Auction 34. WW1 occupation postage

9069

1916 kartka austriackiej poczty polowej.

Fi.Cp3
30 PLN
9070

1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, pieczęć formacyjna; część na odpowiedź niewykorzystana.

Fi.Cp4
150 PLN
9071

1917 firmowy list polecony z Łodzi 15.2.17 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.3, 4, 6
45 PLN
9072

1917 firmowy list wartościowy z Warszawy do Wiednia, koperta uszkodzona przy otwieraniu.

Fi.4, 5
100 PLN
9073

1917 miniaturowy list polecony z Warszawy do Wiednia.

Fi.6, 9, 11
100 PLN
9074

1917 list firmowy z Łodzi do Niemiec.

Fi.11
80 PLN
9075

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau" znaczek za 30 fen. z nadrukiem silnie błyszczącym - frankatura mieszana ze znaczkiem "Russich Polen", list polecony, wysłany 12.IX z Kalisza do Poznania; pieczęć urzędowa, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14a, 2
400 PLN
9076

1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria.

Fi.53-72
250 PLN
9077

1917 Judaica - karta pocztowa, wysłana 28.VI z Bukaresztu do Sztutgartu, w sprawie poszukiwania Samuela Rosenfelda i Leona Rosenberga; przebarwienia (Mi.20,- euro).

Mi.P1
40 PLN
9078

1917 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa, skasowana grzecznościowo 15.I.1918 w Bukareszcie; przebarwienia.

Mi.P3
5 PLN
9079

1917 kartka z Warszawy 9.11.17 do Wiednia.

60 PLN
9080

1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 7.IV z Pabianic do Monachium, stempel listowy "Kaiserlich Deutsches Polizei-Prasidium Lodz, Kreisamt Pabianice", monachijski stempelek nadejścia.

Fi.Cp6
Mi.P5
50 PLN
9081

1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 21.III z miejscowości Rypin do Berlina, stempelek cenzury poznańskiej.

Fi.Cp6
Mi.P5
40 PLN
9082

1918 znaczki opłaty poczty lokalnej dla terenu okupowanym przez X Armię, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
2 000 PLN
9083

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Mi.200 euro) w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.5-6
Mi.1-2
120 PLN
9084

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. (Mi.100 euro) z usterką "pęknięte k i p" w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Mi.2
80 PLN
9085

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", list polecony, wysłany 24.II z Białegostoku do Wilna, znaczek za 20 fen. minimalnie uszkodzony, cenzura, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6, 8
80 PLN
9086

1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv Warschau", ładnie frankowany list polecony, wysłany 7.XI z Łodzi do Wiesbaden, formacyjna pieczęć listowa, kasownik odbiorczy; brak tylnej klapy.

Fi.7, 10, 12
80 PLN
9087

1918 firmowy list polecony z Warszawy do Siedlec.

Fi.8, 10
140 PLN
9088

1918 list firmowy z Łodzi do Niemiec.

Fi.8, 10
100 PLN
9089

1918 list polecony z Warszawy do Sieradza, koperta lekko uszkodzona.

Fi.8, 10, 14
100 PLN
9090

1918 list polecony z Warszawy do Wiednia, stempel cenzury.

Fi.8, 14
100 PLN
9091

1918 okupacja austro-węgierska, skart - adres przesyłkowy wysłany 13.IX z urzędu etapowego w Miechowie (kasownik z wyróżnikiem "a") do Końska, stemple odbiorcze, wysoka frankatura; bardzo dobry stan zachowania; dla znaczków poczty polowej użytych na skarcie, katalog Fischer przewiduje wysokie dopłaty (Fi. 1250,-).

Fi.69a, 58
700 PLN
9092

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 22.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Krakowa, stempel formacyjny stacji repatriacyjnej "K.u.k. Heimkehr-Station", parafka cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
9093

1918 niemieckie wydanie prowizoryczne dla okolic Dorpatu, seria czysta z lekkimi śladami po podlepkach (Mi.70 euro).

Mi.1-2
80 PLN
9094

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie przedrukowe dla całego obszaru, 10 fen. - frankatura pojedyncza, niedostatecznie opłacony, miejscowy list, przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczki dopłaty, którą pobrano od adresata; doskonały stan zachowania.

Mi.P1, 9a
120 PLN
9095

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa (bez treści), wysłana 24.VI z Bukaresztu do Berlina, cenzura; minimalne przebarwienia.

Mi.P5I
15 PLN
9096

1918 list polecony, wysłany 15.VIII z niemieckiej poczty polowej 327, adresowany do Berlina; kasownik odbiorczy; specjalna nalepka polecenia.

30 PLN
9097

1918 okupacja niemiecka Rumunii, 5 Bani/ 5 fen. - frankatura pojedyncza (Mi. wycena -.-) !!! miejscowy list ofrankowany znaczkiem III wydania przedrukowego, wysłany 28.VI w Bukareszcie.

Mi.8
50 PLN
9098

1918 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany 3.VIII z Brukseli, adresowany na niemiecką pocztę polową 403, cenzura; na odwrocie pieczęć urzędowa niemieckiego tymczasowego zarządu banków w Belgii.

Mi.18
50 PLN
9099

1918 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 30.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z wyróżnikiem c); ze względu na brak adresu nadawcy przesyłka niedoręczona; doskonały stan zachowania;

1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z napisem CHOLM) do St.Gallen w Szwajcarii; poczta szwajcarska uznała przesyłkę za nieopłaconą i 28.III pobrała od odbiorcy dopłatę, ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

150 PLN
9100

1918 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego, wysłana 27.VII z urzędu etapowego w Kielcach (kasownik z wyróżnikiem a) do Legnicy, cenzury austriacka i niemiecka; dekoracyjna całość.

Fi.Cp3
80 PLN
9101

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp5
Mi.P4
30 PLN
9102

1918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 14.IV z Warszawy do Kolonii, dodatkowy stempelek "ALLGEMEINES DEUTSCHES CASINO Warschau Nowy-Świat No67.".

Fi.Cp6
Mi.P5
30 PLN
9103

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 40/5 h., gwarancja Perzyński.

80 PLN