Auction 34. Danzig

12191

1773 list z Gdańska, wysłany 26.II do Bordeaux, adnotacja czerwonym atramentem "Wesel" (pruska twierdza - enklawa - na Renie, przez którą przechodziła korespondencja, poprzez Niderlandy Austriackie, idąca do Francji), niemieckojęzyczny stempelek tranzytowy MASEICK (Niderlandzkie Maaseik); adnotacje pocztowe dotyczące wysokości opłat pocztowych; dobry stan zachowania; dodatkowo (nieliczony) list (koperta) wysłany 22.VIII.1829 z Torunia, adresowany do księżnej Lubeckiej w Warszawie; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 000 PLN
12192

1804 list z Gdańska, wysłany 31.I przez nadawcę podpisującego się "Jac: Kruszyński" z zamówieniem do znanej firmy winiarskiej Schroder & Schyler w Bordeaux; niekatalogowany !!! stempelek tranzytowy PAR WESEL (pruska twierdza na Renie - enklawa, przez którą przekazywano korespondencję do Francji), katalogowane wzory stempli granicznych tego urzędu "WESEL (PAR)" są wyceniane w tysiącach euro !!! na liście wpisana wysokość opłaty "18", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego; temat - WINO.

300 PLN
12193

1 500 PLN
12194

1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, obszar operacyjny Legii Poznańskiej pod dowództwem gen. Henryka Dąbrowskiego - Oblężenie Gdańska, kompletny list wysłany 27.III do Dijon przez oficera 9 pułku 1 dywizji z 10 korpusu Wielkiej Armii dowodzonego przez marszałka Lefebvre'a; czysto i wyraźnie odbity kasownik nadawczy - No.46 GRANDE ARMEE, na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta; wewnątrz listu nadawca podaje adres zwrotny: "... au Bloceur de Dantzie a Pologne", doskonały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska; ogólnie dobry stan zachowania (przebarwienia); gwarancja J.Pothion; z kolekcji S.Rosińskiego.

600 PLN
12195

1844 list z Gdańska, wysłany 23.II do Bordeaux, francuski stempelek tranzytowy "PRUSSE/GIVET", adnotacje pocztowe i stempelek "CPR5" - dotyczące wysokości porta, kasownik odbiorczy 2.III na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

150 PLN
12196

1911 widokówka wysłana 11.IV z Gdańska do Grudziądza, dodatkowo niespotykany okrągły stempelek z trąbka pocztową "BASARPOST DANZIG", prawy dolny róg karty złamany.

500 PLN
12197

1920 wydanie przedrukowe, unikalny marginesowy znaczek za 2 Mk. z podwójnym nadrukiem DANZIG, piękny stan, z pełną oryginalną gumą, minimalny ślad podlepki na skraju marginesu, podwójna gwarancja dr.Dub, zabezpieczenie ochronne Heirich Kohler, sygnatura i fotoatest Stoye BPP.

Fi.11 Np
Mi.11b DD
3 000 PLN
12198

1920 wydanie prowizoryczne, czysta seria w czworoblokach, w pięknym stanie.

Fi.16-20
120 PLN
12199

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 pf. z nadrukiem skośnie pękniętym przez całą wysokość, rzadki błąd z końcowej fazy druku (sama pęknięta belka - Mi.180 euro), gwarancja Krawczyk.

Mi.23III
600 PLN
12200

1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowany znaczek za 25 Pf. przedrukowany III formą, z błędem na poz.61 "belka złamana z prawej" (Mi.180 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.24t
Mi.24II
360 PLN
12201

1920 wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 Mk./30 Pf., bez poddruku (Mi.25 euro), z liczbą rozrachunkową na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.26V
Mi.46III
50 PLN
12202

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z niekatalogowanymi błędami, prawy górny z poz.50 "uszkodzona 5" a prawy dolny z poz.60 "kropka nad sztandarem", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.30I
70 PLN
12203

Fi.30Is
Mi.30I PF III
20 PLN
12204

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 10 Mk./7.5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w górę, prawy dolny znaczek z błędem na poz.20 "pęknięte D i belka" (Fi.niekatalogowany, Mi.150 euro) oraz dodatkowo "wgięcie w prawym 0", za znaczki z górnym marginesem z tego wydania w Michlu stosuje się 100% dopłaty, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.31III
Mi.46I PF VIII
600 PLN
12205

Fi.31IIIv
Mi.46II PF VI
500 PLN
12206

1920 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 10, poprawiana guma, gwarancja Stoye.

