Auction 34. Postal stationery

12347

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 29.

Fi.Cp88
20 PLN
12348

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 30, wysłana z Szydłowca k. Radomia 4.IX.39, treść w języku hebrajskim.

Fi.Cp88
65 PLN
12349

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 28, wysłana z Dęblina 7.IX.39.

Fi.Cp88
65 PLN
12350

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 27, wysłana z Dęblina 5.IX.39.

Fi.Cp88
65 PLN
12351

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 21, wysłana z Lublina 8.VIII.39.

Fi.Cp88
40 PLN
12352

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 19, wysłana z Chlewisk 2.IX.39.

Fi.Cp88
65 PLN
12353

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 18, wysłana z Szydłowca 5.IX.39.

Fi.Cp88
70 PLN
12354

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 15, wysłana z Skierniewic 2.IX.39.

Fi.Cp88
65 PLN
12355

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 13, wysłana z Szydłowca 4.IX.39.

Fi.Cp88
65 PLN
12356

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 8, wysłana z Ropczyc 3.IX.39.

Fi.Cp88
65 PLN
12357

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 22, wysłana z Gdyni 11.8.39, kartka w połowie złamana.

Fi.Cp88
20 PLN
12358

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 9, wysłana z Warszawy 17.VIII.39.

Fi.Cp88
40 PLN
12359

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 12, wysłana z Kuczborka 11.VIII.39.

Fi.Cp88
40 PLN
12360

Fi.Cp88
35 PLN
12361

Fi.Cp88
50 PLN
12362

Fi.Cp94A
30 PLN
12363

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AI
25 PLN
12364

Fi.Cp95AI
15 PLN
12365

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp95AII
40 PLN
12366

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk petitem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AII
20 PLN
12367

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 27.III.1947 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp96IA
20 PLN
12368

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60,-).

Fi.Cp102II
40 PLN
12369

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
50 PLN
12370

1947 stempel muzeum w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
10 PLN
12371

Fi.Cp98
10 PLN
12372

1948 zabytkowy kościół w Pniowie, bardzo rzadka karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie; katalog Fischer do tej pory nie rozróżnia nakładów przy kartach przedrukowych, podstawową kartę z obiegu o tej sygnaturze, wycenia na 500 zł.

Fi.Cp119
300 PLN
12373

1949 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 15, sygnatura VI.49.

Fi.Cp109II
15 PLN
12374

1949 wydanie prowizoryczne, 10 całostek z obiegu z nadrukiem typ I z różnymi ilustracjami, plus jedna kartka bez nadruku.

Fi.Cp110I
380 PLN
12375

Fi.Cp110IIa
50 PLN
12376

Fi.Cp115
160 PLN
12377

Fi.Cp117
80 PLN
12378

Fi.Cp117
40 PLN
12379

Fi.Cp125
15 PLN
12380

Fi.Cp125
15 PLN
12381

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
130 PLN
12382

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
12383

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
12 PLN
12384

1952 koperta, zakończenie klapy okrągłe, hasło propagandowe F, napis "CENA 95 GR" antykwą.

Fi.Ck18a
45 PLN
12385

Fi.Cp131, 133-134
140 PLN
12386

Fi.Cp131, 133-134
140 PLN