Auction 34. General Government

10491

1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7.XI ostemplowana okolicznościowo; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane, użyto znaczka Rzeszy.

Mi.732
50 PLN
10492

Fi.1-125, D1-5, U1-3
920 PLN
10493

Fi.1-13
Mi.1-16
200 PLN
10494

1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi. 195,-).

Fi.1-13, 40-51, 52-5
110 PLN
10495

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr. frankatura pojedyncza - karta pocztowa wysłana 29.VIII.1940 z Warszawy do Krakowa.

40 PLN
10496

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. frankatura pojedyncza - karta pocztowa wysłana 28.II.1940 z Warszawy do Wilna, kasownik prowizoryczny, cenzura.

120 PLN
10497

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa opłacona według podwyższonej taryfy, wysłana 8.II.1940 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Grójca do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym, na odwrocie pozostałości taśmy klejącej, ogólnie bardzo dobry stan zachowania; ciekawostkę stanowi wykorzystanie jako karty, przedwojennego formularza poczty polowej!

120 PLN
10498

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr. frankatura pojedyncza - list wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, znaczek z dolnym marginesem unieważniony kasownikami prowizorycznymi; przesyłka poszukiwała adresata, liczne adnotacje na odwrocie.

120 PLN
10499

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr. "długie e", dofrankowana i wysłana 16.IV.1940 z Nowego Miasta do Krakowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym; na odwrocie ślady taśmy klejącej (Mi.100 euro).

Fi.Cp1II, 1, 3
135 PLN
10500

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" wysłana 29.II.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi. 100 euro).

Fi.Cp1II, 1, 3
200 PLN
10501

1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr. obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.235 euro).

Fi.Cp2I-II
450 PLN
10502

1940 "RADOMER HERBSTMESSE" bardzo rzadki kasownik okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na oryginalnej bankowej korespondencji !!! karta pocztowa, wysłana 10.X z oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego w Radomiu do Buska; ostemplowanie, wyjątkowo rzadko spotykane na przesyłkach nie inspirowanych filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.5b, 17, 21
600 PLN
10503

Fi.6a-d
80 PLN
10504

1940 "1. KRAKAUER MUSTERMESSE 1940" - znaczek na kopercie, skasowany okolicznościowo 7.XII w Krakowie.

Fi.7, 14II
50 PLN
10505

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", w czworobloku, rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14I
860 PLN
10506

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14I
240 PLN
10507

1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
30 PLN
10508

1940 "10. JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND KRAKAU" - znaczek na karcie, skasowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.36
30 PLN
10509

1940 seria ostemplowana grzecznościowo kasownikiem "Radom - Radomer Herbstmesse / 17.10.40", gwarancja Schmutz.

Fi.40-51
300 PLN
10510

1940 kartka z Krakowa 3.11.40 do Piotrkowa.

Fi.43
30 PLN
10511

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.VIII.1943 z Wierzbnika do Ojcowa.

Fi.48
120 PLN
10512

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 1.V ze Lwowa do miejscowości Gródek Jagielloński; koperta z niewielkim ubytkiem.

Fi.49, 78
20 PLN
10513

1940 widoki zabytkowych budowli, makulatura znaczka za 24 gr z częściowym nadrukiem znaczka za 80 gr, lekkie zmarszczenia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.50/45
1 500 PLN
10514

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż - komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie , Warszawie, Radomiu i Lublinie.

Fi.52-55
100 PLN
10515

Fi.52-55
50 PLN
10516

1940 1 Rocznica utworzenia GG - seria ostemplowana okolicznościowo na kopercie 26.X w Krakowie.

Fi.56-58
40 PLN
10517

Fi.56-58
40 PLN
10518

1940 znaczek opłaty stemplowej za 1 zł.

30 PLN
10519

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego.

Fi.Ck1
100 PLN
10520

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana z Warszawy do Lublina; całostka bardzo rzadko spotykana (Mi.450 euro, Fi.1200.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3I
1 000 PLN
10521

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 28.IX z agencji w miejscowości Przecław, przez Mielec do PCK w Krakowie, pieczęć kancelaryjna PCK; ślady zszywacza po dołączonej karcie na odpowiedź.

Fi.Cp3II
100 PLN
10522

1940 kartka z Inowrocławia 2.IX.40, hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
30 PLN
10523

1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
30 PLN
10524

1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2, nominału, wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.XII z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski.

Fi.Cp4I
Mi.P4
200 PLN
10525

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 18.XI z Krakowa do Lwowa, cenzury; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie pozostałości taśmy klejącej).

Fi.Cp5, 40, 42, 51
150 PLN
10526

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.VIII.1941 z Lublina do Otwocka.

Fi.Cp7I
Mi.P10
20 PLN
10527

Fi.Cp8I+II
Mi.P9+11
80 PLN
10528

1940 służbowa karta pocztowa, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm, gwarancja Schmutz.

Fi.CpU2II
1 350 PLN
10529

1940 kartka do użytku służbowego, lekko pomarszczona w dolnej części.

Fi.CpU3
50 PLN
10530

Fi.CpU4
100 PLN