Fi.35
150 PLN
12207

1920 wydanie prowizoryczne "mały innendienst", próba znaczka za 30 Pf. z poz.10, nadruki "Sauera" zielony na pomarańczowym - na znaczku z pierwszej serii przedrukowej tzw "berlińskiej", wielki rarytas, gwarancja potrójna Krawczyk i nowy fotoatest Tworek.

Fi.37P
Mi.37P3
3 500 PLN
12208

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki z górnym marginesem z tego wydania stosuje się w Michlu 300% dopłaty, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.40
600 PLN
12209

Fi.45
Mi.51I
200 PLN
12210

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, dwa znaczki za 60/40 Pf., lewy z szerokim - typ 1, a prawy z wąskim - typ 2 zakończeniem ogona, gwarancja Krawczyk.

Fi.45 t.1+t.2
Mi.51
40 PLN
12211

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok skatalogowanego ostatnio znaczka za 1Mk./40 Pf. z podwójnym nadrukiem, w zbiorach niemieckich nieznany, w polskich kilka sztuk z jednego źródła, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wspaniały walor, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.46 Np
Mi.52DD
14 000 PLN
12212

Fi.Cp9
100 PLN
12213

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Pf. z numerem nakładu przedruku.

Fi.HANb - 4
Mi.4HAN A
60 PLN
12214

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria nacinana.

Fi.47-56
Mi.53-62
240 PLN
12215

1921 Koga, znaczek z odwróconym drukiem środka znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.48t
1 000 PLN
12216

Fi.57
Mi.63
40 PLN
12217

1921 wydanie lotnicze, znaczek za 2 mk. z "abklatschem"

Fi.63S
Mi.69X
40 PLN
12218

Fi.66s
Mi.72I
250 PLN
12219

1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf, przerwy w kropkowanych liniach adresowych: w drugiej od góry linii (bliżej prawego końca linii), nad grubą linią (na prawo od środka linii), pod grubą linią (bliżej prawego końca linii); czysta.

Fi.Cp16
Mi.P15
120 PLN
12220

1921 herb Gdańska - urzędowe wydanie przedrukowe, znaczek za 5 mk, ze znakiem wodnym leżącym (Mi.40 euro).

Fi.U24u
Mi.24Y
80 PLN
12221

1921 herb Gdańska - urzędowe wydanie przedrukowe, pionowy pasek znaczków za 10 mk, z błędami, przerwa w "pionowej kresce M" na pierwszym (Mi.45 euro) i "ukośnej kresce M" na trzecim znaczku, gwarancja Krawczyk.

Fi.U27u
Mi.D27II
160 PLN
12222

1922 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, oryginalnie kasowany znaczek za 5 Mk. z leżącym znakiem wodnym (Mi.340 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.102t
Mi.108Y
700 PLN
12223

1922 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 5 Mk. z leżącym znakiem wodnym (Mi.80 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.102t
Mi.108Y
160 PLN
12224

1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf nadruk silnie przesunięty do góry, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 2, 3 (nad grubą linią); karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp23
160 PLN
12225

1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf nadruk przesunięty w dół, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 2, 3 (nad grubą linią); karta czysta w słabszym stanie zachowania (na rogach zaokrąglona).

Fi.Cp23
100 PLN
12226

1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 7.II z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy.

Fi.105, 110S
Mi.111, 127X
60 PLN
12227

1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 10.IV z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy.

Fi.108S, 109S, 110L,
Mi.125X, 126X, 127Y,
120 PLN
12228

1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 500 Mk. bez poddruku (Mi.35 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.138s
Mi.144F
70 PLN
12229

1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Mi.50 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.140s
Mi.146F
100 PLN
12230

1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 10.000 Mk. bez poddruku (Mi.40 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.141s
Mi.147F
80 PLN