The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 22. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
537

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 41 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.20a
Mi.20A 
135 PLN
538

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.21
40 PLN
539

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 21 z uszkodzonym brzegiem nadruku, gwarancja.

Fi.21
Mi.21 
40 PLN
540

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
541

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.21
Mi.21 
60 PLN
SOLD
542

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z opuszczonym nadrukiem, gwarancja.

Fi.21
Mi.21 
50 PLN
SOLD
543

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z opuszczonym nadrukiem, gwarancja.

Fi.21
Mi.21 
50 PLN
544

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
30 PLN
545

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
SOLD
546

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.22b No
Mi.22b K 
630 PLN
547

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem na zagiętym papierze - rozsunięty nadruk i spektakularnym podwójnym Abklatschem, unikalne, fotoatest.

Fi.22b
Mi.22b 
8 000 PLN
548

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA zamiast HAL.", gwarancja.

Fi.22a B4
Mi.22a 
40 PLN
SOLD
549

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a 
25 PLN
550

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek na wycinku, gwarancja.

Fi.22b
Mi.22b 
140 PLN
SOLD
551

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA zmiast HAL i brak kropki", stempel firmy Gryżewski Warszawa na odwrocie.

Fi.22a B4
Mi.22a 
30 PLN
SOLD
552

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcony orzeł", gwarancja.

Fi.22a B4
Mi.22a 
30 PLN
553

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
554

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.22b
Mi.22b 
300 PLN
555

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem w kolorze fioletowym, gwarancja.

Fi.22b
Mi.22b 
400 PLN
556

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA zamiast HAL.", gwarancja.

Fi.22a B4
Mi.22a 
30 PLN
557

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany Rachmanow, gwarancja Gryżewski, Falkowski.

Fi.22b
Mi.22b 
360 PLN
558

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z błędem "brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL", gwarancja Mikstein.

Fi.22a B4
Mi.22a 
50 PLN
SOLD
559

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11.5/11.5 z nadrukiem z poz. 41 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23a
Mi.23B 
100 PLN
560

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z perforacją 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23b
36 PLN
SOLD
561

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk z poz. 31 z brzegowym niedodrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.23a
Mi.23 A 
130 PLN
SOLD
562

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem i drugim odwróconym na stronie gumowanej, gwarancja Wiatrowski.

Fi.24 Ndwo
Mi.24 
400 PLN
SOLD
563

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Chełma 6.II.19 do Czechowic, urwana klapa koperty, koperta zabrudzona jak na zdjęciu.

Fi.24, 74B
Mi.24, 78 
1 550 PLN
SOLD
564

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Mikulski.

Fi.24
Mi.24 
15 PLN
565

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. ze znacznie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
150 PLN
566

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem normalnym i odwróconym, bardzo rzadkie z jednego 50 znaczkowego arkusza, stan idealny, gwrancja Mikulski, fotoatest Kronenberg.

Fi.25 Non
Mi.25 I DK 
4 700 PLN
SOLD
567

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem normalnym i odwróconym, bardzo rzadkie z jednego 50 znaczkowego arkusza, stan idealny, gwrancja Schmutz.

Fi.25 Non
Mi.25 I DK 
4 650 PLN
SOLD
568

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 45/80 hal. z przesunietym nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędami "brak liter TA" i "zniekształcony orzeł", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25 I 
400 PLN
569

1918 drugie wydanie lubelskie, firmowy list polecony z Lublina 19.XII.1918, fotoatest Schmutz z konkluzją, że list jest z oryginalnego obiegu ale został zbyt wysoko opłacony w stosunku do obowiązującej taryfy pocztowej, wynoszącej dla tego listu 50 hal.

Fi.25
Mi.25 I 
2 700 PLN
SOLD
570

1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura na liście poleconym z Sławkowa Polskiego 31.I.1919, austriacki kasownik i prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Schmutz.

Fi.25
Mi.25 I 
1 800 PLN
571

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25
Mi.25I 
15 PLN
SOLD
572

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal., gwarancja.

Fi.25a
Mi.25 I 
20 PLN
573

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.25a B9
Mi.25I 
50 PLN
574

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym z błędem "brak liter TA" i "zniekształcony orzeł", gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25I 
200 PLN
575

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z podwójnym (w tym jednym szczątkowym) "abklatschem", gwarancja Schmutz.

Fi.25a
250 PLN
576

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. błędem na poz.30 "brak liter TA", z opisem Schmutz.

Fi.25a B10
Mi.25I 
120 PLN