13038 |
1916 okupacja niemiecka, list z administracji Ober-Ost, wysłany 4.X za pośrednictwem poczty polowej 120 do Gdańska; ładnie odciśnięta pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
13039 |
1916 okupacja niemiecka, tereny "Gen.- Gouv. Warschau", paszport niemiecki dla Polki, wystawiony 1.IV w Grójcu, dekoracyjna pieczęć urzędu powiatowego; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
13040 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 25.III z Grodna do Monachium; stempelek cenzury i godzinnik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
13041 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 6.VIII z miejscowości Hasenpoth (Aizpute) na terenie Kurlandii do Monachium; w związku z podwyższeniem taryfy w dniu 1.VIII (z 5 na 7,5 Pf), poczta naliczyła dopłatę wysokości 3 Pf, stempelek "Porto" i wpisana niebieską kredką cyfra "3"; stempel cenzury w Królewcu; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 150 PLN | |
13042 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, wysłana 22.VII z Sieradza do Berlina; stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
13043 |
1916 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią wydania dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego. | Fi.Cp 5 |
| 50 PLN SOLD | |
13044 |
1917 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - list ekspresowy (koperta firmowa), wysłany 18.III z Warszawy do Wiesbaden, stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie kasownik odbiorczy 20.III; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.2, 9a, 11 |
| 120 PLN | |
13045 |
1917 kartka firmowa ze Skierniwic10.3.17 do Sanoka, stempel cenzury. | Fi.3 |
| 25 PLN | |
13046 |
1917 firmowa kartka polecona z Skierniewic 6.5.17 do Zakopanego, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.9 |
| 60 PLN | |
13047 |
1917 miejscowy list polecony z Kielc ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | Fi.36 |
| 100 PLN | |
13048 |
1917 miejscowy list polecony z Kielc. | Fi.36 |
| 100 PLN | |
13049 |
1917 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta. | Mi.P3 |
| 10 PLN | |
13050 |
1917 okupacja austro-węgierska, list polecony, wysłany 9.III z Naczelnej Komendy Armii za pośrednictwem urzędu etapowego Kielce (kasownik z wyróżnikiem "a") do Wiednia, stempelek formacyjny nadawcy "K.u.k. Trainretablierungsstation/ des A.O.K. in Kielce"; we Wiedniu 12.III poczta cywilna naliczyła dopłatę, ale tylko za list zwykły (!); niezwykle ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.P59 |
| 600 PLN | |
13051 |
1917 okupacja niemiecka - "Etappengebiet West", list wysłany 2.XII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej z miejscowości Meirelbeke w Belgii do Berlina, stempelek formacyjny z datą; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.5 |
| 60 PLN | |
13052 |
1917 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.33, przez Brukselę 4.VII do Roeselare, dekoracyjny stempelek cenzury; na odwrocie pieczęć urzędowa Niemieckiego Tymczasowego Zarządu Banków belgijskich w Gandawie. | Mi.18 |
| 50 PLN | |
13053 |
1917 okupacja niemiecka - "Etappengebiet West", list ofrankowany znaczkiem za 25C/20Pf wysłany do miejscowości Weissenburg, zwraca uwagę unieważnienie znaczka stemplem cenzury !!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.6aI |
| 60 PLN | |
13054 |
1917 okupacja niemiecka Rumunii, list z doklejonym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (podatek wojenny), wysłany 24.X z Bukaresztu do miejscowości Turnu-Severin; cenzury; sygnowany na odwrocie "K.P."; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.2x, 2 |
| 200 PLN | |
13055 |
1917 kartka nadana z Ostrowa do Niemiec ze stemplem niemieckiej cenzury w Sprottau, zaplamienia. | |
| 25 PLN | |
13056 |
1917 kartka do Wysokiego ze stemplem austriackiej cenzury wojskowej w Puławach. | |
| 60 PLN | |
13057 |
1917 kartka z Janowic 31.VII.17 do Niemiec. | |
| 20 PLN | |
13058 |
1917 kartka z Krakowa 11.V.17 do Zakopanego. | |
| 20 PLN | |
13059 |
1917 kartka z Łęczycy 14.5.17 do Zakopanego, stempel cenzury. | |
| 15 PLN | |
13060 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa, wysłana 5.XI z Tomaszowa do Monachium; stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6 |
| 80 PLN | |
13061 |
1917 kartka ze Skierniewic 29.3.17 do Zakopanego, stempel niemieckiej cenzury wojskowej we Wrocławiu. | Fi.Cp6 |
| 35 PLN | |
13062 |
1917 kartka z Warszawy 18.4.17 do Zakopanego ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp6 |
| 30 PLN | |
13063 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Mi.200 euro) w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.5-6 Mi.1-2 |
| 120 PLN | |
13064 |
1918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", ciemnoczerwonopomarańczowy znaczek za 7 1/2 Pf z nadrukiem smolistym na karcie pocztowej - zawiadomieniu z banku, wysłanej 23.IV z Warszawy do Pasing; dwa rożne stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.9c |
| 100 PLN | |
13065 |
1918 okupacja austro-węgierska, wydanie z podobizną cesarza Karola, list wysłany 27.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do miejscowości Kgl.Weiberg; stempelek lubelskiej cenzury wojskowej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.53a, 54, 59a |
| 180 PLN SOLD | |
13066 |
1918 okupacja austro-węgierska - adres przesyłkowy wysłany 30.VII z urzędu etapowego Radom (kas. z wyr. "c") do Końska, na odwrocie prawidłowo użyty bośniacki !!! znaczek dopłaty, stemple odbiorcze; dla znaczków poczty polowej użytych na skarcie, katalog Fischer przewiduje wysokie dopłaty (Fi.1250,-). | Fi.58, 69a Mi.58, 69 |
| 800 PLN | |
13067 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta podwójna z opłaconą odpowiedzią. | Mi.P6 |
| 20 PLN | |
13068 |
1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 24.III na Jasną Górę za pośrednictwem urzędu etapowego w Hrubieszowie (kasownik z wyróżnikiem "c"), pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
13069 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta. | Mi.P5 |
| 10 PLN | |
13070 |
1918 okupacja austro-węgierska, wydanie z podobizną cesarza Karola, list wysłany 31.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do Zurychu, opłacony według taryfy dla karty pocztowej (!); stempelek austriackiej zagranicznej cenzury wojskowej; dobry stan zachowania. | Mi.58 |
| 150 PLN | |
13071 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm. | Mi.P2 |
| 50 PLN | |
13072 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, mieszana frankatura znaczków różnych wydań, przefrankowany list, wysłany 24.V miejscowo w Bukareszcie; dobry stan zachowania. | Mi.2, 6 |
| 30 PLN | |
13073 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, niedostatecznie opłacony, miejscowy list przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczek dopłaty wydania przedrukowego pobranej od adresata; dodatkowo okrągły stempelek "T" i wpisana wysokość dopłaty "20"; całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.P3, 8a |
| 150 PLN | |
13074 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm; usterka nadruku - brak jednej kropki w literze "ü" wyrazu "Gültig"; dobry stan zachowania. | Mi.P1 |
| 50 PLN | |
13075 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm, wysłana 6.IV z Bukaresztu do Berlina (bez treści); cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P1 |
| 100 PLN | |
13076 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, frankatura dwukolorowa, miejscowy list ofrankowany znaczkami III wydania przedrukowego, wysłany miejscowo 23.VIII w Bukareszcie. | Mi.8a, 9a |
| 50 PLN | |
13077 |
1918 kartka nadana z Konina 1.10.18 do Niemiec ze stemplem niemieckiej cenzury w Sprottau. | |
| 25 PLN | |