu, wydana z okazji Volksfest Bamberg, przesłana lokalnie 24.VI; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; temat - BALONY, LOTNICTWO.

Mi.PP27 D10/01
150 PLN
21299

1916 Rzesza, "Großherzogliche Angelegenheit" - korespondencja książęca zwolniona od opłaty pocztowej, karta pocztowa, wysłana 1.XI ze Schwerina, pieczęć domu książęcego "GROSSHL. HAUSHALTS-FORSTKASSE *SCHWERIN I.M.*"; doskonały stan zachowania.

200 PLN
21300

1916 Rzesza, karta pocztowa, wysłana 18.VI z miejscowości Isenheim w Alzacji do Szwajcarii, przesyłka niedofrankowana, poczta szwajcarska naliczyła i pobrała 23.VI dopłatę od odbiorcy we Friburgu; stempelek cenzury w Mühlhausen; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P106; P33
150 PLN
21301

1921 Republika Weimarska, Twistringen banknot 75 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
21302

1921 Republika Weimarska, Pfarrkirchen a.Rott banknot 25 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
21303

1921 Republika Weimarska, Warnemünde banknot 25 fenigów, słabszy stan zachowania.

40 PLN
21304

1921 Republika Weimarska, Naumburg banknot 75 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
21305

1926 Saara, różne widoki, seria obiegowa, czysta na podlepkach.

Mi.108-21
80 PLN
21306

1926 Saara, służba zdrowia, seria czysta na podlepkach.

Mi.104-07
80 PLN
21307

1927 Saara, służba zdrowia, przedrukowa seria czysta na podlepkach.

Mi.122-25
100 PLN
21308

1928 Republika Weimarska, widokówka przedstawiająca liniowiec "Cap Norte", wysłana 19.III z Berlina do Rastenberg.

Mi.385, 386
40 PLN
21309

1929 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach.

Mi.135-41
150 PLN
21310

1929/1934 Saara, różne widoki, seria urzędowa, czysta na podlepkach.

Mi.D22-32
50 PLN
21311

1931 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach.

Mi.151-57
400 PLN
21312

1932 Saara, wydanie lotnicze, seria czysta na podlepkach.

Mi.158-59
100 PLN
21313

1932 Republika Weimarska, ilustrowana karta pocztowa, czysta w dobrym stanie zachowania.

Mi.P215
20 PLN
21314

1932 Saara, zamki i kościoły, seria czysta na podlepkach.

Mi.161-67
480 PLN
21315

1932 Republika Weimarska, dzielony !!! znaczek za 12 Pf, jako opłata za kartę pocztową (zgodna z taryfą), wysłaną 18.X z Hamburga do Wrocławia; znaczek unieważniony wirnikiem reklamowym; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.466
400 PLN
21316

1933 Saara, eksplozja w Neukirchen, seria czysta na podlepkach.

Mi.168-70
160 PLN
21317

1934 Saara, posągi z kościołów Saary, seria czysta na podlepkach.

Mi.171-77
160 PLN
21318

1934 III Rzesza, ilustrowana karta propagandowa, przesłana ambulansem 771 relacji Berlin-Görlitz do miejscowości Czarnowanz b./Oppeln (Czarnowąsy) na Górnym Śląsku, która w wyniku plebiscytu pozostała po stronie niemieckiej.

Mi.P250
40 PLN
21319

1934 Saara, posągi z kościołów Saary, seria kasowana.

Mi.171-77
420 PLN
21320

1934 Saara, plebiscyt 1935, seria czysta na podlepkach.

Mi.179-194
100 PLN
21321

1935 III Rzesza, widokówka wysłana 26.IV z Norymbergi do Krakowa, dosłana do Zakopanego; znaczki unieważnione kasownikiem mechanicznym z okolicznościową nakładką.

Mi.549, 518
30 PLN
21322

1937 III Rzesza, ilustrowana karta z dopłatą na rzecz pomocy zimowej, czysta w idealnym stanie zachowania; temat - RYBOŁÓWSTWO.

Mi.P266
30 PLN
21323

1937 kompletny zeszycik znaczkowy w idealnym stanie - cztery ośmiobloki znaczków z Hindenburgiem (H-Blatt 89-92), Mi. 260,- Euro.

Fi.MH37
500 PLN
21324

1938 III Rzesza, dekoracyjna ilustrowana karta propagandowa, wydana z okazji zajęcia części Czechosłowacji (Sudetów) przez Niemców.

Mi.P275
60 PLN
21325

1938 IIII Rzesza, Plebiscyt w Austrii - znaczek wydany z okazji plebiscytu na karcie wysłanej z Wiednia do znanego polskiego filatelisty Ludwika Steinbacha we Lwowie; znaczek skasowany 10.IV w dniu Plebiscytu.

Mi.663
40 PLN
21326

1938-1944 III Rzesza, zestaw znaczków czystych.

Mi.ex.662-906
120 PLN
21327

1939 III Rzesza, wojskowy list urzędowy, wysłany 21.XI z Berlina do Krosna, pieczęć listowa z godłem do korespondencji służbowej "Frei durch Ablösung Reich"; mechaniczny kasownikiem nadawczy z okolicznościową nakładką; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
21328

1941 III Rzesza, "EUROPA W ZJEDNOCZONYM FRONCIE PRZECIWKO BOLSZEWIZMOWI" kasownik propagandowy na kopercie listu, wysłanego 25.XI z Berlina do Szczecina; doskonały stan zachowania; z eksponatu J.Falkowskiego.

Mi.763
80 PLN
21329

1942 III Rzesza, znaczek wydany z okazji Dnia Znaczka na dekoracyjnej karcie, ostemplowany okolicznościowo 11.I w Dessau w pierwszym dniu obiegu.

Mi.811
80 PLN
21330

1942 III Rzesza, list (koperta firmowa) wysłany 26.V z Berlina do Krakowa, ładna odbitka mechanicznego kasownika nadawczego z nakładką propagującą zbiórkę materiałów wtórnych; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.788
40 PLN
21331

1943 III Rzesza, list (koperta firmowa) wysłany 13.V z Berlina do Krakowa, ładna odbitka mechanicznego kasownika nadawczego z nakładką propagującą zbiórkę materiałów wtórnych; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.827
40 PLN
21332

1943 III Rzesza, okupacja Holandii, przefrankowany list polecony wysłany 20.IV z Amsterdamu do Berlina, znaczki ostemplowane kasownikiem propagandowym "UNSER FÜHRER BANNT BOLSCHEWISMUS"; zwraca uwagę erka typu blanco z pieczątką (słabo odbitą) DEUTSCHE DIENSTPOST; kasownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania; z eksponatu J.Falkowskiego.

Mi.831, 843, 849&nbs
100 PLN
21333

1946-1950 Strefy okupacyjne i NRD, komplet 8 karnetów, wydawanych z okazji Targów w Lipsku (znaczki kasowane - Mi.165 euro).

Mi.162-4BX, 941-2IIB
200 PLN
21334

1948 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, dwa rodzaje nadruku - 8 Pf + 16 Pf - frankatura mieszana, list wysłany 9.VII z Hamburga do Westerland Sylt; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.38I, 42II
80 PLN