Auction 38. Danzig

9459

1924-39 zestaw serii kasowanych w bardzo ładnym stanie, seria lotnicza - oba znaki wodne (Fi.ponad 500.-).

400 PLN
9460

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 5 Pf, karton szorstki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; linia adresowa w odległości 8 mm; karta wysłana 4.VI.1925 z urzędu Gdańsk 1.

Fi.Cp24by1
Mi.P24I
40 PLN
9461

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, karton gładki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; dofrankowana karta, wysłana 19.XI z urzędu Danzing-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi, kasownik odbiorczy.

Fi.Cp25by
Mi.P25b
50 PLN
9462

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej wysłana 8.X z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi.

Fi.Cp28A
Mi.P28F
200 PLN
9463

1924-25 wydanie przedrukowe znaczków urzędowych, seria czysta z lekkimi podlepkami, w ładnym stanie, gwarancja jeden znaczek Krawczyk, reszta Schmutz.

Fi.U41-51
700 PLN
9464

1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.U46
30 PLN
9465

Fi.U46
30 PLN
9466

Fi.U46b
30 PLN
9467

Fi.U48
70 PLN
9468

1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, ciężka podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.U49a
10 PLN
9469

Fi.U50
30 PLN
9470

Fi.U51
60 PLN
9471

1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Krawczyk.

Fi.U51
50 PLN
9472

Fi.206-07
Mi.212-13
80 PLN
9473

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.VI z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
9474

Fi.Cp29
250 PLN
9475

Fi.Cp30
250 PLN
9476

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu.

Fi.Cp30B
Mi.P30A
250 PLN
9477

1925 wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot.

Fi.Cp32
150 PLN
9478

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 5 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; dofrankowana karta (druki) wysłana 9.XII.1926 z urzędu Gdańsk 5 do Kopenhagi.

Fi.Cp33I, 187
Mi.P33, 193
60 PLN
9479

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 10 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; karta wysłana 31.VIII.1926 z Sopotu do Malborka (Marienburg).

Fi.Cp34I
40 PLN
9480

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania.

Fi.Cp37
400 PLN
9481

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I
130 PLN
9482

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 30.V.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I
150 PLN
9483

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38Iuw
250 PLN
9484

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Höchschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.II.1926 z urzędu Danzig - Langfur (Wrzeszcz) do USA.

Fi.Cp38Iw
200 PLN
9485

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38Iw
200 PLN
9486

1927 znaczki wydania obiegowego w dwóch odmianach.

Fi.210w, z
30 PLN
9487

100 PLN
9488

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Danzig, Krantor; karta wysłana 7.XI.1930 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina; dobry stan zachowania.

Fi.Cp45
150 PLN
9489

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta wysłana 16.VII.1932 z urzędu Gdańsk 5 do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45
150 PLN
9490

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 27.VI.1932 z urzędu Danzig 5 do Rügenswalde, bez tekstu na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp45
130 PLN
9491

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Technische Hohschule; karta wysłana 1.III.1930 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Hamburga.

Fi.Cp45
130 PLN
9492

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig-Neufahrwasser, Hafenifahrt; karta wysłana 20.III.1932 z urzędu Gdańsk 5 do Bremenhaven; doskonały stan zachowania; temat - LATARNIA MORSKA.

Fi.Cp45
200 PLN
9493

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Zoppot; karta wysłana 23.VIII.1933 z Sopotu do Polski; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45
150 PLN
9494

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Johanniskirche; karta wysłana 28.X.1929 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Berlina; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45d
150 PLN
9495

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 27
Mi.217-9, 256-66, 27
150 PLN
9496

Fi.Cp46b
200 PLN
9497

1930 10 rocznica Wolnego Miasta Gdańska, czworoblok znaczków za 5 Pf., prawy dolny z błędem na poz.98 "wcięcie w poprzeczce cyfry 5", gwarancja i opis.

Fi.214
Mi.220
160 PLN
9498

1930 znaczek z serii z okazji 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska.

Fi.214
15 PLN