The new auction will start soon

Auction 21. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15775

1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w czworobloku, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym


600 PLN
15776

1917 niezrealizowane projekty (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal., wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym w kolorze zielonym i czerwonym, sygnowane T.Schetyna.


400 PLN
15777

1918 seria pomnikowa, narożny sześcioblok znaczków za 5f/2 gr. z błędami na poz.10 "prawa 5 z kropką wewnątrz" i na poz.12 "Poezta", gwarancja.

Fi.2 B1+B5
250 PLN
15778

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5 
20 PLN
SOLD
15779

1918 seria pomnikowa, górny znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.2 B1
Mi.2 
40 PLN
15780

1918 seria pomnikowa, kompletne arkusze w bardzo dobrym stanie, arkusze zawierają kolejno błędy: 5fen. - B1, B2, B3, B5, B6, 10fen. - B1, B2, B3, 25fen. - B1, B2, B3, B4, B8, B9, B10, 50fen. - B1, B2, B3, doskonały materiał porównawczy, dekoracyjny i nieczęsto spotykany materiał.

Fi.2-5 B
Mi.2-5 
1 750 PLN
SOLD
15781

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5 
35 PLN
15782

1918 seria pomnikowa, znaczek za 5f/2 gr., z błędem "kropka wewnątrz prawej 5", gwarancja Falkowski.

Fi.2 B5
75 PLN
15783

1918 seria pomnikowa, marginesowa parka znaczków za 5f/2gr z niekatalogowanym błędem na poz.52 "uszkodzone k".

Fi.2 B
50 PLN
15784

1918 seria pomnikowa, gwarancja.

Fi.2-5
Mi.2-5 
70 PLN
15785

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5 
80 PLN
15786

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5 
60 PLN
15787

1918 seria pomnikowa, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja.

Fi.3 No
Mi.3 K 
50 PLN
15788

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczka za 10 fen., lewy górny znaczek z usterką "uszkodzona górna część litery N", dolny lewy znaczek z błędem "wyszczerbione P w Poczta",górna parka ze śladem podlepki, dolna postfrisch, gwarancja.

Fi.3 B4
Mi.3 
60 PLN
15789

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków za 10f/6 gr. z niekatalogowanymi błędami "uszkodzone k" i "wyszczerbione s".

Fi.3 B
40 PLN
15790

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.3 B1
Mi.3 
30 PLN
15791

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "uszkodzone N i k", gwarancja Falkowski.

Fi.3 B
30 PLN
15792

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "kropka między nóżkami k", gwarancja Falkowski.

Fi.3 B3
40 PLN
15793

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "uszkodzone P w POCZTA" i spacją po lewej stronie nominału, gwarancja Falkowski.

Fi.3 B4
60 PLN
15794

1918 seria pomnikowa, pionowa parka znaczków za 10 fen., górny znaczek z błędem kropka między nóżkami litery k w Polska", gwarancja.

Fi.3 B3
Mi.3 
50 PLN
15795

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków za 25f/10 gr. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone k", gwarancja.

Fi.4 B
250 PLN
15796

1918 seria pomnikowa,prawy znaczek z usterką "kropka wewnątrz cyfry 5", Gwarancja.

Fi.4
Mi.4 
75 PLN
15797

1918 wydanie pomnikowe, znaczek z błędem "kropka pomiędzy c i z w Poczta", gwarancja.

Fi.4
Mi.4 
60 PLN
15798

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczka za 50 fen., prawy dolny znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.5 B1
Mi.5 
90 PLN
15799

1918 seria pomikowa, znaczek za 50 fen. silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.5
Mi.5 
25 PLN
15800

1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 fen. z błędem "uszkodzona prawa górna część litery N w FEN", Gwarancja.

Fi.5
Mi.5 
60 PLN
15801

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze jasnoniebieskim / szarawożółtym z rzadkim błędem z poz. 33 "uszkodzone ols" występującym tylko w części nakładu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5 B9
Mi.5 
100 PLN
15802

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze niebieskim / jasnoszarawożółtym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5
Mi.5 
20 PLN
15803

1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 fen. z błędem "P w Poczta wyszczerbione", gwarancja.

Fi.5 B4
Mi.5 
70 PLN
15804

1918 wydanie PP/GGW, seria w czworoblokach z odmianami: forma pierwsza - 7c,9b, 10c, 12d, 13c, 14b, 15b, 16c, forma druga - 6a, 7b, 8a, 10c, 11c, 12c, 13c, 14b, 15a, 16d, droższe znaczki gwarancja.

Fi.6-16
Mi.6-16 
3 900 PLN
15805

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem GGW farbą anilinową, gwarancja i opis.

Fi.6d
Mi.6 
1 200 PLN
15806

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z błędem "podniesione s", gwarancja.

Fi.6 B2
Mi.6 
200 PLN
15807

1918 znaczek z fragmentem nadruku Pocztówka odklejony z całostki Cp1 lub Cp3, gwarancja.

Fi.6s
40 PLN
15808

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem GGW anilinowym, barczo ładny znaczek z pełną gumą, gwarancja i opis Schmutz

Fi.6IId
240 PLN
15809

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem GGW błyszczącym i błędem "odwrócone k", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6c B7
Mi.6 
250 PLN
15810

1918 wydanie PP/GGW, dolna połowa arkusza znaczka za 3 fen. z nadrukiem formy drugiej z błędem "Poczto", "rozsunięte ols" i słabo widocznym "kropka w P w Polska", na boku numer nakładu znaczka zasadniczego, na dolnym marginesie numer HAN, doskonały i rzadki materiał porównawczy.

Fi.6a B8, B9, B10
Mi.6 
2 500 PLN
15811

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z błędem na poz.49 "odwrócone k", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6II B7
300 PLN
SOLD
15812

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen., gwarancja.

Fi.6a
Mi.6 
120 PLN
15813

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen., gwarancja Schmutz.

Fi.6a
Mi.6 
100 PLN
SOLD
15814

1918 wydanie PP/GGW, seria z odmianami: forma pierwsza - 7c,9b, 10c, 12d, 13c, 14b, 15b, 16c, forma druga - 6a, 7b, 8a, 10c, 11c, 12c, 13c, 14b, 15a, 16d, droższe znaczki gwarancja.

Fi.6-16
Mi.6-16 
1 000 PLN