The auctions ends in:

Foreign Postage on Polish territory
15261

Mi.5X

1850, I wydanie Austrii - 9 kr. z dużym marginesem (11 mm), cięcie u dołu dochodzące do ramki - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.XII z miejscowości Gurahumora (Bukowina) poprzez Czerniowce do Lwowa; list złożono w wyniku czego znaczek został nadłamany; wizualnie ładna całość z rzadkim ostemplowaniem.

1 200 PLN
15262

Mi.6

1851 Pierwszy gazetowy znaczek świata - słynny "Merkury" na kompletnej gazecie !!! krakowski "CZAS" z 17.VIII.1856 wysyłka do magistratu Nowego Sącza.

1 000 PLN
15263

Mi.4Y

1855, I wydanie Austrii - 6 kr. - dwa egzemplarze użyte na formularzu pocztowym !!! recepis zwrotny wysłany ze Lwowa 19.I adresowany do Tarnowa; znaczki krótko cięte u góry; niezwykle rzadkie zastosowanie znaczków tego klasycznego europejskiego wydania; bardzo ciekawa całość.

1 500 PLN
15264

Mi.23

1861 austracki znaczek gazetowy, użyty jako opłata druku wysłanego 4.III.1864 z Pilzna; ciekawa całość o wysokiej wartości katalogowej.

1 200 PLN
15265

Mi.23c

1861 około, austriacki znaczek gazetowy - ładnie cięty - na opasce, wysłanej 26.XI do Nowego Sącza, wysoka wycena katalogowa, bardzo dobry stan zachowania.

1 350 PLN
15266

Mi.21, 22

1861 III wydanie Austrii - 10 kr. + 15 kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczki nieuszkodzone, bardzo ładny stan zachowania.

300 PLN
15267

Mi.23a

1862 (?) austriacki jasnoszary znaczek gazetowy (1,05 kr.) przesłany 5.IV na opasce adresowanej do Nowego Sącza, krótko cięty z prawej strony; wysoka wycena katalogowa (Michel 400)!!!

400 PLN
15268

Mi.32, 33

1863 około, V wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu poleconego wysłana 17.VI z Bochni do Brzeska, znaczki nieuszkodzone, bardzo ładny stan zachowania.

250 PLN
15269

1871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii.

50 PLN
15270

Mi.14

1872 I wydanie Niemiec - 1/2 Gr - frankatura pojedyncza, list nadany 19.VI w miejscowości Zempelburg (Sępólno Krajeńskie), znaczek wycinano nożyczkami z pionowego paska stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór".

400 PLN
15271

50 PLN
15272

1876 rosyjska całostka wysłana z Częstochowy do Warszawy, nadana w ambulansie kolejowym nr 25-26.

150 PLN
15273

1880 rosyjska kartka pocztowa wysłana z Białegostoku do Berlina.

120 PLN
15274

1880, list pieniężny wysłany 19.IX z Kent do Tarnowa, na odwrocie urzędowe dwujęzyczne pieczęcie lakowe z godłem: "K.K.BEZ. GERICHT IN KENTY/ C.K. SĄD POWIAT W KĘTACH"; pieczęci bardzo dobrze zachowane.

250 PLN
15275

Mi.41

1883 list przesłany 31.III ambulansem relacji Halle - Poznań, kasownik odbiorczy Czerwieńsk (Rothenburg).

50 PLN
15276

1894 list polecony z Ciężkowic do Chicago.

400 PLN
15277

1895 list urzędowy z Sochaczewa.

30 PLN
15278

Mi.E9

1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka przesłana lokalnie 16.V; niewielkie usterki, sygnowana B.Żwinklewicz.

150 PLN
15279
Fi.1ax
Mi.1aB

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wysoka wycena katalogowa (Michel ponad 300).

600 PLN
15280
Fi.2ay

1898 Sądowy znaczek doręczeniowy.

120 PLN
15281

Mi.43y

1903, widokówka (piękna litografia) nadana 2.VI w Ostrowcu, przesłana ambulansem (pocztowyj wagon no 140) do Rygi, gdzie dotarła 4.VI.

100 PLN
15282

Mi.70

1903 widokówka wysłana 1.VIII z miejscowości Zawadzkie (Zawadzki) adresowana do Wrocławia.

35 PLN
15283

1903, list opłacony gotówką, wysłany 30.VI z urzędu Kraków - Piasek do Tarnowa; na odwrocie nieuszkodzone, ładnie zachowane, pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM".

350 PLN
15284

1904 przekaz pieniężny z Piaseczna.

125 PLN
15285

1904 przekaz pieniężny z Nieszawy.

125 PLN
15286

1904 przekaz pieniężny z Nowego Dworu.

125 PLN
15287

1904 przekaz pienięzny z Mińska (? Nowo-Minsk).

125 PLN
15288

1905 przekaz pieniężny z Warszawy.

125 PLN
15289

125 PLN
15290

125 PLN
15291

1905 przekaz pieniężny z Góry Kalwarii.

125 PLN
15292

125 PLN
15293

1905 przekaz pieniężny z "Nowogiergiewska" w guberni warszawskiej.

125 PLN
15294

1905 przekaz pieniężny z Aleksandrowa.

125 PLN
15295

1905 przekaz pieniężny z Ostrowa.

125 PLN
15296

1905 przekaz pieniężny z Rawy.

125 PLN
15297

1905 przekaz pieniężny z Łaska.

125 PLN
15298

1905 przekaz pieniężny z Zegrza.

125 PLN
15299

1905 przekaz pieniężny z Włocławka.

125 PLN
15300

1905 przekaz pieniężny z Piotrkowa.

125 PLN