Auction 26. Overprint editions 1918-1919

16709

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. ze znacznie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26
150 PLN
16710

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 11, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.27a
Mi.26
55 PLN
16711

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 7 z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja.

Fi.27a B5
Mi.26
75 PLN
16712

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 9 z błędem "HAI zamiast HAL i brak kropki", gwarancja.

Fi.27a B6
Mi.26
90 PLN
16713

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 8, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
51 PLN
16714

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 30 z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak liter TA", gwarancja Wiatrowski.

Fi.28 No B10
Mi.27 K
560 PLN
16715

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Krawczyk.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
16716

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Rachmanow, Mikulski, Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
150 PLN
16717

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA", gwarancja Mikstein, Wiatrowski.

Fi.29 No B9
Mi.28 K
480 PLN
16718

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem z poz 29-30, prawy znaczek z błędem "brak TA", niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29 B10
Mi.28
40 PLN
16719

1918 drugie wydanie lubelskie, arkusz znaczka za 90 hal. bez znaczka z poz. 1 z wszystkimi katalogowanymi i niekatalogowanymi błędami.

Fi.29 B
Mi.28
2 200 PLN
16720

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA", gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.29 B9
Mi.28
45 PLN
16721

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
16722

Fi.29 B10
Mi.28
45 PLN
16723

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem z poz. I 80, krótszy ząbek i ślady po dużej podlepce, fotoatest Kronenberg.

Fi.30
Mi.29
1 000 PLN
16724

Fi.30
Mi.29
1 100 PLN
16725

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem z poz. I 64, fotoatest Kronenberg.

Fi.31
Mi.30
900 PLN
16726

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, gwarancja Kronenberg.

Fi.32I
Mi.31
100 PLN
16727

Fi.32I B
Mi.31
700 PLN
16728

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Mikstein, Kronenberg.

Fi.34
Mi.33
120 PLN
16729

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 26, duze podlepki, gwarancja Mikstein, Kronenberg.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
16730

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.3, piękny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36
Mi.35
1 200 PLN
16731

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, stan idealny, gwarancja Schmutz.

Fi.36
Mi.35
950 PLN
16732

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem drugą formą poz.79, w bardzo ładnym stanie, czytelnie skasowany w Białej, gwarancja Ernst, Gryżewski, z opisem i dodatkową sygnaturą SM Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
3 200 PLN
16733

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB poz. 37, pozostałości po jednej podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
3 900 PLN
16734

1919 wydanie krakowskie, list wysłany 3.II z Bielska adresowany do Czech, gwarancja Falkowski.

Fi.38
Mi.48
350 PLN
16735

1919 wydanie krakowskie, list wartościowy z Tarnowa 2 5.II.19 do Zakopanego opłacony 8 znaczkami za 25 hal., piękne pieczęcie lakowe urzędu Tarnów 2 mieszczącego się na dworcu kolejowym "EISENBAHNSTATION /TARNÓW /EXPEDIT", unikalna frankatura i wielka rzadkość, koperta rozcięta po bokach i rozłożona do ekspozycji, gwarancja Mikulski.

Fi.38
Mi.48
8 000 PLN
16736

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein, Kronenberg.

Fi.38
Mi.48
15 PLN
16737

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB z poz.9, piękny stan, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

Fi.39
Mi.38
800 PLN
16738

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 45, fotoatest Kronenberg.

Fi.39a
Mi.37
1 100 PLN
16739

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, liczne podlepki, gwarancja Mikstein, Kronenberg.

Fi.40
Mi.38
60 PLN
16740

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, gwarancja Mikstein, Kronenberg.

Fi.41
Mi.39
30 PLN
16741

1919 wydanie krakowskie, arkusz w czterech ćwiartkach znaczka za 50 hal. zawierający wszystkie podstawowe błędy pierwszej formy przedrukowej, 10 znaczków z "cienkim Z", dwukropek, uszkodzone A i otwarte O. Gwarancja.

Fi.41 B1, B2, B3, B1
Mi.39
6 000 PLN
16742

1919 wydanie krakowskie, znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41 B3
Mi.39
390 PLN
16743

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja Kronenberg.

Fi.42
Mi.40
20 PLN
16744

1919 wydanie krakowskie, arkusz w dwóch połówkach znaczka za 60 hal. zawierający wszystkie podstawowe błędy pierwszej formy przedrukowej, 10 znaczków z "cienkim Z", dwukropek, uszkodzone A i otwarte O. Dolna połowa arkusza częściowo rozdarta - oberwano przy tym jeden ząbek ze znaczka z błędem dwukropek. Gwarancja Perzyński,.

Fi.42 B1, B2, B3, B1
Mi.40
4 000 PLN
16745

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 35 z błędem "cienkie Z", rzadkie, stan idealny, gwarancja Ryblewski.

Fi.43 No
Mi.41K
1 950 PLN
16746

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, prawy górny z błędem na poz.85 "uszkodzone K", gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
270 PLN
16747

Fi.43
Mi.41
250 PLN
16748

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 6, gwarancja Mikstein, Kronenberg.

Fi.43
Mi.41
20 PLN