Auction 31. Inter-war Poland 1919-1939

16438

1939 list z Kowla wysłany w pierwszym dniu wybuchu II Wojny Światowej! do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej BC22, list na kopercie propagandowej przedstawiającej na froncie kolumnę polskich czołgów 7TP (rzadka ilustracja), koperta uszkodzona (jak na zdjęciu) - rozcięta dla rozłożenia na trzech brzegach, niezwykle dekoracyjna i rzadka całość jako ozdoba dla każdego zbioru cenzur lub poczt II Wojny Światowej.

800 PLN
16439

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.8
90 PLN
16440

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok czysty.

Fi.Bl.8
100 PLN
16441

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, blok na liście poleconym, wysłany 6.VIII z Krakowa do Warszawy.

Fi.Bl.8
180 PLN
16442

1939 "NARCIARSKIE/ MISTRZOSTWA/ ŚWIATA/ 1-19.II.1939/ ZAKOPANE" Warszawa 2 (wyróżnik "d"), niepełna odbitka wirnika okolicznościowego, na karcie pocztowej wysłanej 19.I do Kielc; karta pionowo zgięta (Myślicki 39 105).

Fi.Cp78
10 PLN
16443

1939 karta pocztowa wysłana 16.VIII z Warszawy, adresowana do Łodzi na poste restante, niepodjęta w terminie i zwrócona do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy.

Fi.Cp81, D93
40 PLN
16444

1939 kartka z Otwocka do Warszawy z kasownikiem okolicznościowym "...Stacja Klimatyczna Otwock".

Fi.Cp86
45 PLN
16445

1939 Król Kazimierz Jagiellończyk, 30 gr. - karta ilustrowana przeznaczona do korespondencji zagranicznej, wysłana 9.IX.1939 z miejscowości Chomsk adresowana do Buenos-Aires; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu; niezły stan zachowania; silnie zwyżkująca cena katalogowa!

Fi.Cp87
1 400 PLN
16446

1939 całostka nadana 4.09.1939 z Kazimierza Dolnego (stempel antydatowany o miesiąc) do Łodzi, czarny stempel cenzury wojskowej typ 1 BC7 (rzadko spotykany), ingerencja cenzora w treści karty, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp88
600 PLN
16447

1939 całostka nadana z Końskie 2.09.1939 do Warszawy, stempel czerwony cenzury wojskowej typ 1 BC44, bardzo dobry stan, gwarancja.

Fi.Cp88
600 PLN