Auction 29. Communist Poland 1945-1952

9618

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków ciętych z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwe, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403U
1 500 PLN
9619

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek minimalnie uszkodzony.

Fi.372
Mi.405
30 PLN
9620

1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek skasowany okolicznościowo na karcie 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202).

Fi.372, Cp95
Mi.405
50 PLN
9621

1945 rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
25 PLN
9622

1945 Westerplatte, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 nz
Mi.407U
50 PLN
9623

1945 Wydanie przedrukowe - 1 zł frankatura wielokrotna, znaczek podstawowy z błędem na poz. 41 "zniekształcone Z w POCZTA", list polecony, wysłany 3.XII z Dobra k.Limanowej do Krakowa, kasownik odbiorczy; gwarancja.

Fi.375
Mi.408
80 PLN
9624

1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.XI (Myślicki 45 014 + 210).

Fi.375, Cp94A
Mi.408
30 PLN
9625

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo znacznie przesuniętym w pionie, gwarancja Ryblewski, Falkowski.

Fi.375 No
Mi.408
1 500 PLN
9626

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
9627

1945 Wydanie przedrukowe - 1,50 zł (typ 1) frankatura wielokrotna, list zagraniczny, wysłany 6.X ze Skolimowa, adresowany do polskiego obozu w Lubece, zwrócony do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
9628

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. ze znacznie przesuniętym w prawo skos nadrukiem i perforacją - znaczek jest szerszy, oraz z błędem I formy z poz.50 "dziura w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b
120 PLN
9629

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł brązowoczerwony typ 2 - frankatura mieszana, znaczek podstawowy z błędem na poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka, wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411&nb
200 PLN
9630

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym - z nadrukiem II formy, typ 2, poz.50, użyty w Gdańsku - Wrzeszczu gdzie te znaczki były w sprzedaży (Mi.500 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.376b FII t.2
Mi.409a
400 PLN
9631

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy, typ 2, poz.69,70, na prawym błąd "belka uszkodzona z prawej", w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b FII t.2
Mi.409a
2 500 PLN
9632

1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II (typ 2, poz.39), sygnatura A. Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk (wycena samego tylko znaczka kasowanego - wg. katalogu Michel 2003/4 - 500 euro).

Fi.376bFIIT2
Mi.409a
1 800 PLN
9633

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka.

Fi.377
Mi.410
10 PLN
9634

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 14.XII z Bydgoszczy do Krakowa., kasownik odbiorczy.

Fi.378
Mi.411
15 PLN
9635

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony, wysłany 15.IV w Białej Podlaskiej, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym, kasownik odbiorczy (datownik biurowy!).

Fi.383
Mi.417
25 PLN
9636

1945 FDC - "VII Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
50 PLN
9637

1945 zwrotne poświadczenie odbioru, przesłane 31.VII do Białej-Podlaskiej, cenzura nr.1876.

25 PLN
9638

1945 list lotniczy z Francji do Warszawy ze stemplem cenzury wojskowej nr 1373.

70 PLN
9639

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony z dodatkowym stempelkiem "Par avion" przewieziony 2.IX samolotem podczas święta, znaczki oprócz stempli okolicznościowych unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, lotem tym przewieziono około 200 listów; kasownik odbiorczy; gwarancja Falkowski.

400 PLN
9640

1945 Opłata kredytowana rozp. R.K.P.T. Nr. 11, urzędowy list polecony, wysłany 13.VII z Torunia do Brodnicy, sprawdzony przez cenzurę nr.1512.

70 PLN
9641

1945 obóz pracy Hauenhorst w Westfalii, karta pocztowa wysłana 8.I z obozu do Kielc, rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie, została ocenzurowana, wizerunek Hitlera został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu był niedopuszczalny, ale karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość, gwarancja Schmutz.

400 PLN
9642

1945 zwrotne poświadczenie odbioru, przesłane 11.VI z Białej-Podlaskiej do Warszawy, a 23.VI odesłane z powrotem, cenzura nr.1886.

40 PLN
9643

1946 list polecony z Warszawy 22.II.46 do Skierniewic, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.375, 376, 390
Mi.408, 409, 423&nbs
55 PLN
9644

1946 firmowy list polecony z Łodzi 3.1.46 do Warszawy.

Fi.378
Mi.411
15 PLN
9645

1946 list polecony z Inowrocławia do Warszawy, prowizoryczna erka.

Fi.379B
Mi.412A
30 PLN
9646

1946 "ŚWIĘTO MOTOCYKLOWE POLSKI" Warszawa 2 13.X, kasownik okolicznościowy (Myślicki 46 065).

Fi.380
Mi.414
30 PLN
9647

1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; na znaczku niewielkie przebarwienia (Myślicki 46 046).

Fi.380
Mi.414
40 PLN
9648

1946 list polecony z Łodzi do Puław.

Fi.384
Mi.417
10 PLN
9649

1946 list polecony z Gliwic do Anglii ze stemplem urzędu cenzury 3216.

Fi.384
Mi.418
50 PLN
9650

1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku).

Fi.388-415c
Mi.421-450
280 PLN
9651

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.25 "cienkie 7", gwarancja. Fisher:388 B Michel:421

Fi.388 B
Mi.421
30 PLN
9652

1946 "WARSZAWA WOLNA", 3 zł frankatura pojedyncza, list wysłany 26.II z miejscowości Gorzków do Lublina, kasownik prowizoryczny; znaczki tego niedocenionego wydania, rzadko występują na niefilatelistycznej korespondencji; gwarancja.

Fi.389
Mi.422
80 PLN
9653

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja.

Fi.389 B
Mi.422
30 PLN
9654

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z poz.48 "kropka pod lewym prostokątem", gwarancja.

Fi.392s
Mi.425
150 PLN
9655

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "wcięcie w7 i przerwa w S", gwarancja.

Fi.393 B
Mi.426
30 PLN
9656

1946 samolot nad Warszawą, frankatura dwukolorowa - polecony list lotniczy wysłany 18.XI.1948 z Kalisza do Chicago, kasowniki odbiorcze, gwarancja.

Fi.396, 397
Mi.429, 430
40 PLN
9657

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, rzadka próba w odmiennym kolorze (niebieski zamiast fioletowy) cięta, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.396 P2
Mi.429
1 800 PLN