The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 31. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16827

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX .

Fi.13
35 PLN
16828

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu specjalnych pamiątkowych kart, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
80 PLN
16829

1941 kasownik okolicznościowy z okazji dni Mozarta, znaczki ostemplowane na karcie 6.XII w Krakowie.

Fi.19
30 PLN
16830

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura pojedyncza - 32 gr (Fi. FP -.-) znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie, opłata niezgodna z taryfą.

Fi.38
50 PLN
16831

1941 rocznica utworzenia GG, seria skasowana okolicznościowo 26.X na kopercie miejscowego ekspresowego listu poleconego w Radomiu.

Fi.56-58
50 PLN
16832

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa, karta pocztowa wysłana 7.I.1945 z Częstochowy do obozu pracy (Gemienschaftslager) Wessenberg.

Fi.71, 74
80 PLN
16833

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 21.IV.1943 z miejscowości Czarnocin do Miechowa; zwraca uwagę usterka znaczka "plama za głową"; gwarancja.

Fi.72
50 PLN
16834

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 14.XI.1944 z Krakowa, w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego, w celu utajnienia miejsca nadania, znaczek unieważniony kasownikiem niemym.

Fi.75
50 PLN
16835

1941 portret Hitlera, narożny znaczek za 12 gr. z oznaczeniem drukarni, walca i sektora.

Fi.75
12 PLN
SOLD
16836

1941 portret Hitlera, narożny znaczek za 16 gr. z oznaczeniem drukarni, walca i sektora.

Fi.76
15 PLN
SOLD
16837

1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. + 2 gr. - frankatura dwukolorowa, list wysłany 13.V.1944 z Przeworska do Jarosławia.

Fi.77, 71
45 PLN
SOLD
16838

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa, rzadko spotykanych wartości 32 gr i 20 gr na miejscowym liście poleconym, nadanym 26.III.1943 w Pińczowie, kasownik odbiorczy.

Fi.77, 80
120 PLN
16839

1941 portret Hitlera, narożny znaczek za 24 gr., rzadki o tak bardzo ciemnych odcieniach, z oznaczeniem drukarni, walca i sektora.

Fi.78
15 PLN
SOLD
16840

1941 Niemiecka Poczta Służbowa Wschód - "Durch Deutsche Dienspost Osten" list urzędowy wysłany 27.V z Berlina do Krosna, efektowna całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
16841

1941 koperty "Wawel" - komplet 3 sztuk ze wszystkimi sygnaturami; stan minimalnie słabszy, w rzeczywistości koperty prezentują się o wiele korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji.

Fi.Ck2
Mi.U2/01-03 
300 PLN
16842

1941 ambulans Warszawa - Chełm, karta pocztowa wydania przedrukowego, część "na odpowiedź", przesłana 7.IV ambulansem pocztowym z miejscowości Regut.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
250 PLN
16843

1941 cyfry w ornamencie, parka znaczków doręczeniowych za 30 gr., oryginalnie użyta w Górznie na dużym wycinku z wysoko (4,80 zł.) opłaconego adresu pomocniczego, wielokrotna frankatura dotąd nieznana i niekatalogowana, gwarancja.

Fi.D3
Mi.Z3 
1 800 PLN
16844

1941 "Der Fernsprecher spart Zeit und Geld", bardzo wyraźna odbitka, rzadko spotykanego kasownika propagandowego na sądowym dowodzie doręczenia, przesłanym miejscowo w Krakowie 3.V; nietypowa przesyłka w doskonałym stanie zachowania.

Fi.IV
650 PLN
16845

1941 karta urzędowa wysłana 2.V z Krakowa do Tarnowa, stempelek Deutsche Dienstpost Osten.

Fi.U19
70 PLN
16846

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana 14.VIII w Krakowie.

Fi.22
150 PLN
16847

1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hannoveru.

Fi.45
20 PLN
16848

1942 karta pocztowa - formularz, wysłana 2.IV przez Polski Komitet Opiekuńczy we Lwowie do PCK w Krakowie, w sprawie poszukiwań zaginionej osoby; znaczek uszkodzony (otwory po zszywce).

Fi.75
150 PLN
16849

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, grzecznościowe ostemplowanie - brak stempli odbiorczych.

Fi.83, 88
15 PLN
16850

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia, grzecznościowe stemplowanie - brak stempli odbiorczych.

Fi.84, 87
20 PLN
16851

1942 ekspres polecony z Krakowa do Wiednia,

Fi.85, 86
20 PLN
16852

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
16853

1942 600-lecie Lublina, seria z dolnym marginesem z nazwą emisji, skasowana na kopercie ekspresowego, miejscowego listu poleconego, nadanego 24.VIII w Warszawie, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, pochodzący ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego.

Fi.92-95Pw6
120 PLN
16854

1942 komplet dwóch prób znaczka opłaty radiowej.


750 PLN
16855

1942 parka prób znaczka opłaty radiowej.


350 PLN
16856

1942 parka prób znaczków opłaty radiowej.


350 PLN
16857

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.I z miejscowości Ryki do Lublina.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
50 PLN
16858

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana z Krosna 19.XI do Wrocławia.

Fi.Ck2
Mi.U2/02a 
50 PLN
16859

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą VI.41. z dodatkową frankaturą, wysłana jako polecona 29.VIII z Warszawy do Staszowa.

Fi.Ck2
Mi.U2/01b 
80 PLN
16860

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana z Tarnowa do Poznania.

Fi.Cp9a
Mi.P12/01 
20 PLN
16861

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana ze Skolimowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
16862

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty fioletowe o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
60 PLN
16863

1942 godło rzeszy, list urzędowy ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 4.XII z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U11, U17, U24
Mi.P11, P17, P24&nbs
60 PLN
16864

1943 Znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty poza jego obszarem !!! widokówka ofrankowana znaczkiem za 12 gr. z Hitlerem, wysłana z Królewca (Koenigsberg) 30.IV, adresowana do Hannoveru, duża ciekawostka.

Fi.75
120 PLN
16865

1943 list wysłany 7.VII z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym.

Fi.78
40 PLN
16866

1943 list wysłany 20.IV z Grybowa, adresowany do zwierzchnika kościoła prawosławnego w Polsce, arcybiskupa Palladiusa w Warszawie; dekoracyjny stempel konsystorza.

Fi.78
120 PLN