Auction 30. Town postage 1914-1918

11781

1917 Przedbórz, marginesowa seria znaczków I wydania w parkach poziomych rozdzielonych międzypolem - bardzo rzadkie, lewy znaczek typ czwarty, prawy pierwszy, ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
2 400 PLN
11782

1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P1
300 PLN
11783

1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury, koperta lekko uszkodzona w narożnikach.

Fi.2B
250 PLN
11784

1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze oliwkowym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.2B P1
300 PLN
11785

1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona, stosowny stempelek informacyjny Poczty Miejskiej i 16.X zwrócona do nadawcy gdzie dotarła 23.X, cenzura; słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.9b, 33a, 35a
400 PLN
11786

1918 Luboml, seria cięta, jedem znaczek z podlepką, inne z lekkimi przywarciami farby na gumie.

Fi.1-5A
50 PLN
11787

1918 Przedbórz, stemplowana ząbkowana seria II wydania, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
11788

1918 Przedbórz, stemplowana ząbkowana seria III wydania, gwarancja Falkowski, Krawczyk, Schmutz.

Fi.7-10B
Mi.7-10A
100 PLN
11789

1918 Przedbórz, II wydanie, znaczek za 10 gr. z przesuniętym tłem, lekki ślad podlepki, ze zbioru i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja Schmutz.

Fi.10B
180 PLN
11790

1918 Przedbórz, czysta cięta seria V wydania, gwarancja Brajer, Łaszkiewicz, Gryżewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18B
30 PLN
11791

1918 Przedbórz, stemplowana ząbkowana seria V wydania, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18A
30 PLN
11792

70 PLN
11793

1918 Przedbórz, znaczek opłaty skarbowej VIII wydania za 5 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie.

50 PLN
11794

1918 Siedlce, karta pocztowa wysłana 15.X z Warszawy przez Radę Główną Opiekuńczą, wyraźnie odbity czerwony stempelek Poczty Miejskiej ze zgrawerowanym "Pfg", gwarancja Schmutz.

1 700 PLN
11795

1918 Warszawa, karta pocztowa wysłana 9.II z Łodzi, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; doskonały stan zachowania.

Fi.13b
50 PLN
11796

1918 Warszawa, kartka z Małkini 15.6.18 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.Cp6
35 PLN
11797

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
150 PLN
11798

Fi.1-3
150 PLN
11799

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
220 PLN
11800

Fi.4-6
220 PLN
11801

1918 Żarki, seria czysta III wydania w pięknym stanie (Mi.270 euro), gwarancja Mikstein,.

Fi.7-9
160 PLN
11802

1918 Żarki, kasowana seria III wydania, gwarancja Mikstein, Falkowski.

Fi.7-9
130 PLN
11803

1918 Zawiercie, znaczki bez nadruku, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2III
350 PLN