Auction 21. Foreign Postage on Polish territory

15261

1850, I wydanie Austrii - 9 kr. z dużym marginesem (11 mm), cięcie u dołu dochodzące do ramki - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.XII z miejscowości Gurahumora (Bukowina) poprzez Czerniowce do Lwowa; list złożono w wyniku czego znaczek został nadłamany; wizualnie ładna całość z rzadkim ostemplowaniem.

Mi.5X
1 200 PLN
15262

1851 Pierwszy gazetowy znaczek świata - słynny "Merkury" na kompletnej gazecie !!! krakowski "CZAS" z 17.VIII.1856 wysyłka do magistratu Nowego Sącza.

Mi.6
1 000 PLN
15263

1855, I wydanie Austrii - 6 kr. - dwa egzemplarze użyte na formularzu pocztowym !!! recepis zwrotny wysłany ze Lwowa 19.I adresowany do Tarnowa; znaczki krótko cięte u góry; niezwykle rzadkie zastosowanie znaczków tego klasycznego europejskiego wydania; bardzo ciekawa całość.

Mi.4Y
1 500 PLN
15264

1861 austracki znaczek gazetowy, użyty jako opłata druku wysłanego 4.III.1864 z Pilzna; ciekawa całość o wysokiej wartości katalogowej.

Mi.23
1 200 PLN
15265

1861 około, austriacki znaczek gazetowy - ładnie cięty - na opasce, wysłanej 26.XI do Nowego Sącza, wysoka wycena katalogowa, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.23c
1 350 PLN
15266

1861 III wydanie Austrii - 10 kr. + 15 kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczki nieuszkodzone, bardzo ładny stan zachowania.

Mi.21, 22
300 PLN
15267

1862 (?) austriacki jasnoszary znaczek gazetowy (1,05 kr.) przesłany 5.IV na opasce adresowanej do Nowego Sącza, krótko cięty z prawej strony; wysoka wycena katalogowa (Michel 400)!!!

Mi.23a
400 PLN
15268

1863 około, V wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu poleconego wysłana 17.VI z Bochni do Brzeska, znaczki nieuszkodzone, bardzo ładny stan zachowania.

Mi.32, 33
250 PLN
15269

1871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii.

50 PLN
15270

1872 I wydanie Niemiec - 1/2 Gr - frankatura pojedyncza, list nadany 19.VI w miejscowości Zempelburg (Sępólno Krajeńskie), znaczek wycinano nożyczkami z pionowego paska stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór".

Mi.14
400 PLN
15271

50 PLN
15272

1876 rosyjska całostka wysłana z Częstochowy do Warszawy, nadana w ambulansie kolejowym nr 25-26.

150 PLN
15273

1880 rosyjska kartka pocztowa wysłana z Białegostoku do Berlina.

120 PLN
15274

1880, list pieniężny wysłany 19.IX z Kent do Tarnowa, na odwrocie urzędowe dwujęzyczne pieczęcie lakowe z godłem: "K.K.BEZ. GERICHT IN KENTY/ C.K. SĄD POWIAT W KĘTACH"; pieczęci bardzo dobrze zachowane.

250 PLN
15275

1883 list przesłany 31.III ambulansem relacji Halle - Poznań, kasownik odbiorczy Czerwieńsk (Rothenburg).

Mi.41
50 PLN
15276

1894 list polecony z Ciężkowic do Chicago.

400 PLN
15277

1895 list urzędowy z Sochaczewa.

30 PLN
15278

1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka przesłana lokalnie 16.V; niewielkie usterki, sygnowana B.Żwinklewicz.

Mi.E9
150 PLN
15279

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wysoka wycena katalogowa (Michel ponad 300).

Fi.1ax
Mi.1aB
600 PLN
15280

1898 Sądowy znaczek doręczeniowy.

Fi.2ay
120 PLN
15281

1903, widokówka (piękna litografia) nadana 2.VI w Ostrowcu, przesłana ambulansem (pocztowyj wagon no 140) do Rygi, gdzie dotarła 4.VI.

Mi.43y
100 PLN
15282

1903 widokówka wysłana 1.VIII z miejscowości Zawadzkie (Zawadzki) adresowana do Wrocławia.

Mi.70
35 PLN
15283

1903, list opłacony gotówką, wysłany 30.VI z urzędu Kraków - Piasek do Tarnowa; na odwrocie nieuszkodzone, ładnie zachowane, pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM".

350 PLN
15284

1904 przekaz pieniężny z Piaseczna.

125 PLN
15285

1904 przekaz pieniężny z Nieszawy.

125 PLN
15286

1904 przekaz pieniężny z Nowego Dworu.

125 PLN
15287

1904 przekaz pienięzny z Mińska (? Nowo-Minsk).

125 PLN
15288

1905 przekaz pieniężny z Warszawy.

125 PLN
15289

125 PLN
15290

125 PLN
15291

1905 przekaz pieniężny z Góry Kalwarii.

125 PLN
15292

125 PLN
15293

1905 przekaz pieniężny z "Nowogiergiewska" w guberni warszawskiej.

125 PLN
15294

1905 przekaz pieniężny z Aleksandrowa.

125 PLN
15295

1905 przekaz pieniężny z Ostrowa.

125 PLN
15296

1905 przekaz pieniężny z Rawy.

125 PLN
15297

1905 przekaz pieniężny z Łaska.

125 PLN
15298

1905 przekaz pieniężny z Zegrza.

125 PLN
15299

1905 przekaz pieniężny z Włocławka.

125 PLN
15300

1905 przekaz pieniężny z Piotrkowa.

125 PLN