Auction 30. WW1 occupation postage

11610

1917 kartka ze Skierniewic 29.3.17 do Zakopanego, stempel niemieckiej cenzury wojskowej we Wrocławiu.

Fi.Cp6
35 PLN
11611

1918znaczki poczty lokalnej dla obszaru okupowanego przez 10. Armię, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
750 PLN
11612

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 5/15 h. (Mi.100 euro) w pięknym stanie.

60 PLN
11613

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", list polecony, wysłany 24.II z Białegostoku do Wilna, znaczek za 20 fen. minimalnie uszkodzony, cenzura, kasownik odbiorczy; na odwrocie delikatne podlepki; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6, 8
120 PLN
11614

1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv Warschau", ładnie frankowany list polecony, wysłany 7.XI z Łodzi do Wiesbaden, formacyjna pieczęć listowa, kasownik odbiorczy; brak tylnej klapy.

Fi.7, 10, 12
80 PLN
11615

1918 okupacja austro-węgierska - adres przesyłkowy wysłany 2.IX z urzędu etapowego Szydłowiec do Końska, na odwrocie prawidłowo użyty bośniacki !!! znaczek dopłaty, stemple odbiorcze Wierzbnik 3.IX; dla znaczków poczty polowej użytych na skarcie, katalog Fischer przewiduje wysokie dopłaty.

Fi.65, 67
260 PLN
11616

1918 okupacja austro-węgierska, adres przesyłkowy wysłany z urzędu etapowego Działoszyce do Końska, kasownik odbiorczy.

Fi.67
180 PLN
11617

1918 okupacja austro-węgierska, skart - adres przesyłkowy wysłany 13.IX z urzędu etapowego w Miechowie (kasownik z wyróżnikiem "a") do Końska, stemple odbiorcze, wysoka frankatura; bardzo dobry stan zachowania; dla znaczków poczty polowej użytych na skarcie, katalog Fischer przewiduje wysokie dopłaty (Fi. 1250,-).

Fi.69a, 58
750 PLN
11618

1918 wydanie dobroczynne, seria.

Fi.73-75
25 PLN
11619

1918 niemieckie wydanie prowizoryczne dla okolic Dorpatu, seria czysta z lekkimi śladami po podlepkach (Mi.70 euro).

Mi.1-2
80 PLN
11620

1918 okupacja niemiecka Rumunii, 5 Bani/ 5 fen. - frankatura pojedyncza (Mi. wycena -.-) !!! miejscowy list ofrankowany znaczkiem III wydania przedrukowego, wysłany 28.VI w Bukareszcie.

Mi.8
50 PLN
11621

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa (bez treści), wysłana 24.VI z Bukaresztu do Berlina, cenzura; minimalne przebarwienia.

Mi.P5I
15 PLN
11622

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 22.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Krakowa, stempel formacyjny, cenzura.

50 PLN
11623

1918 list polecony, wysłany 15.VIII z niemieckiej poczty polowej 327, adresowany do Berlina; kasownik odbiorczy; specjalna nalepka polecenia.

30 PLN
11624

1918 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany 3.VIII z Brukseli, adresowany na niemiecką pocztę polową 403, cenzura; na odwrocie pieczęć urzędowa niemieckiego tymczasowego zarządu banków w Belgii.

Mi.18
50 PLN
11625

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie przedrukowe dla całego obszaru, 10 fen. - frankatura pojedyncza, niedostatecznie opłacony, miejscowy list, przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczki dopłaty, którą pobrano od adresata; doskonały stan zachowania.

Mi.P1, 9a
120 PLN
11626

1918 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 30.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z wyróżnikiem c); ze względu na brak adresu nadawcy przesyłka niedoręczona; doskonały stan zachowania;

1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie (kasownik z napisem CHOLM) do St.Gallen w Szwajcarii; poczta szwajcarska uznała przesyłkę za nieopłaconą i 28.III pobrała od odbiorcy dopłatę, ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

150 PLN
11627

1918 kartka nadana z Konina 1.10.18 do Niemiec ze stemplem niemieckiej cenzury w Sprottau.

25 PLN
11628

1918 list polecony z Grodna do Berlina.

60 PLN
11629

1918 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego, wysłana 27.VII z urzędu etapowego w Kielcach (kasownik z wyróżnikiem a) do Legnicy, cenzury austriacka i niemiecka; dekoracyjna całość.

Fi.Cp3
80 PLN
11630

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp5
Mi.P4
30 PLN
11631

1918 kartka z Tłuszcza 29.1.18 do Radomska ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp6
35 PLN
11632

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 40/5 h., gwarancja Perzyński.

80 PLN
11633

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 1,20 kor./50 h., gwarancja Krawczyk.

Fi.11
Mi.27
40 PLN