The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 37. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4375

1932 znaczek wydania przedrukowego na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA.

Fi.227
100 PLN
4376

1932 znaczek wydania przedrukowego na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA.

Fi.228
100 PLN
4377

1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, dofrankowana i jako przesyłka lotnicza, nadana 5.IV w urzędzie Gdańsk 5, wysłana drogą lotniczą z urzędu Danzig-Langfuhr przez Berlin do Bremenhaven; pośrednie stemple berlińskie: czerwony stempel odbiorczy dla przesyłek lotniczych i datownik; dekoracyjna całość w minimalnie słabszym stanie zachowania (karta poziomo zgięta, zbyt mocne uderzenie stemplem lotniczym pośrodku, przecięło karton).

Fi.Cpp2, 199
Mi.PP1, 205 
350 PLN
4378

1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 20/100 Pf. z błędem na poz.3 "1 złamane u dołu" (Mi.130 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.D42t
Mi.P42 I 
260 PLN
4379

1934 Sławni Gdańszczanie, komplet 3 czystych kart z żółtozielonym znakiem opłaty, ilustracje przedstawiają: Chodowieckiego, Heweliusza i Schopenhauera.

Fi.Cp48I-IIIa
Mi.P48/01-03 
900 PLN
4380

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3
Mi.PP2 
400 PLN
SOLD
4381

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.252-54
15 PLN
4382

1936 polecony list ekspresowy z Gdańska wysłany 17.XI do Gdyni, zwraca uwagę stempelek "20 P.Einl.Geb.", na odwrocie stempel Gdańsk 5 (wyr."k") i kasownik odbiorczy.

Fi.236, 257
Mi.A241, 261 
50 PLN
4383

1936 wydanie dobroczynne z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.257-62
120 PLN
SOLD
4384

1936 zabytki Gdańska - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, czysta seria w bardzo ładnym stanie.

Fi.258-62
Mi.262-66 
200 PLN
4385

1936 wydanie dobroczynne z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.274-78
90 PLN
4386

1936 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze żółtozielonym, karton szarobiały.

Fi.Cp53a
180 PLN
SOLD
4387

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen. na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi. 400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania

Fi.Cp55e
Mi.P54 
1 000 PLN
4388

1937 znaczek jasnozielony na papierze bladożółtym, z automatu, na widokówce wysłanej 6.VIII z Sopotu do Nowego Miasta Lubawskiego (Fi.100.-), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.188Rbz
70 PLN
SOLD
4389

1937-1939 zestaw poszukiwanych kasowanych serii "obrazkowych" z dopłatami; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.255-7, 263-4, 279
Mi.259-61, 267-8, 28
200 PLN
4390

1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, seria.

Fi.263-64
20 PLN
SOLD
4391

1937 wydanie obiegowe.

Fi.265
40 PLN
4392

1937 wydanie obiegowe.

Fi.269
10 PLN
SOLD
4393

1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. z wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk.

Fi.271
Mi.275X 
250 PLN
4394

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii.

Fi.275
15 PLN
4395

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii.

Fi.276
15 PLN
SOLD
4396

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii.

Fi.277
20 PLN
SOLD
4397

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii.

Fi.278
40 PLN
4398

1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 7, częściowy brak cyfry (suchotłoczony).

Fi.Bl.1
1 000 PLN
4399

1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1a
60 PLN
4400

1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.2a
60 PLN
4401

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok.

Fi.bl.3
180 PLN
SOLD
4402

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony frankowany blokiem, ostemplowanym okolicznościowo, wysłany 30.XI z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Bl.3
500 PLN
4403

1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym, karton kremowy.

Fi.Cp57e
130 PLN
SOLD
4404

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta czysta, idealny stan zachowania.

Fi.Cpp4
Mi.PP3 
300 PLN
4405

1938-39 wydanie na przesyłki lotnicze, seria na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", na podlepkach.

Fi.282-85
Mi.298-301 
25 PLN
4406

1939 seria z dopłatą na Pomoc Zimową na liście poleconym do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.295-9
120 PLN
4407

1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta w czworoblokach.

Fi.300-03
Mi.302-05 
120 PLN
4408

1939 Dzień Znaczka, seria.

Fi.300-303
20 PLN
SOLD
4409

1939 "Gdańsk jest niemiecki" - niemiecka dekoracyjna karta propagandowa, czysta w idealnym stanie zachowania.


Mi.P287 
40 PLN
4410

1939 karta nakładu nieurzędowego, wydana z okazji Dnia Znaczka i pokazu filatelistycznego, 10.I ostemplowana okolicznościowo, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cpp6
250 PLN
4411

1940 ilustrowana, propagandowa karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 7.I z okazji Dnia Znaczka; doskonały stan zachowania.


Mi.P287 
60 PLN
4412

1942 list w ładnej kopercie firmowej, wysłany 28.VIII z Gdańska do Pakosch (Pakość), znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
4413

1942 koperta firmowa Stoczni Gdańskiej ze stemplem wirnikowym.


150 PLN