12902 |
1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic. | |
| 25 PLN | |
12903 |
1908 kartka z Warszawy 11.608 do Józefowa koło Otwocka, oberwany róg kartki. | |
| 100 PLN | |
12904 |
1909 widokówka, przesłana 17.VIII ambulansem relacji Sosnowiec-Warszawa do Dąbrowy, znaczek unieważniony owalnym kasownikiem, datowniki odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 45 PLN SOLD | |
12905 |
1909 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca. | |
| 15 PLN | |
12906 |
1910 dowód wpłaty na rzecz sądu, dokonanej 1.XI w Białej Podlaskiej, udokumentowany rosyjskimi znaczkami opłaty sądowej, kasownik odbiorczy Janów Podlaski. | |
| 30 PLN | |
12907 |
1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca. | |
| 25 PLN | |
12908 |
1911 widokówka wysłana 14.IX z Sulejowa do Dąbrowy Górniczej, kasownik odbiorczy. | |
| 20 PLN | |
12909 |
1911 list polecony, wysłany 22.III z Krakowa do miejscowości Romanshorn w Szwajcarii, opłacony znaczkami wydanymi na kredowym papierze; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.147v |
| 40 PLN | |
12910 |
1911 sekretnik z Przemyśla 21.X.1911 do Grodziec, oderwany fragment tylnej połowy. | |
| 20 PLN | |
12911 |
1912 "ŚCIŚLE URZĘDOWE WOLNE OD OPŁATY POCZTOWEJ" ładnie odbity stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej na liście wysłanym z Sanoka 30.VII do Tarnowa; na odwrocie zalepka listowa z pieczęcią sądu w Sanoku i kasownik odbiorczy; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
12912 |
1912 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca. | |
| 15 PLN | |
12913 |
1913 list polecony, wysłany 12.VI ze Lwowa do miejscowości Thum w Szwajcarii, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.150 |
| 100 PLN | |
12914 |
1913 300 lecie dynastii Romanowych - Aleksander II i Mikołaj II, zmontowany z trzech znaczków kasownik rusztowy BAPABA z ekspedycji No.5 typu VIII/19 według S.V.Prigary. | Mi.72, 83, 86,   |
| 10 PLN | |
12915 |
1913 300 lecie dynastii Romanowych - Aleksander III, parka znaczków za 3 kop., unieważniona kasownikiem rusztowym BAPABA z ekspedycji No.2 typu VIII/19 według S.V.Prigary. | Mi.84 |
| 30 PLN | |
12916 |
1913 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca. | |
| 15 PLN | |
12917 |
1913 opaska gazetowa (134 x 376 mm, wysłana z Warszawy do Grodna, kasownik odbiorczy 3.IV, dodatkowo stempelki nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.S4A |
| 80 PLN | |
12918 |
1915 list polecony, wysłany 31.I z Chrzanowa do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze; stempelek cenzury austriackiej; kasownik odbiorczy 5.II na odwrocie; dobry stan zachowania (jeden ze znaczków uszkodzony). | Mi.147x |
| 50 PLN | |
12919 |
1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 9.XI z Krakowa do Budapesztu; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Krakau 2."; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry i niewielki ubytek tylnej klapy). | Mi.149x |
| 100 PLN | |
12920 |
1915 austriacka opaska gazetowa pisma "Bautechniker" wysłana z Żywca. | |
| 15 PLN | |
12921 |
1915 widokówka, wysłana 25.XI z Przemyśla do Wiednia, stempelek cenzury przemyskiej; dobry stan zachowania. | Mi.141x |
| 30 PLN | |
12922 |
1916 list (koperta firmowa) wysłany ze Lwowa do Wiednia, stempelek cenzury lwowskiej. | Mi.188 |
| 40 PLN | |
12923 |
1916 list polecony, wysłany 13.VIII z Zakopanego do miejscowości Freudenthal (Bruntal) w Czechach; stempelek cenzury w Nowym Sączu; słabszy stan zachowania (koperta z boku klejona taśmą przezroczystą). | Mi.149x |
| 20 PLN | |
12924 |
1916 skart - paczkowy adres pomocniczy wysłany 11.VI z miejscowości Zabłocie koło Żywca do Konstantynopola !!! na odwrocie tureckie stemple odbiorcze i znaczki opłaty, użyte w charakterze dopłat; niecodzienna, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.151, 154, 356&nbs |
| 200 PLN | |
12925 |
1916 widokówka, wysłana 2.VII ze Lwowa do miejscowości Perchtoldsdorf pod Wiedniem; ładnie odciśnięty stempelek cenzury lwowskiej; dobry stan zachowania. | Mi.142x |
| 25 PLN SOLD | |
12926 |
1917 list wysłany 28.XI z miejscowości Sułkowice do księżnej Astrid Horn af Aminnedo w Ystad, stempelki cenzury; kasownik odbiorczy na odwrocie; ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.188, 221 |
| 200 PLN | |
12927 |
1917 list polecony, wysłany 29.V z urzędu Lwów 8 do Wiednia, czytelnie odciśnięty stempelek cenzury lwowskiej; interesujący stempelek nadawcy "REPREZENTACYA I ogólnego Towarzystwa urzędników austr.-węg: monarchii we WIEDNIU Lwów, ul.Pańska 8.". | Mi.186, 190 |
| 40 PLN SOLD | |
12928 |
1918 karta pocztowa, wysłana 5.III z miejscowości Przecław do miejscowości Mikulinice, doskonała odbitka stempla nadawczego, dodatkowo stempelek "firmowy" nadawcy. | Mi.P235 |
| 40 PLN | |
12929 |
1918 widokówka ze Stanisławowa datowana 9.VI, adresowana do Wiednia, prawdopodobnie grzecznościowo przewieziona i wrzucona do skrzynki pocztowej we Wiedniu, gdzie poczta (pomimo stempla formacji wojskowej) naliczyła 13.IV dopłatę, którą pobrano od adresata; ciekawostka. | Mi.P62 |
| 60 PLN | |