The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 36. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19646

1943(?) formularz urzędowy ze stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM".


30 PLN
19647

1943 Święto Artylerii - "armata", karta pocztowa, ciemnoniebieska na kartonie żółtawym szorstkim, czysta, jedna z najrzadszych całostek w dziale poczt obozowych (nakład 31 szt.) bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp1ay
1 800 PLN
19648

1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze zielonym, karton żółtawy szorstki, nakład zaledwie 200 sztuk !!!! wysłana 24.XII; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3y
450 PLN
SOLD
19649

1943 karta obiegowa, znak opłaty w kolorze czarnym, papier szary gładki, wysłana 3.IV; pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.Cp8yII
50 PLN
19650

1944 rocznica Powstania Styczniowego.

Fi.3-4
100 PLN
19651

1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana, gumowana, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.9-11
230 PLN
19652

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.12-14
320 PLN
19653

1944 Święto Gór, znaczek kasowany za 30f., gwarancja.

Fi.15
50 PLN
19654

1944 święto żołnierza - husarz, marginesowy znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.16
50 PLN
19655

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
19656

1944 25 lecie AGH w Krakowie, znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.26
50 PLN
19657

1944 zaproszenie-karnecik do "kawiarenki" obozowej, wysłane do oficerów 61 pułku piechoty z okazji święta pułkowego; na froncie odznaka pułkowa i proporczyk pułku; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
19658

1944 Herby miast, arkusik numerowany znaczka za 30 gr. wydany z okazji druku 100 000 znaczka, w nakładzie po 20 sztuk każdej z pięciu wartości, numerowany (100.028) i podpisany przez szefostwo poczty, jeden z najrzadszych walorów poczt obozowych.

Fi.Ark.20
15 000 PLN
19659

1944 wymarsz legionów, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
120 PLN
19660

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja schmutz.

Fi.Bl.2
280 PLN
19661

1944 wystawa filatelistyczna Neubrandenburg, blok.

Fi.bl.3
300 PLN
SOLD
19662

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, kasowany znaczek za 50 f. z bloku wprowadzonego do obiegu w pierwszym dniu wystawy, gwarancja Schmutz.

Fi.(Bl.3)
90 PLN
SOLD
19663

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, czysty blok z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym znaczki kasowano datownikiem, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
600 PLN
SOLD
19664

1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza, blok.

Fi.bl.4
300 PLN
19665

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok z kasownikiem z 2 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym znaczki kasowano datownikiem, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.4
600 PLN
19666

1944 wystawa filatelistyczna Olimpiada, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
500 PLN
19667

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, czysty znaczek za 50 f. z bloku wprowadzonego do obiegu w trzecim dniu wystawy, gwarancja Schmutz.

Fi.(Bl.5)
300 PLN
19668

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok czysty z kasownikiem z 3 dnia wystawy na marginesie (blok bez stempla Fi.15000.-), przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.5
1 200 PLN
19669

1944 rocznica obrony Warszawy, stempel pierwszego dnia obiegu, blok złamany w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
160 PLN
19670

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.7
320 PLN
19671

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.7
180 PLN
19672

1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8
200 PLN
19673

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, średni stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8
150 PLN
19674

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.8
440 PLN
19675

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja.

Fi.Bl.8I
180 PLN
19676

1944 całostka z grafiką, Adam Mickiewicz.

Fi.Cp10y
120 PLN
19677

1944 karta obozu IIE z nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp17II
500 PLN
19678

1944 znak opłaty pęknięty pionowo u góry, karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; uszkodzenie w rysunku, powstało prawdopodobnie na skutek dostania się ciała obcego między kliszę, a papier, dzięki czemu powstała unikalna odmiana; karta-druk biblioteczny, przesłana 26.VI; całostka pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.Cp18y
600 PLN
19679

1944 karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; stan idealny; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp18y
140 PLN
19680

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze), czarny podłużny "obiekt" pod napisem POCZTÓWKA występuje tylko na reprodukcji wskutek niewłaściwego skanowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp19
100 PLN
19681

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa, słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21
40 PLN
19682

1944 Herby miast - Wilno, całostka wysłana 12.I.1945, dodatkowo odbity stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp22a
150 PLN
19683

1944 próba podwójnej karty 10+10 fen, prawidłowo użyta pocztowo!!! wysłana 25.I z "dolnego" do "górnego" obozu. W "dolnym" obozie przebywali początkowo jeńcy ewakuowani z Neubrandenburga (obóz IIE), po komasacji jeńców i połączeniu obu obozów, w dniu 22.VI.44 obsługa pocztowa została przejęta przez pocztę IID. Kontakt z pozostałymi jeńcami w "górnym" obozie utrzymywano wyłącznie za pośrednictwem izby chorych na tzw."Psiej Górce", udający się tam chorzy i powracający z niej ozdrowieńcy byli posłańcami. List napisano trzy dni przed ewakuacją, która nastąpiła w dniu 28.I.45r. Nadawca, ppor.Mieczysław Wiśniewski - powstaniec warszawski, pisze, że wraz z pozostałymi AK-owcami zostanie prawdopodobnie przeniesiony do innego obozu, gdzieś w okolicach Brunszwiku. Bardzo rzadki przypadek właściwego i niefilatelistycznego wykorzystania poczty wewnątrzobozowej. Podwójna karta za 10 f. jest rzadsza od słynnego karnetu-bloku "Husarza", tak rzadka, iż tylko niektóre katalogi odnotowują jej istnienie, z oryginalnego obiegu w handlu niespotykana od lat, idealny stan zachowania; fotoatest Falkowski.

Fi.Cp24-P
10 000 PLN
19684

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
70 PLN
19685

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze czerwonym, wysłana 30.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp29a
108 PLN
SOLD