Auction 34. Communist Poland 1945-1952

11580

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, znaczek za 5 zł. z lila stempelkiem typu 32, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.519
Mi.650
40 PLN
11581

1950 Bolesław Bierut, czworoblok z nadrukiem Groszy z pustopolami.

Fi.519
Mi.562
40 PLN
11582

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadkim zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
80 PLN
11583

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
100 PLN
11584

Fi.521
Mi.653
50 PLN
11585

Fi.522
Mi.654
100 PLN
11586

1950 "grosze - lokalne", Gracze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z bardzo rzadkim lila stempelkiem typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.522
Mi.654
200 PLN
11587

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26, list wysłany 30.XI z miejscowości Cieszków do Wrocławia; na froncie wyraźna i czysta odbitka kasownika propagandowego; nadruki w kolorze niebieskim należą do rzadko spotykanych; wyjątkowo estetyczna całość w doskonałym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski.

Fi.522
Mi.654
70 PLN
11588

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.I.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
60 PLN
11589

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

Fi.524
Mi.656
120 PLN
11590

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk.

Fi.527 II
Mi.665
300 PLN
11591

1950 plan 6-letni, rzadka parka znaczków ciętych za 15 zł., gwarancja Schmutz

Fi.527I nz
Mi.665a
1 600 PLN
11592

1950 Nowa Huta, znaczek za 40 gr. ze znacznie przesuniętą perforacją na karcie pocztowej, wysłanej 25.XI.1954 z Wąchocka do Chęcin.

Fi.550
Mi.690
35 PLN
11593

1950 "Żądamy zakazu broni atomowej ..." stempel propagandowy i kasownik odbiorczy na liście lotniczym, wysłanym 9.V z Kapsztadu do Warszawy; nietypowy kierunek wysyłki! doskonały stan zachowania.

Mi.199
50 PLN
11594

1950 "groszy", zagraniczny, ekspresowy lotniczy list polecony, ofrankowany blokiem "Bojowników" z prywatnym nadrukiem GROSZY, wysłany 14.III z Zabrza do Portobello w Wielkiej Brytanii, kasownik odbiorczy 19.III na odwrocie; jest to najdroższy podstawowy walor tego działu polskiej filatelistyki (blok kasowany Fi.4400,-; Mi.1900 euro); dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Bl.11
Mi.Bl.A11
2 200 PLN
11595

1950 "groszy" niedostatecznie opłacony list, ofrankowany znaczkami z nadrukiem typu 23, przesłany 8.I.1951 miejscowo w Warszawie, poczta pobrała dopłatę znaczkami z nadrukami typu 1; całość z oryginalnego obiegu.

Fi.D118, 520
Mi.P135, 651
100 PLN
11596

1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki czyste bez podlepek.

Fi.Fi.395-527ex
Mi.Mi.A564-665
120 PLN
11597

1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki na podlepkach, część sygnowana.

Fi.Fi.395-529ex
Mi.Mi.A564-667
40 PLN
11598

1951 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym W, gwarancja i opis Więcław.

Fi.530s
Mi.668
30 PLN
11599

1951 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowanym WYK, gwarancja i opis Więcław.

Fi.531Is
Mi.669
30 PLN
11600

1951 rocznik znaczków czystych.

Fi.542-582
Mi.680-720
150 PLN
11601

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z uszkodzoną cyfrą 4.

Fi.548
Mi.686
20 PLN
11602

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z błędem "rozstrzelone g i r", gwarancja.

Fi.548 B2
Mi.686
100 PLN
11603

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z podwójnym nadrukiem z poz.12 - znany jeden stuznaczkowy arkusz (na życzenie dołączymy kopię atestu narożnika z którego znaczek pochodzi), oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Mikulski.

Fi.548 Np
Mi.686
1 200 PLN
11604

1951 Nowa Huta, parka znaczków za 40 gr. z cieniami tworzącymi tzw. "ciemne niebo", gwarancja Krawczyk.

Fi.550
Mi.690
120 PLN
11605

1951 stempel okolicznościowy Międzynarodowego Dnia Dziecka, FDC.

Fi.554-5
Mi.688-9
20 PLN
11606

1951 FDC - "Międzynarodowy Dzień Dziecka", znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym (Mi.75 euro).

Fi.554-555
Mi.688-689
35 PLN
11607

1951 komplet FDC Kongresu Kultury Polskiej.

Fi.556-61
Mi.694-99
25 PLN
11608

1951 Kongres Nauki Polskiej, znaczek za 60 gr., blok legitymacyjny.

Fi.559
Mi.697
35 PLN
11609

1951 kongres nauki polskiej - Mikołaj Kopernik, znaczek za 1,15 zł. z błędem "kropka na policzku", gwarancja.

Fi.560
Mi.698
60 PLN
11610

1951 "V TYDZIEŃ LOTNICTWA 19.VIII-26.VIII.1951/ NIECH ŻYJE LUDOWE LOTNICTWO POLSKIE" Warszawa 1, znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 19.VIII (Myślicki 51 027).

Fi.562
Mi.700
30 PLN
11611

1951 FDC - "7 rocznica Manifestu Lipcowego".

Fi.563-565
Mi.702-704
100 PLN
11612

1951 FDC Spartakiady Młodzieży.

Fi.568
Mi.705
10 PLN
11613

1951 budownictwo, czworoblok znaczków za 1,15 zł. z szeroką listwą na górnym marginesie.

Fi.578
Mi.718
20 PLN
11614

1951 stempel okolicznościowy Wyścigu Pokoju.

10 PLN
11615

10 PLN
11616

10 PLN
11617

1951 stempel okolicznościowy Dni Krakowa.

10 PLN
11618

1951 stempel okolicznościowy Dni Oświaty.

10 PLN
11619

1951 stempel okolicznościowy wynalazczości pracowniczej.

10 PLN