Auction 25. PoW Woldenberg camp

13533

1944 karnet - ozdobiony symbolicznym drzeworytem - z życzeniami noworocznymi od mistrza kominiarskiego obozu.

350 PLN
13534

1944 zestaw banknotów oflagu II.C, każdy sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy.

2 000 PLN
13535

1944 Zestaw 2 grafik obozowych o tym samym motywie, jedna kasowane i jedna czysta, gwarancja.

220 PLN
13536

1944 Zestaw 3 grafik obozowych o tym samym motywie, grzecznościowo kasowane, gwarancja.

330 PLN
13537

1944 Zestaw 3 grafik obozowych o tym samym motywie, dwie kasowane, jedna czysta, gwarancja.

330 PLN
13538

1944 Zestaw 2 grafik obozowych o tym samym motywie, jedna czysta i jedna grzecznościowo kasowana, gwarancja.

250 PLN
13539

1944 listownik (część na odpowiedź) wysłany 3.II do obozu z miejscowości Kalvarija; cenzura.

80 PLN
13540

1944 rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego, dwa projekty, gwarancja.

Fi.bl. 1
3 000 PLN
13541

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, kasowany okolicznościowo, w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.Bl.5
110 PLN
13542

1944 zaświadczenie tymczasowe o przyznaniu prawa do noszenia odznaki sportowej YMCA, podpisane przez najstarszego obozu - płk. Wacława Młodzianowskiego.

150 PLN
13543

1945 krwawa niedziela, znaczek z nadrukiem, gwarancja.

Fi.51
100 PLN
13544

1973 wystawa z okazji 15-lecia Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, karta z ilustracją figury Matki Boskiej z kaplicy obozowej, skasowana okolicznościowo 18.VI w Londynie.

40 PLN
13545

1975 Zygmunt Pazda - Teka Woldenberska - 12 grafik ukazujących życie obozowe od jego pierwszych do ostatnich dni. Poszczególne tytuły: Tragiczny Wrzesień 39; Ostatni krok do wolności; Podziemna drog do wolności; Brydż i nauka; Po wiedzę; Listy; Ziółka, marmolada i chleb; Bezpieczny spacer; Ostatni spacer; Ewakuacja 1; Ewakuacja 2; Zbliża się wolność.

600 PLN
13546

30 PLN