Auction 31. Russia

19341

1890 Rosja, opaska gazetowa 2 kop. (177 x 444 mm), czysta (Mi. 70,- euro).

Mi.S2B
200 PLN
19342

1890 Rosja, sekretnik wysłany 31.V.1894 z Sankt Petersburga do Frydlandu, znak opłaty unieważniony kasownikiem petersburskiej poczty miejskiej na odwrocie datownik; niewielkie rozdarcie z lewej strony.

Mi.K3
60 PLN
19343

1899 Rosja, list wysłany 3.VI z Petersburga do Aleksandrowa, przesłany wagonem pocztowym 27 (stempel na odwrocie), kasownik odbiorczy 5.VI (na odwrocie), znaczki unieważnione kasownikami poczty miejskiej; dobry stan zachowania.

Mi.40ax, 47x
80 PLN
19344

1913 Rosja, 300-rocznica dynastii Romanowych, Piotr I, 1 kop. - opaska gazetowa, czysta.

Mi.S5
50 PLN
19345

1917 Rosja, seria obiegowa, znaczek za 5 kop. o podwójnym druku w pięknym stanie.

Mi.67 B DD
300 PLN
19346

1917 Rosja, seria obiegowa, znaczek za 1 R. z odwróconym środkiem, z jedną lekką podlepką.

Mi.77 Bx K1
100 PLN
19347

1922 ZSRR, seria obiegowa, pomarańczowy znaczek o nominale 70 R. z arkusza i w kolorze znaczków o nominale 100 R., piękny stan, tylko jeden zwykły znaczek z lekkim śladem podlepki.

Mi.210A F
300 PLN
19348

1930 ZSRR, list wysłany 3.III z Moskwy do Nowogrodu, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.371A
20 PLN
19349

1930 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, dofrankowana i wysłana 14.III z miejscowości Dietskoje Sieło (dawniej Carskie Sioło) do Francji, kasownik tranzytowy Leningrad; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Mi.P96
120 PLN
19350

1932 ZSRR, 10 lecie międzynarodowej pomocy rewolucjonistom, znaczek czysty.

Mi.421
60 PLN
19351

1932 ZSRR, wystawa filatelistyczna w Moskwie, seria czysta.

Mi.422-23 AX
450 PLN
19352

1933 ZSRR, wystawa filatelistyczna w Leningradzie, seria czysta.

Mi.427-28
1 100 PLN
19353

1934 ZSRR, wydanie lotnicze, lot stratosferyczny, seria kasowana.

Mi.480-82
45 PLN
19354

1936 ZSRR, Dobroljubow, znaczek kasowany.

Mi.548
5 PLN
19355

1938 ZSRR, lot Moskwa - biegun - San Jacinto, seria kasowana.

Mi.599-601
10 PLN
19356

1938 ZSRR, lot Moskwa - biegun - Portland, seria kasowana.

Mi.595-98
10 PLN
19357

1941 ZSRR, karta pocztowa, napisu "karta pocztowa" po rosyjsku - długości 61 mm, hasło propagandowe 05.

Mi.P161I
20 PLN
19358

1943 ZSRR, ilustrowana, propagandowa karta pocztowa przedstawiająca Aleksandra Newskiego - władcę Nowogrodu, pogromcę Zakonu Kawalerów Mieczowych z 1242 roku w bitwie na jeziorze Pejpus, wysłana 22.I z Buzułuku do miejscowości Iszimbaj, cenzura 11136, kasownik odbiorczy.

Mi.682IA
120 PLN
19359

1944 ZSRR, ilustrowany listownik poczty polowej, czysty z klejem, idealny stan zachowania.

120 PLN
19360

1944 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P189
50 PLN
19361

Mi.P178
80 PLN
19362

1945 ZSRR, 2 rocznica zwycięskiej bitwy stalingradzkiej, blok skasowany 21.V w miejscowości Tuła, pełna oryginalna guma (dwie delikatne podlepki).

Mi.Bl.5
40 PLN
19363

1945 ZSRR, lotnictwo wojskowe, seria kasowana.

Mi.972-80
20 PLN
19364

1946 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P188
60 PLN
19365

1947 ZSRR, kanał Moskwa-Wołga, seria czysta.

Mi.1131-36
15 PLN
19366

1950 ZSRR, metro moskiewskie, seria czysta.

Mi.1484-90
30 PLN
19367

1952 ZSRR, 28 rocznica śmierci W.I.Lenina, seria czysta.

Mi.1615-17
20 PLN
19368

1952 ZSRR, sporty zimowe, seria czysta.

Mi.1619-20
15 PLN
19369

1954 ZSRR, Ogólnozwiązkowa wystawa w Moskwie, seria czysta.

Mi.1731-36
25 PLN
19370

1954 ZSRR, 125 rocznica śmierci A.Gribojedowa, znaczek czysty z rzadkim ząbkowaniem 12,5x12.

Mi.1693C
30 PLN
19371

1954 ZSRR, Ogólnozwiązkowa wystawa przemysłowa, seria czysta.

Mi.2188-89
10 PLN
19372

1955 ZSRR, 85 rocznica urodzin W.I.Lenina, seria czysta.

Mi.1756-58
25 PLN
19373

1955 ZSRR, Ogólnozwiązkowa wystawa w Moskwie, seria czysta.

Mi.1764-79
25 PLN
19374

1956 ZSRR, 86 rocznica urodzin W.I.Lenina, znaczek czysty.

Mi.1829
15 PLN
19375

1956 ZSRR, 100 rocznica urodzin I.Franko, znaczek czysty z rzadkim ząbkowaniem 12,5x12.

Mi.1869C
25 PLN
19376

1956 ZSRR, malarstwo W.G.Perowa, seria czysta.

Mi.1826-28
150 PLN
19377

1956 ZSRR, Machmud Aiwasow, znaczek kasowany z podpisem Muchamed.

Mi.1871 IA
70 PLN
19378

1958-59 ZSRR, samoloty, komplet serii ciętych.

Mi.2106-08, 69-71, 9
70 PLN
19379

1958 ZSRR, 200 rocznica Akademii Sztuki, znaczek czysty.

Mi.2074
15 PLN
19380

1958 ZSRR, konferencja ministrów poczty, znaczki czyste: błędnodruk z odwróconą flagą czeską i drugi nakład - poprawiony.

Mi.2084I+II
50 PLN