Auction 37. Polish Kingdom

255

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 48 - Serock, stopień rzadkości według Bojanowicza 8 punktów.

Mi.18
160 PLN
256

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 52 - Nur, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów.

Mi.21x
450 PLN
257

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin.

Mi.21x
50 PLN
258

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów Rawski.

Mi.21x
60 PLN
259

1866 rosyjski znaczek za 10 kop. ze stemplem ekspedycji pocztowej na dworcu kolei warszawsko - wiedeńskiej (Dworzec Warszawa).

Mi.21x
60 PLN
260

1867 Królestwo Polskie, kompletny list na Węgry - bliski ale rzadki kierunek wysyłki, opłacony znaczkami rosyjskimi za 5 i 10 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa, na froncie stempelki: informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO oraz austriacki pochodzenia POLOGNE; na odwrocie datowniki graniczny Szczakowa z 4.12, tranzytowy z Cieszyna z 5.12 oraz odbiorczy z Thuroczsz Marton 7.12; krawędź listu lekko odcisnęła się na znaczkach, poza tym bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Mi.14y, 15y
2 500 PLN
261

1869 Królestwo Polskie, koszulka listu do Poznania, opłaconego według taryfy przygranicznej parką znaczków rosyjskich za 5 kop. wydania z 1866 roku, rzadką odmianą z szaroniebieskim tłem, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa typu VI, obok mały datownik nadawczy z 28.3, stempelki: nadawcy i informujący o całkowitym opłaceniu przez niego przesyłki FRANCO oraz pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BÜR.XI/ FRANCO" (Feuser +150 DM); na odwrocie poznański stempelek odbiorczy z 29.3.69; frankatury wielokrotne spotyka się w tym okresie niezmiernie rzadko, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Mi.20xb
2 200 PLN
262

1869 Królestwo Polskie, list wysłany 10.XII z Warszawy do Berlina, całostka - koperta za 10 kop. wydania z 1868 dofrankowana znaczkami rosyjskim za 1, 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5x15, przesyłka nadana na Dworcu Warszawa - (datownik Fi.+1000.-), znaczki unieważniono kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska, opłata za list została w całości uiszczona przez nadawcę, o czym świadczy stempelek FRANCO; dodatkowo czerwony pruski stempel graniczny, niebieski datownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Mi.18x, 19x U13CII&n
600 PLN
263

1871 Królestwo Polskie, list do hrabiego Zamoyskiego wysłany 13.X z Gończyc do Warszawy; opłacony znaczkiem wydania z 1866 roku za 10 kop. na papierze prążkowanym poziomo z dużą usterką "całkowity brak dolnego obramowania znaczka" unieważniony kasownikiem Gończyc(ki). P(ocztowyj). O(triad).; kasownik odbiorczy na odwrocie; koperta w słabym stanie zachowania (na odwrocie oderwane narożniki).

Mi.21x
300 PLN
264

1871 list z Włocławka do Warszawy, rosyjski znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 241.

Mi.21x
300 PLN
265

1872 Królestwo Polskie, rosyjskie znaczki za 3, 5 i 20 kop. wydania z 1868 roku na papierze prążkowanym pionowo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na liście opłaconym według taryfy zagranicznej za list o wadze dwóch łutów; znaczki unieważniono polskim kasownikiem BW - ekspedycji na dworcu Warszawa (Drogi) Bydgosko - Wiedeńskiej, obok dwuwierszowy stempel nadawczy oddziału pocztowego typu 4/XIII według S.V. Prigary, stempel informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę "Frankirowano" i pruski stempel graniczny "Aus Russland Franco..." z 17/6/72 - typ 149 według Feusera, dodatkowo ręczna adnotacja o wadze listu; na odwrocie okrągły stempel ambulansowy typu II Warszawa - Aleksandrów; nr. 27-28 z numerem kodowym 1, z dnia 5 czerwca 1872 według kalendarza juliańskiego i datownik odbiorczy z datą 18/6 według kalendarza gregoriańskiego; wszystkie znaczki z tego wydania użyte w Polsce są bardzo rzadkie a szczególnie ten za 20 kop.; na ziemiach polskich używano przeważnie znaczków na papierze prążkowanym poziomo wydanych dwa lata wcześniej, liczony tanio - bez wysokich dopłat za poszczególne kasowniki, fotoatest firmowy.

Fi.19y, 20y, 22y
3 000 PLN
266

1873 Królestwo Polskie, list wysłany 27.IV z Rawy do Warszawy, opłacony znaczkiem wydania z 1866 roku za 10 kop. na papierze prążkowanym poziomo, kasownik odbiorczy; pod znaczkiem sygnatura "I.P.V.".

Mi.21x
120 PLN
267

1877 Królestwo Polskie, poczta hotelowa w Hotelu Saski w Warszawie - list nadany 14.VI z Łodzi przesłany do Warszawy ambulansem, adresowany do osoby rezydującej w hotelu, stempelek hotelowy z numerem wraz ze stosowną adnotacją; stemple tranzytowe i odbiorcze; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; prawdziwa rzadkość w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Mi.26x
400 PLN
268

1885 Królestwo Polskie, list pieniężny na kwotę 10 rubli (40 franków) wysłany 27.XI z Warszawy do Krakowa, stemple urzędu granicznego w Granicy i odbiorczy Kraków; pieczęcie lakowe w doskonale zachowane; całość w stanie bardzo dobrym.

120 PLN