Auction 40. Foreign Postage on Polish territory

15676

1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 9.XI z Krakowa do Budapesztu; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Krakau 2."; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry i niewielki ubytek tylnej klapy).

Mi.149x
100 PLN
15677

1915 list polecony, wysłany 31.I z Chrzanowa do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze; stempelek cenzury austriackiej; kasownik odbiorczy 5.II na odwrocie; dobry stan zachowania (jeden ze znaczków uszkodzony).

Mi.147x
50 PLN
15678

1915 widokówka, wysłana 25.XI z Przemyśla do Wiednia, stempelek cenzury przemyskiej; dobry stan zachowania.

Mi.141x
30 PLN
15679

1915 polecony list firmowy z Międzyrzeca lub Siedlec do Warszawy, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, koperta przycięta od góry.

Mi.66, 68
240 PLN
15680

1915 list z Buska do Warszawy, znaczek rosyjski skasowany utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym.

Mi.68
240 PLN
15681

1915 polecony list firmowy z Białegostoku do Warszawy, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym i w tym samym celu obcięta z erki nazwa miejscowości, co w przypadku koperty firmowej nie mogło zdać egzaminu.

Mi.69
240 PLN
15682

1915 list firmowy z Radomia do Warszawy, znaczek rosyjski skasowany utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, co w przypadku koperty firmowej nie mogło zdać egzaminu, koperta przycięta od góry.

Mi.83
240 PLN
15683

1915 list firmowy z Siedlec do Warszawy, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, co w przypadku koperty firmowej nie mogło zdać egzaminu, koperta przycięta od góry.

Mi.69, 81
250 PLN
15684

1915 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca.

10 PLN
15685

1916 list polecony, wysłany 13.VIII z Zakopanego do miejscowości Freudenthal (Bruntal) w Czechach; stempelek cenzury w Nowym Sączu; słabszy stan zachowania (koperta z boku klejona taśmą przezroczystą).

Mi.149x
20 PLN
15686

1916 skart - paczkowy adres pomocniczy wysłany 11.VI z miejscowości Zabłocie koło Żywca do Konstantynopola !!! na odwrocie tureckie stemple odbiorcze i znaczki opłaty, użyte w charakterze dopłat; niecodzienna, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.151, 154, 356&nbs
200 PLN
15687

1916 list - koperta firmowa "STOWARZYSZENIE OSZCZĘDNOŚCI I KREDYTU FUNKCYONARYUSZÓW C.K. KOLEI PAŃSTWOWYCH W GALICYI" wysłany ze Lwowa do Wiednia, stempelek cenzury lwowskiej na Dworcu Głównym; temat-KOLEJE.

Mi.188
80 PLN
15688

1916 sądowy arkusz doręczeń z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN
15689

1916 list polecony z miejscowości Czernihów (stolica i główne miasto województwa czernihowskiego I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, wysłany 12.5 do Piotrogrodu, skąd po ocenzurowaniu wyekspediowano go do Danii; dwie zalepki i dwa stemple cenzury, w tym cenzora nr.105; zwracają uwagę dwie różne nalepki polecenia: do korespondencji wewnętrznej z napisami grażdanką i do korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; na odwrocie kasownik odbiorczy 20.6; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
200 PLN
15690

1917 sądowy arkusz doręczeń z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN
15691

1917 recypis zwrotny z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN
15692

1917 list wysłany 28.XI z miejscowości Sułkowice do księżnej Astrid Horn af Aminnedo w Ystad, stempelki cenzury; kasownik odbiorczy na odwrocie; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.188, 221
200 PLN
15693

1918 karta pocztowa, wysłana 5.III z miejscowości Przecław do miejscowości Mikulinice, doskonała odbitka stempla nadawczego, dodatkowo stempelek "firmowy" nadawcy "Zarząd dóbr Maryi Hr.Reyówny w PRZECŁAWIU".

Mi.P235
40 PLN
15694

1918 widokówka ze Stanisławowa datowana 9.VI, adresowana do Wiednia, prawdopodobnie grzecznościowo przewieziona i wrzucona do skrzynki pocztowej we Wiedniu, gdzie poczta (pomimo stempla formacji wojskowej) naliczyła 13.IV dopłatę, którą pobrano od adresata; ciekawostka.

Mi.P62
60 PLN
15695

1918 sądowy arkusz doręczeń z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN
15696

1920 list nadany z miejscowości Kontopp, dzisiaj Konotop koło Zielonej Góry.

150 PLN
15697

1921 Ziemie Zachodnie, Oława (Ohlau) banknot 50 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
15698

1921 Ziemie Zachodnie, Jelenia Góra (Hirschberg) banknot 10 fenigów, słabszy stan zachowania.

20 PLN
15699

1927 list firmowy z urzędu skarbowego w Cosel (Kędzierzyn Koźle) 27.9.27 do Gnadenfeld ze stemplem "frei durch Ablösung Reich".

20 PLN