Auction 37. WW2 PoW and internment camps

2913

1945 "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania.

250 PLN
2914

1945 "Libertas", karta pocztowa z napisem LUBEKA z prawej strony czerwonego znaku opłaty, liniatura na adres, linia dzieląca kartę i dwuwierszowy napis KARTA POCZTOWA/ CARTE POSTALE; bardzo dobry stan zachowania (naturalne wtrącenie w kartonie), niski nakład !!!

Fi.Cp1c
180 PLN
2915

1945 "Syrena", karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura L.Z.7.47. 25000/1591; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2b
105 PLN
2916

Fi.1-10
120 PLN
2917

1946 znaczki dla osiedli polskich w Bawarii.

Fi.1-3
70 PLN
2918

Fi.1-5
120 PLN
2919

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
150 PLN
2920

1946 znaczek z serii poczty osiedli polskich we Włoszech z nadrukiem tzw. "szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta, za 15 c. z odwróconym nadrukiem, sygnowany Borzecki.

Fi.1 No
800 PLN
2921

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 50 c. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, do tej pory spotykano wyłącznie egzemplarze niegumowane - tu, narożna trójka z pełną oryginalna gumą w pięknym stanie.

300 PLN
2922

1946 osiedla polskie w Bawarii, znaczek za 50 pf.+ 5 mk., cięty, drukowany na stronie gumowanej, unikat.

Fi.3A
800 PLN
2923

1946 Ettlingen II wydanie, seria znaczków ostemplowana 27.VIII na widokówce przedstawiającej głównodowodzącego sił alianckich w Europie, późniejszego prezydenta USA - generała Dwighta Eisenhowera.

Fi.5-8
500 PLN
2924

1946 Ettlingen, orzeł, seria kasowana na wycinkach, każdy znaczek z błędem "brak czerwonej tarczy", na trzech wartościach suchy odcisk tarczy, na znaczku za 1 mk. tarczę odbito śladową resztką farby (kat.PPF S.A.1997 - 2600.-).

Fi.5-8s
1 300 PLN
2925

1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.10A
250 PLN
2926

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze.

Fi.10B
70 PLN
2927

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane typograficznie na znaczkach I wydania - ostatecznie wybrano druk techniką rotograwiury.

Fi.10 P
1 500 PLN
2928

1946 Hellbrun, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci.

120 PLN
2929

1946 korespondencja między obozami dla osób wysiedlonych, przebywających na terenie Niemiec, list wysłany 7.VI z Hanoweru do Flensburga.

120 PLN
2930

1946 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany z Katowic 22.II za pośrednictwem tygodnika "Repatriant" i Polskiej Misji Repatriacyjnej na strefę brytyjską, dostarczony 8.IV do Obozu Polskiego w Lubece; dekoracyjna całość o ciekawym obiegu pocztowym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

600 PLN
2931

1946 Polski Czerwony Krzyż przedstawicielstwo w Landstuhl - list polecony wysłany 19.VI z francuskiej strefy okupacyjnej do Rady Polonii Amerykańskiej przy Kwaterze Głównej UNRRA w Monachium, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

210 PLN
2932

1946 blok poczty polskich osiedli we Włoszech.

Fi.bl.1
210 PLN
2933

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, nalepki wydane w formie bloków. Bardzo ladny stan.

Fi.bl.1-3
380 PLN
2934

Fi.Bl.1-3
700 PLN
2935

1947 "Camp Polonaise/ La Courtine/ komp. szkolna" - polecony list lotniczy wysłany 20.I z obozu do Warszawy.

100 PLN
2936

1947 list polecony wysłany z Lipska do Polish - American War Relief w Chicago, kasowniki odbiorcze, dobra frankatura! całość w słabszym stanie zachowania.

Mi.193, 215, 225&nbs
40 PLN
2937

1947 Polski Obóz Przejściowy w Stewarton w Szkocji, list lotniczy (specjalna całostka) wysłany 25.II z obozu do Gdyni przez komandora porucznika Mieczysława Adamowicza - komendanta Portu Wojennego w Gdyni we wrześniu 1939, następnie jeńca z numerem 1 w oflagu IVC; kasownik odbiorczy na odwrocie; dramatyczna osobista treść.

200 PLN
2938

1947 list zwrotny od jeńca wojennego ze Zgierza 4.2.1947 do Francji.

70 PLN