Auction 34. WW2 foreign postage

10377

Mi.469
20 PLN
10378

1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, ostemplowana okolicznościowo 3.V we Wrocławiu.

Mi.P251
30 PLN
10379

1939 obszary anektowane przez ZSRR, polska karta pocztowa użyta jako formularz, ofrankowana sowieckimi znaczkami, wysłana 20.X z Kowla do Kielc, znaczki unieważnione polskim datownikiem; krótka ale ciekawa treść; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.677
220 PLN
10380

1939 kartka nadana z Radomia 4.IX. do Katowic, czerwony stempel cenzury wojskowej BC6 (ładnie odbity), gwarancja.

Fi.Cp88
500 PLN
10381

1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, polecona karta wysłana 9.VIII ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie do miejscowości Rubieżewicze; kasownik odbiorczy, cenzury; słaby stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

Fi.8, 9
120 PLN
10382

1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 10.XII ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie do miejscowości Rubieżewicze; stempel urzędu pośredniego Iwiniec 8.I.1941 i kasownik odbiorczy Rubieżewicze 10.I.1941, cenzura Wehrmachtu, dodatkowo stempel szpitala, słabszy stan zachowania; przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

Fi.46
150 PLN
10383

1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR, budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
10384

1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB, wysłana 3.VI do Tarnopola, kasownik odbiorczy, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; doskonały stan zachowania.

200 PLN
10385

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa z sygnaturą (40-157-1-B9), skasowana okolicznościowo 23.VIII we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej.

Mi.P236
50 PLN
10386

Mi.P6-8
60 PLN
10387

1940 miejscowy list z Sarn koło Rawicza.

20 PLN
10388

1940 koperta dwukrotnie użyta, polecony lotniczy ze Lwowa do Rosji i zwrotnie jako odpowiedź, pokwitowanie wysyłki listu plus sam list z przygnębiającą treścią.

50 PLN
10389

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony, wysłany 14.XII z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "ABO"; zalepka i stemple cenzury, kasownik odbiorczy Kraków 30.XII; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Niemców, a częścią okupowaną przez Rosjan, wędrowała okrężną drogą Moskwa - Berlin i na tym właśnie odcinku jako lotnicza; przesyłki lotnicze wysyłane w obrębie okupowanej Polski należą do rzadkości; wyjątkowy walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

Mi.594, 682, 736&nbs
2 000 PLN
10390

1940 blok wydany przez pocztę litewską na anektowanych terenach.

Fi.bl. 2
100 PLN
10391

1941 list polecony z Tawdt 16.02.41 do Lwowa.

20 PLN
10392

1941 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, karta pocztowa dofrankowana znaczkiem z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy Polski przez Sowietów, wysłana 8.II z miejscowości Busk do Gródka Jagiellońskiego, kasownik odbiorczy.

Mi.736
150 PLN
10393

1941 okupacja niemiecka terenów litewskich i polskich anektowanych uprzednio przez ZSRR, wydanie przedrukowe, kompletna seria na kopercie, skasowana 2.VIII w Wilnie (znaczki kasowane Mi.400,- euro).

Mi.1-9
800 PLN
10394

1941 list z treścią z Tawdy 8.III.41 do Lwowa.

20 PLN
10395

1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta.

Mi.P13
50 PLN
10396

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list do Czortkowa, wysłany 30.IV z maleńkiej miejscowości Duliby koło Buczacza, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

140 PLN
10397

1941 list z Tarnopola 26.01.41 do Lublina, na odwrocie zalepka i stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

50 PLN
10398

1941 front listu poleconego z Derewno Slon. z okręgu Baranowicz 3.6.41 do Rzeszowa, stemple cenzury.

80 PLN
10399

1941 list miejscowy z Janowa.

80 PLN
10400

1941 obszary anektowane przez Litwę, blok okolicznościowy z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będący w obiegu na terenach okupacji litewskiej.

Fi.AnL Bl.2
Mi.Bl.2
80 PLN
10401

1941 okupacja niemiecka terenów anektowanych uprzednio przez ZSRR, wydanie dla okręgu wileńskiego, seria przedrukowa w pięknym stanie, wysoka wycena w katalogu Fischer, gwarancja dwóch najdroższych wartości Krawczyk.

Fi.OkNL1-9
Mi.10-18
3 200 PLN
10402

1942 kartka z Radvilszek 21.X.42 do Wilna.

25 PLN
10403

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, dekoracyjny list polecony (przefrankowany) wysłany 5.VIII z Poznania do Krakowa, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.811, 814
40 PLN
10404

1942 list polecony (z zawartością) z Warszawy 20.11.42 do Wilna, stempel odbiorczy, zalepka i stemple niemieckiej cenzury wojskowej.

45 PLN
10405

1943 list z Rawicza 6.2.43 do Poznania.

20 PLN
10406

1943 list urzędowy z Gliwic 7.10.43 do Tarnowa.

20 PLN
10407

1944 kartka miejscowa z Rawicza.

20 PLN
10408

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony ofrankowany serią znaczków, przesłany 18.V miejscowo w Płocku (Schrottersburg), kasownik odbiorczy na odwrocie; nadawcą listu jest Kazimierz Staszewski.

Mi.888-893
25 PLN
10409

1944 przekaz paczkowy z Rygi 26.7.44 do Wrześni, znaczki z nadrukiem Ostland.

50 PLN
10410

1944 przekaz paczkowy z Rygi 17.6.44 do Gniezna, znaczki z nadrukiem Ostland.

50 PLN