Auction 28. Local postage 1918-1919

4179

1918 Tarnów, czworoblok znaczków III wydania.

380 PLN
4180

1918 Kalisz, wydanie V - seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym, skasowana na kopercie 10.XII.

250 PLN
4181

1918 Skierniewice, seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym (kropka okrągła), skasowana na kopercie 12.XII, niesygnowane.

200 PLN
4182

1918 Myślenice, znaczek opłaty za 20 h. z lokalnym nadrukiem typu IIIa, na ładnym wycinku, sygnowany T i Toll, gwarancja Krawczyk.

Mi.222a
150 PLN
4183

1918 Myślenice, bardzo rzadki niekatalogowany znaczek pospieszny za 2 h. i znaczek dopłaty za 25 h. z lokalnym nadrukiem typu IIIb na wycinku, ze zbioru, zagwarantowany i opisany jako porównawczy przez Miksteina.

Mi.217, P51
500 PLN
4184

1918-19 Oświęcim, unikalny znaczek za 5 h. z lokalnym, typograficznym nadrukiem w kolorze czarnym przedstawiającym orła, kasowany na prawej krawędzi w sposób, nie dający możliwości ustalenia miejscowości i daty; znane są jedynie dwa egzemplarze czyste o innych nominałach i jeden kasowany - oferowane 5 h. (ten właśnie egzemplarz prezentowany jest w katalogu PPF.SA - wydanie z 1997, na stronie 24), znaczek ma uszkodzony lewy dolny narożnik, kolorowy fotoatest Krawczyk.

Mi.186
1 500 PLN
4185

1918 Myślenice, znaczek za 30 h. z lokalnym nadrukiem typu I, sygnowany T i Toll.

Mi.224
60 PLN
4186

1918 Myślenice, znaczek za 3 h. z lokalnym nadrukiem typu I, sygnowany T(Toll).

Mi.185
70 PLN
4187

1918 Myślenice, znaczek gazetowy za 2 h. z lokalnym nadrukiem typu IIIa, podlepiony na dużej powierzchni, gwarancja Mikstein.

Mi.212
25 PLN
4188

1918 Myślenice, bardzo rzadki niekatalogowany znaczek gazetowy za 6 h. z lokalnym nadrukiem typu IIIb, rysa w papierze koło lewej 6, gwarancja Krawczyk.

Mi.158
110 PLN
4189

1918 Myślenice, rzadki znaczek pospieszny za 5 h. z lokalnym nadrukiem typu I, sygnowany T, gwarancja Krawczyk.

Mi.220
55 PLN
4190

1919 Skałat, miejscowy list wysłany 12.XI; wydanie to powstało w wyniku toczących się działań wojennych, które uniemożliwiały dostarczenie urzędowi pocztowemu znaczków polskich. Aby adresaci nie opłacali karnych dopłat z powodu braku znaczków na korespondencji, przywrócono do obiegu znaczki austriackie, przedrukowując ich zapas znajdujący się urzędzie pocztowym w Skałacie; rynkowe ceny znaczków tego wydania charakteryzują się bardzo silną tendencją wzrostową!

Fi.1, 2
1 500 PLN
4191

1919 Kowel, znaczki wydania prowizorycznego dla obszaru Wołynia, gwarancja Krawczyk, Rachmanow.

Fi.1a, 2, 5, 6, 7
1 900 PLN
4192

1919 Skałat, znaczki za 3 i 20 h. z lokalnym nadrukiem w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.1, 5
250 PLN
4193

1921 wydanie Nadzwyczajnej Rady Słuczczyzny, nadruk białoruskiej Pogoni, skrótu rosyjskiego brzmienia nazwy Rady i nominału w walucie kopiejkowej, przygotowane jako znaczki opłaty za doręczanie listów w Słucku, niedoszłe do obiegu, seria czysta w czworoblokach.

Fi.1-3
600 PLN