Auction 24. Postal stationery

11400

1918 wydanie warszawskie, karta wysłana 9.III.1919 z Kalisza adresowana do Poznania.

Fi.Cp2I
60 PLN
11401

1918 wydanie lubelskie, karta z czarnym nadrukiem (w papierze "węgielek").

Fi.Cp5y
200 PLN
11402

Fi.Cp4
180 PLN
11403

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, błąd nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4
250 PLN
11404

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; gwarancja i opis Schmutz, idealny stan zachowania.

Fi.Cs3II
200 PLN
11405

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika".

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
11406

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 106, grzecznościowo nadana w Krakowie.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
11407

Fi.Cp14II
150 PLN
11408

1919 wydanie krakowskie, sekretnik ze beleczką zamiast ornamentu - nadruk typu 19, grzecznościowo nadany w Krakowie.

Fi.Cs4IIIs
160 PLN
11409

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9 z drukiem firmowym krakowskiego Towarzystwa Ubezpieczeń na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp 14Ix
150 PLN
11410

1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym nadrukiem typ 134, na odwrocie ślady podlepek.

Fi.Cp 18I
150 PLN
11411

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 33, wysłana 24.VIII z miejscowości Krakowiec do Wiednia, cenzura krakowska.

Fi.Cp14IIx
250 PLN
11412

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 69b, wysłana 23.IX z Drohobyczy do Wadowic, cenzura Stryj.

Fi.Cp15IIx
420 PLN
11413

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 18, beleczka zamiast ornamentu, wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV.

Fi.Cs4IIIs
300 PLN
11414

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłowy, nadruk typu 11; stempelek "z Ameryki przez Gdańsk"; na odwrocie kasowniki: tranzytowy Tarnów 15.XII i odbiorczy Rzeszów 16.XII; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Ca2xdf
550 PLN
11415

1920 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp 35I
20 PLN
11416

1921-1922 karta do obrotu krajowego, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp39I
30 PLN
11417

1921-1922 karta do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
35 PLN
11418

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.5 - Ignacy Paderewski.

30 PLN
11419

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.9 - Tryptyk Tadeusza Kościuszki.

80 PLN
11420

35 PLN
11421

1932 druk w sprawach żywnościowych, wysłany 11.X.33 z Łodzi, z oryginalnego obiegu bardzo rzadki, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp53
250 PLN
11422

1934 całostka o sygnaturze VIII-1935, z hasłem propagandowym TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, z obiegu.

Fi.Cp64
10 PLN
11423

1935 M/S Piłsudski z ilustracją 27 (HEL - Port), z obiegu.

Fi.Cp68
30 PLN
11424

Fi.Ck9
25 PLN
11425

1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ, sygnatura X-1937.

Fi.Cp72
20 PLN
11426

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! sygnatura VI-1938. Fisher:

Fi.Cp78I
14 PLN
11427

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ, sygnatura VI-1938; karta z obiegu.

Fi.Cp78I
10 PLN
11428

1938 Król Kazimierz Jagiellończyk, całostka ilustrowana - Klasycyzm Bejsce.

Fi.Cp87
120 PLN
11429

1938 Koperta "20-lecie odzyskania niepodległości" dofrankowana i jako polecona, 10.VII.1939 wysłana z Izbicy nad Wieprzem do Łazisk Średnich, kasownik odbiorczy.

Fi.Ck10, 332
60 PLN
11430

1938 całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą X-1938, na odwrocie pozostałości po podlepkach.

Fi.Cp 81
10 PLN
11431

1938 całostka z hasłem propagandowym O (nie wymienionym w PZP i Fischerze) i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp 80
27 PLN
11432

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, hasło propagandowe TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, sygnatura X-1938. Fisher:

Fi.Cp80
20 PLN
11433

1938 Król Kazimierz Jagiellończyk, 30 gr. - karta ilustrowana przeznaczona do korespondencji zagranicznej, wysłana 9.IX.1939 z miejscowości Chomsk adresowana do Buenos-Aires; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu; niezły stan zachowania.

Fi.Cp87
1 000 PLN
11434

1938 20-lecie odzyskania niepodległości, koperta, dofrankowana, wysłana 30.VI.1939 ze Zbąszynia do Hanoweru.

Fi.Ck.10
15 PLN
11435

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty, czysty, gwarancja Korszeń.

Fi.CfpU4
180 PLN
11436

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
30 PLN
11437

1947 "MUZEUM - PAŃSTWOWE OŚWIĘCIM" komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowane okolicznościowo 14.VI w pierwszym dniu obiegu.

Fi.Cp97-98
50 PLN
11438

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 103 z czarnym nadrukiem typu 7, wysłana z Gdyni.

Fi.Cp119I
25 PLN
11439

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 106 (Leon Wyczółkowski) z nadrukiem typu 15, z obiegu.

Fi.Cp121I
40 PLN