Auction 39. Foreign Postage on Polish territory

10544

1900 karta pocztowa wysłana 24.XI/11.XII z Warszawy do Algierii !!! rzadki, nietypowy kierunek wysyłki, doskonała odbitka rusztowego stempla nadawczego, kasownik odbiorczy Algier 30.XI, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P14
200 PLN
10545

1900 patriotyczna widokówka wysłana 1.X z Krakowa do Ołomuńca, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; temat - NAPOLEON, PONIATOWSKI.

Mi.72
80 PLN
10546

1900 recypis zwrotny listu sądowego z Jarosławia do Boratynia.

15 PLN
10547

1901 sekretnik za 7 kop. wysłany z Wilna do miejscowości Święciany, przesłany 5.III wagonem pocztowym nr.4 relacji Wierzbołów-Petersburg, znak opłaty unieważniono kasownikiem POCZTOWYJ WAGON ( ) No.4 z wyróżnikiem "4", następnie przesyłkę przekazano do wagonu pocztowego nr.201 relacji Poniewież-Nowe Święciany - kasownik POCZTOWY WAGON ( ) No.201 z wyróżnikiem "4"; sekretnik doręczono 6.III, kasownik odbiorczy Święciany (); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.K7
200 PLN
10548

1904 widokówka wysłana 15(3).I z miejscowości Rypin do Piotrkowa, kasownik odbiorczy.

Mi.47y
20 PLN
10549

1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym, kasownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania.

Mi.40y
30 PLN
10550

1906 kartka z Astorii w USA do Warszawy, stemple tranzytowe.

40 PLN
10551

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P20
100 PLN
10552

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U37B
70 PLN
10553

1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo bardzo rzadkie.

Mi.1
1 000 PLN
10554

1909 kartka na odpowiedź z Drohobycza do Wiednia.

15 PLN
10555

1909 list urzędowy z piękną zalepką Dyrekcji Policji we Lwowie.

20 PLN
10556

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.K9
60 PLN
10557

Fi.IIIb
Mi.3b
40 PLN
10558

1911 kartka z Żyrardowa 30.9.11 do Grodźca.

20 PLN
10559

1912 karta pocztowa opłacona jako druk miejscowy, wysłana 5.VI w Baranowiczach, rzadko spotykana taryfa 1 kop., bardzo dobry stan zachowania.

Mi.63IA
150 PLN
10560

1912 widokówka wysłana 14.IV do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.110 relacji Ostrowiec - Koluszki, znaczek unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem B; kasownik odbiorczy.

50 PLN
10561

1912 widokówka wysłana 27.III do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.88 relacji Łuków - Granica, kasownik odbiorczy; uszkodzony znaczek skasowany stemplem ambulansu.

30 PLN
10562

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U52A
80 PLN
10563

1914 kartka z USA do Krakowa ze stemplem odbiorczym i cenzury wojskowej w Krakowie.

40 PLN
10564

1914 sądowy arkusz doręczeń z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN
10565

15 PLN
10566

1914 list polecony do Rygi, znaczek rosyjski skasowany utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym i w tym samym celu obcięta z erki nazwa miejscowości.

Mi.69
240 PLN
10567

1914 polecony list firmowy najprawdopodobniej z Warszawy (tu mieściła się siedziba Kartelu Cukrowniczego) do Kutna, znaczek rosyjski skasowany utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym i w tym samym celu obcięta z erki nazwa miejscowości.

Mi.71
240 PLN
10568

1914 polecony list firmowy z Warszawy do Rygi, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, co w przypadku koperty firmowej i nie obciętej erki nie mogło zdać egzaminu.

Mi.81, 83
240 PLN
10569

15 PLN
10570

1915 list z miejscowości Kopatkiewicze do Agencji Jeńców Wojennych Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 31.10 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 4.11, skąd po ocenzurowaniu 18.11 wysłano go do Kopenhagi; zalepka i pieczęć cenzora nr.61; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.69
90 PLN
10571

90 PLN
10572

1915 list firmowy z Radomia do Warszawy, znaczek rosyjski skasowany utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, co w przypadku koperty firmowej nie mogło zdać egzaminu, koperta przycięta od góry.

Mi.83
240 PLN
10573

1915 polecony list firmowy z Białegostoku do Warszawy, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym i w tym samym celu obcięta z erki nazwa miejscowości, co w przypadku koperty firmowej nie mogło zdać egzaminu.

Mi.69
240 PLN
10574

1915 list z Buska do Warszawy, znaczek rosyjski skasowany utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym.

Mi.68
240 PLN
10575

1915 polecony list firmowy z Międzyrzeca lub Siedlec do Warszawy, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, koperta przycięta od góry.

Mi.66, 68
240 PLN
10576

1916 sądowy arkusz doręczeń z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN
10577

1916 koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U47B, 65A, 69A&nb
100 PLN
10578

1917 skart - pocztowy adres przesyłkowy z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, przesłany 18.I z miejscowości Borysław do Burgkirchen, nalepka przesyłki rejestrowanej; na odwrocie znaczek dopłaty; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.197, P47
120 PLN
10579

1917 sądowy arkusz doręczeń z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN
10580

Mi.188
50 PLN
10581

1917 recypis zwrotny z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN
10582

1917 list polecony, wysłany 10.VI z Jarosławia do żołnierza Legionów Polskich w szpitalu fortecznym nr.II w Modlinie, stempelek cenzury niemieckiej z parafką cenzora, erka z jednej strony nieperforowana; kasownik odbiorczy Modlin na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.194
50 PLN
10583

1918 sądowy arkusz doręczeń z Sądu Powiatowego w Przemyślanach.

15 PLN