Auction 28. Neubrandenburg

5621

1941 listownik wysłany 27.IX do Chełma Lubelskiego, cenzura; zwraca uwagę zaczernienie odbitego omyłkowo miejscownika i użycie właściwego stempla niemego.

150 PLN
5622

1943 karta - formularz ozdobiona świąteczną kalkomanią wykonaną w obozie !!! wysłana 20.XII do miejscowości Wielgolas; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
5623

1943 list do obozu, wysłany z Czerwonego Krzyża w Genewie na papierze urzędowym ze znakiem wodnym, dotyczący zamawianych przez jednego z oficerów katalogów filatelistycznych ! ciekawy dokument.

80 PLN
5624

1944 kaplica, oliwkowozielony znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

420 PLN
5625

1944 Syrena, karta pocztowa, bez usterki w postaci półksiężyca nad literą A, w kolorze ciemnoczerwonym na papierze szarym szorstkim sztywnym; najrzadsza całostka obozowa wydana w nakładzie tylko 12 szt., nie wiadomo ile ocalało; karta została użyta w Gross Born, adresatem był, jedyny tej rangi jeniec obozu IID, Generał Ludwik Kmicic-Skrzyński jeden najznamienitszych żołnierzy liniowych II Rzeczypospolitej, odznaczony najwięcej, bo dziewięciokrotnie Krzyżem Walecznych za osobistą dzielność na polach bitew, piękny stan zachowania, opis i sygnatura Schmutz.

Fi.3Iy
9 000 PLN
5626

1944 syrena, kasowany znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
80 PLN
5627

1944 syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
70 PLN
5628

1944 wydanie obiegowe - Syrenka, znaczki w kolorach brunatnoczerwonym i brunatnoróżowym, gwarancja Schmutz

Fi.4bx3C, 4cx3C
200 PLN
5629

1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, marginesowa seria czysta w pięknym stanie, 20 f. jak wydano bez gumy, pozostałe z pełną oryginalną gumą, wszystkie gwarancja Schmutz.

Fi.4-7
700 PLN
5630

1944 wydanie obiegowe - Kaplica, znaczki w kolorach szarooliwkowym i brunatnooliwkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.5IIbx3C, 5IIcx3C
250 PLN
5631

1944 Caritas, znaczki czarnobrunatny na papierze gładkim grubym i fioletowobrunatny na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Schmutz.

Fi.9ax2, 9bx1
600 PLN