Auction 38. Foreign Postage on Polish territory

5165

1849 list z Kwieniszewa 20/9 do Trzemeszna.

80 PLN
5166

1850 unikalny niemy kasownik ozdobny Krakowa, na pięknym wycinku, ze znaczkiem pierwszego wydania austriackiego za 9 Kr. typu I, bardzo wysoka wycena w katalogu stempli Mullera 1367c/2100 punktów, na zachodnich aukcjach sprzedawany około 1500 euro, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, nowa - 13.XII.2004 - fotoopinia austriackiego eksperta Uwe Steinera.

Mi.5
3 500 PLN
5167

1852 około, I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 17.VII ze Stanisławowa do Lwowa; znaczek ładnie cięty, unieważniony przedfilatelistycznym kasownikiem dwuwierszowym STANISLAU, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy; na odwrocie stemple odbiorczy Lemberg z ozdobnikiem; bardzo ładna całość w idealnym stanie zachowania.

Mi.4X
600 PLN
5168

1861 III wydanie Austrii, 10kr. + 15kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczek dopłaty za polecenie zgodnie z rozporządzeniem naklejano na odwrocie listu, zazwyczaj na styku krawędzi, przy otwieraniu listu w większości przypadków znaczek ulegał zniszczeniu, tu znaczek nieuszkodzony w dobrym stanie zachowania; czerwony stempelek polecenia RECOM, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i kasownik odbiorczy.

Mi.21, 22
280 PLN
5169

1868 list z miejscowości Albertyn, wysłany 5.XII z miejscowości Słonim do Wilna, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1866 na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4, o ząbkowaniu 14,5x15; list będący zarazem rachunkiem z ozdobną winietą, wykonaną w zakładzie litograficznym - Paweł Kresse w Warszawie; na froncie sygnatura "I.C.M."(?); dekoracyjna, nietypowa całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.21x
400 PLN
5170

1881 koperta za 7 kop. (139x113 mm), wysłana 5.III w Włocławka do Pruszcza (Praust) Łodzi, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik "POCZTOWYJ WAGON No27" ( 27) z charakterystycznie przesuniętymi cyframi "27"; kasownik odbiorczy PRAUST; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.U25D
150 PLN
5171

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 139x113mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U29D
70 PLN
5172

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U29E
300 PLN
5173

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ubytki powierzchni papieru po podlepkach).

Mi.U30D
50 PLN
5174

1883 list do Paczkowa przesłany 31.III ambulansem relacji Halle - Poznań, kasownik odbiorczy Czerwieńsk (Rothenburg).

Mi.41
40 PLN
5175

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P12
120 PLN
5176

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne przebarwienia).

Mi.P11
50 PLN
5177

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach).

Mi.P10
120 PLN
5178

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce).

Mi.U33A
60 PLN
5179

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 145x120mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.U34B
60 PLN
5180

1889 kartka z Warszawy do Berlina, dopłata.

60 PLN
5181

1889 formularz zawiadomienia o wykryciu przez lekarza ogniska choroby zakaźnej, przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop.; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P9
200 PLN
5182

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop., rozmiar: 134x376mm; dobry stan zachowania.

Mi.S2A
70 PLN
5183

Mi.S1
50 PLN
5184

1890 kartka nadana w ambulansie pocztowym Kostrzyń - Stargard.

25 PLN
5185

1890 list pieniężny (1000 złotych aust.) adresowany do biskupa tarnowskiego Józefa Lobosa, nadany 23.X w urzędzie pocztowym Lwów Śródmieście, wysoka frankatura - 45 koron !!! na odwrocie zabezpieczające pieczęcie lakowe nadawcy, którym był Stanisław hrabia Tarnowski (1837-1917), uczony, polityk, historyk literatury polskiej, prezes Akademii Umiejętności, profesor i rektor UJ, przywódca Stańczyków, polski historyk literatury, krytyk, publicysta; kasownik odbiorczy na odwrocie, zwraca uwagę adres nadawcy - hotel "George" we Lwowie! unikalny walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.56, 59
450 PLN
5186

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą).

Mi.K5
50 PLN
5187

1892 list wartościowy z Marienwerder (Kwidzyna) do Chojnic.

80 PLN
5188

1893 list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 2.II; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.65
150 PLN
5189

1894 kartka z Drohobycza do Ciężkowic, wielokrotnie odbity stempel odbiorczy i okręgowy, osobliwe.

20 PLN
5190

1896 blankiet przekazu pocztowego bez znaku opłaty w typie pierwszego wydania ze znakiem opłaty; niespotykany, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

90 PLN
5191

Mi.E9
250 PLN
5192

1897 kartka z Kołomyji na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim.

15 PLN
5193

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wysoka wycena katalogowa.

Fi.1ax
Mi.1aB
250 PLN
5194

1898 kartka z Drohobycza na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim.

15 PLN
5195

1898 kartka z Borszczowa na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim.

15 PLN
5196

1899 kartka z Zaborowa na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim.

15 PLN
5197

1899 kompletny blankiet przekazu pocztowego na kwotę 20 rubli, 26.VIII wysłany telegraficznie ( )!!! z Radomia do miejscowości Pawłowsk, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 29.VIII na odwrocie; walor w tej formie niezwykle rzadko spotykany, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.A2
320 PLN
5198

1899 kartka z Niemiec do Tarnowskich Gór - stempel odbiorczy.

100 PLN
5199

1899 kartka z Tarnopola na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim.

15 PLN
5200

1900 recypis zwrotny listu sądowego z Jarosławia do Boratynia.

15 PLN
5201

1901 list wysłany 6.III z Monachium adresowany do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany najpierw do Aleksandrii w Egipcie (13.III), stamtąd przesłany dalej do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a następnie zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany, egzotyczny obieg pocztowy.

200 PLN
5202

1901 karta pocztowa, wysłana 12.III z Warszawy do Gdańska, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, dodatkowy stempelek warszawski i kasownik odbiorczy DANZIG 26.3; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P14
50 PLN
5203

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki; kasownik odbiorczy 4.VI.

Mi.43y
80 PLN
5204

1903 list pobraniowy "za zaliczką K.600", wysłany 30.VI "Na koszt" odbiorcy z urzędu Kraków - Piasek do Tarnowa; na odwrocie nieuszkodzone, ładnie zachowane, pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN