Auction 26. Foreign Postage on Polish territory

16237

1855 I wydanie Austrii - 6 kr. frankatura wielokrotna - dwa egzemplarze użyte na formularzu pocztowym !!! recepis zwrotny wysłany ze Lwowa 19.I adresowany do Tarnowa; znaczki krótko cięte u góry; niezwykle rzadkie zastosowanie znaczków tego klasycznego europejskiego wydania; bardzo ciekawa całość.

Mi.4Y
1 500 PLN
16238

1861 III wydanie Austrii - 10 kr. + 15 kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczki nieuszkodzone, bardzo ładny stan zachowania.

Mi.21, 22
300 PLN
16239

1880 rosyjska kartka pocztowa wysłana z Białegostoku do Berlina.

120 PLN
16240

1883 list przesłany 31.III ambulansem relacji Halle - Poznań, kasownik odbiorczy Czerwieńsk (Rothenburg).

Mi.41
50 PLN
16241

1890 list wartościowy (1000 złotych aust.) do biskupa w Tarnowie, nadany 23.X w urzędzie pocztowym Lwów Śródmieście, wysoka frankatura - opłata za list wyniosła 45 koron (!) na odwrocie pieczęcie lakowe nadawcy, którym był Stanisław hrabia Tarnowski (1837-1917), uczony, polityk, historyk literatury polskiej, prezes Akademii Umiejętności, profesor i rektor UJ, przywódca Stańczyków polski historyk literatury, krytyk, publicysta.

Mi.56, 59
500 PLN
16242

1890 list wysłany 19.XII z Lidzbarka Welskiego (Lautenburg) adresowany do niewielkiej miejscowości Colonie Brinsk; na odwrocie kasownik odbiorczy i pieczęć urzędowa, przesyłka zwrócona do nadawcy.

Mi.46
80 PLN
16243

1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia)przesłana lokalnie 16.V; niewielkie usterki, sygnowana B.Żwinklewicz.

Mi.E9
250 PLN
16244

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wysoka wycena katalogowa (Michel ponad 300).

Fi.1ax
Mi.1aB
600 PLN
16245

1898 Sądowy znaczek doręczeniowy.

Fi.2ay
120 PLN
16246

1902 kartka z Brodów do Niemiec.

25 PLN
16247

1902 kartka z Krakowa do Będzina.

20 PLN
16248

1903, widokówka (piękna litografia) nadana 2.VI w Ostrowcu, przesłana ambulansem (pocztowyj wagon no 140) do Rygi, gdzie dotarła 4.VI.

Mi.43y
100 PLN
16249

1903, list opłacony gotówką, wysłany 30.VI z urzędu Kraków - Piasek do Tarnowa; na odwrocie nieuszkodzone, ładnie zachowane, pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM".

200 PLN
16250

1908 karta urzędowa wysłana 13.IV z Krakowa do Wiednia, dekoracyjna pieczęć "DYREKCYA C.K. II Wyższej Szkoły Realnej"

30 PLN
16251

1909 rosyjska całostka stosowana na ziemiach polskich.

Mi.P21
30 PLN
16252

1909 kartka do Warszawy ze stemplem odbiorczym poczty miejskiej.

15 PLN
16253

1909 list z Warszawy do Brukseli, na odwrocie stempel odbiorczy.

15 PLN
16254

1912 gazeta z opaską gazetową i stemplem Kongresu Espranto w Krakowie 17.08.1912.

2 500 PLN
16255

1913 karta pocztowa wysłana 3.X z Żyrardowa adresowana do Rudolstadt, z nieznanych powodów skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; ładnie udokumentowany obieg pocztowy, karta nieco nadwyrężona długą podróżą.

220 PLN
16256

1916 widokówka wysłana 26.XI z Zagórza do Sanoka, stempelek cenzury.

Mi.144
30 PLN
16257

1920 Ziemie Zachodnie, dofrankowana karta pocztowa wysłana 8.III z miejscowości Stargordt (Starogard) adresowana do Greifenberg (Gryfice).

Mi.P115, 85
25 PLN