Auction 27. Polish Kingdom

62

1858 znaczek rosyjski za 10 kop., z ząbkowaniem 12,5, skasowany rosyjskim kasownikiem numerowym 163 - Berdyczów, w bardzo ładnym stanie.

Mi.5
200 PLN
63

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek w jasnych odcieniach z dodatkową niebieską obwódką wokół herbu, w najrzadszym III typie!!! list wysłany 8.IV(?) z Warszawy do Petersburga, znaczek skasowany stemplem numerowym 1, dodatkowo miejscownik grażdanką i pieczątka nadawcy; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania w rzeczywistości prezentujący się znacznie korzystniej; opis i gwarancja Schmutz.

Fi.1as
6 000 PLN
64

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek, czysty, o jasnych odcieniach - niebiesko/karminowy, z lekko pasiastą cienką gumą na całej powierzchni znaczka, z ledwo widocznymi śladami po zdjętych nad parą podlepkach, z pełną perforacją, ogólnie w bardzo ładnym stanie, na odwrocie gwarancja wielkiego eksperta francuskiego Theodore Championa, wydawcy katalogu Yvert-Tellier-Champion i właściciela obu czystych słynnych znaczków Mauritiusu Post Office oraz sygnatura ołówkiem innego znanego eksperta i kupca francuskiego Aime Bruna, fotoatest Krawczyk.

Fi.1a
5 000 PLN
65

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek, czysty, o ciemnych odcieniach, na cienkim papierze z prześwitującym rysunkiem, unieważniony kasownikiem numerowym 266 - Przasnysz (Fi.+200.-), ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.1u
1 600 PLN
66

1860 (?) koperta rosyjska - orzeł z "wąskim ogonem" adresowana do Woronowic przez Niemirów.

400 PLN
67

1860 po, "pauczeno Wilno" 5.IX bardzo ciekawy kasownik odbiorczy, rosyjska koperta wysłana z Tallina (Estonia) adresowana do Wilna.

400 PLN
68

1860 po, list wysłany 11.XII z Kalisza do Warszawy, kasownik o średnicy 22 mm, stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej "Interes Rządowy", na odwrocie pieczęć urzędowa, bardzo ładny stan zachowania; całość ze zbioru i z gwarancją Bojanowicza.

150 PLN
69

1866 parka znaczków rosyjskich za 3 kop. na wycinku użytkowym, z polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz, ze słynnego zbioru i z gwarancją Bojanowicza.

Mi.19x
300 PLN
70

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. z polskim kasownikiem BW - ekspedycja pocztowa na dworcu Warszawa - linia kolejowa Bydgoszcz-Warszawa (Fi.+300).

Mi.18x
250 PLN
71

1872 znaczek rosyjski za 20 kop., z ząbkowaniem 12,5, skasowany kolejowym stemplem ambulansowym typu III (wprowadzonym w 1869 roku) z numerem wagonu 31-32, w bardzo ładnym stanie.

Mi.6
800 PLN
72

1881 karta pocztowa wysłana 9(21).VI z Wilna adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Mi.P5
45 PLN