Auction 25. Communist Poland 1945-1952

13876

1945 zabytki Krakowa, cięty znaczek za 50 gr. o podwójnym druku, co najlepiej widać na sygnsturze, gwarancja.

Fi.362 nz Dp
Mi.393U
70 PLN
13877

1945 zabytki Krakowa, parka znaczków za 50 gr. bez perforacji pomiędzy znaczkami.

Fi.362
Mi.393
40 PLN
13878

1945 Zabytki Krakowa, 3 zł frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 23.VI z Włocławka do Warszawy, kasowniki odbiorcze, cenzura nr.1363.

Fi.365
Mi.396
100 PLN
13879

1945-1948 bardzo trudny do zdobycia karnet znaczków Ligi Morskiej "Potężna flota warunkiem bogactwa narodu", nakład 500 sztuk, karnet nosi numer 134; idealny stan zachowania.

Fi.367-370, 406, 459
Mi.399-402, 440, 490
500 PLN
13880

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.7 "koniec S połączony z marginesem", gwarancja.

Fi.367 B10
Mi.399
35 PLN
13881

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.13 "kropka w 0 pierwszej daty", gwarancja.

Fi.367 B5
Mi.399
35 PLN
13882

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399
35 PLN
13883

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.16 "g przerwane u dołu", gwarancja.

Fi.368 B17
Mi.400
30 PLN
13884

1945 Liga Morska, próba znaczka za 1+3 zł, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.368 P3
Mi.400
2 000 PLN
13885

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.5 "kropki w 0 wyrazu POCZTA i g wyrazu Liga"", gwarancja.

Fi.368 B11
Mi.400
30 PLN
13886

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z niekatalogowanym błędem "lewe II przerwane na dole", gwarancja.

Fi.368 B
Mi.400
30 PLN
13887

1945 Liga Morska, parka znaczków za 1+3 zł., lewy z niekatalogowanym błędem "O w POLSKA połączone z marginesem", gwarancja.

Fi.368 B
Mi.400
40 PLN
13888

1945 Liga Morska, narożny czworoblok znaczka za 2+4 zł., dwa z błędami - na poz.21 "wcięcie w przedramieniu" i na poz.22 "kropka nad g", gwarancja.

Fi.369 B7+B8
Mi.401
70 PLN
13889

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z błędem na poz.5 "kropka w 5", gwarancja.

Fi.369 B4
Mi.401
30 PLN
13890

1945 Liga Morska, narożny czworoblok znaczka za 2+4 zł., lewy dolny znaczek z błędem na poz.9 "uszkodzone A w MORSKA", gwarancja.

Fi.370 B1
Mi.402
80 PLN
13891

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji".

Fi.371
Mi.403
120 PLN
13892

Fi.371 nz
Mi.403U
60 PLN
13893

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadki prawdziwy, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403U
800 PLN
13894

1945 Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, parka ciętych prób, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403
950 PLN
13895

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek uszkodzony (ubytki papieru na marginesie).

Fi.372
Mi.405
25 PLN
13896

1945 rocznica bitwy pod Grunwaldem, narożna parka znaczków nieząbkowanych, gwarancja.

Fi.372 nz
Mi.405
1 200 PLN
13897

1945 nieząbkowany czworoblok z prawego górnego narożnika, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.374 nz
2 000 PLN
13898

1945 znaczek na wycinku ze stemplem okolicznościowym wystawy przemysłowej.

Fi.374
Mi.407
20 PLN
13899

1945 Westerplatte, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 nz
Mi.407U
50 PLN
13900

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł z nadrukiem odwróconym, gwarancja Gryżewski.

Fi.375 No
Mi.408
300 PLN
13901

1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II (typ 2, poz.39), sygnatura A. Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk (wycena samego tylko znaczka kasowanego - wg. katalogu Michel 2003/4 - 500 euro).

Fi.376bFIIT2
Mi.409a
1 800 PLN
13902

1945 Wydanie przedrukowe - 1,50 zł (typ1) frankatura mieszana, list polecony wysłany 8.X ze Skwierzyny do Krakowa, kasownik odbiorczy.

Fi.376a, 364
Mi.409b, 395
50 PLN
13903

1945 Wydanie przedrukowe - 1,50 zł frankatura wielokrotna (oba typy), miejscowy list polecony nadany 28.V w urzędzie Warszawa 19 Port Lotniczy; zwracają uwagę zalepka i adnotacja TAJNE, ślady archiwizacji (jeden znaczek uszkodzony).

Fi.376a
Mi.409b
150 PLN
13904

1945 Wydanie przedrukowe - 1,50 zł dwa typy znaczka !!! frankatura wielokrotna, ozdobny blankiet z życzeniami, złożony i w formie list wysłany 18.I.1946 z Rawicza do Poznania.

Fi.376aT1+T2
Mi.409b
60 PLN
13905

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. z przesuniętym w pionie nadrukiem I formy - belka na dole znaczka i dużą spacją po lewej, na wycinku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
150 PLN
13906

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" znaczek skasowany na kopercie 2.IX w Warszawie, jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
13907

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. - najwyżej katalogowana I forma, z poz.43, użyty w Sosnowcu gdzie te znaczki były w sprzedaży, zdjęty z listu użytkowego, gwarancja Schmutz.

Fi.376b FI
Mi.409a
350 PLN
13908

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy II typ 1, gwarancja Falkowski.

Fi.376b T2
Mi.409a
250 PLN
13909

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. - II forma, typ 1, z poz.52, gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz.

Fi.376b FII t.1
Mi.409a
900 PLN
13910

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. z uszkodzoną belką, gwarancja Krawczyk.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
13911

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. z abklatschem.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
13912

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł - frankatura wielokrotna - miejscowy list wysłany w Warszawie 27.VI, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym.

Fi.377
Mi.410
25 PLN
13913

1945 zabytki Gdańska,pasek trzech znaczków, ząbkowanie liniowe w kolejnych kolumnach przesuwane do krawędzi znaczka, w ostatniej kolumnie już na znaczku, w tym wydaniu jest to dość rzadki błąd.

Fi.378
Mi.411
25 PLN
13914

1945 "Warszawa oskarża", 1,50 zł frankatura wielokrotna - list wysłany 15.I.1946 z Łańcuta do Rzeszowa.

Fi.380
Mi.414
15 PLN
13915

1945 Warszawa oskarża, seria lokalnie ząbkowana.

Fi.380-85
Mi.410-15
120 PLN