Auction 19. General Government

8876

Fi.105-09
50 PLN
8877

1944 list polecony Heidelager koło Dębicy 22.4.44 do Drezna, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.115
150 PLN
8878

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria z marginesem, na kopercie ostemplowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
Mi.117-119
20 PLN
8879

1944 stempel okolicznościowy na karcie z pomnikem Kopernika w Krakowie.

Fi.117
30 PLN
8880

1944 seria z okazji urodzin Hitlera w górnych paskach z arkusza.

Fi.117-19
40 PLN
8881

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury GG, seria skasowana 24.VII na kopercie (Wawel) z sygnaturą III.42.

Fi.120-124, Ck2
Mi.120-124, U2
35 PLN
8882

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury GG, seria skasowana 15.VII w pierwszym dniu obiegu na kopercie miejscowego, ekspresowego listu poleconego, kasownik odbiorczy.

Fi.120-124
Mi.120-124
60 PLN
8883

1944 wydanie na fundusz GG, cztery znaczki z pięcioznaczkowej serii w narożnych parkach z numerem nakładu.

Fi.120-23
30 PLN
8884

1944 wydanie na fundusz GG, seria z dolnym marginesem.

Fi.120-24
30 PLN
8885

1944 wydanie na fundusz GG, seria z godłem Rzeszy na marginesie.

Fi.120-24
50 PLN
8886

Fi.125a, 125b nz
150 PLN
8887

1944 5 rocznica utworzenia GG.

Fi.125
50 PLN
8888

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44. wysłana 26.VI z Warszawy do Jarosławia (w katalogu całostek Michel 2002 wyceniona na 65 euro).

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
110 PLN
8889

1944 "Brak górnego szeryfa E w POSTKARTE" usterka (odmiana ?) karty pocztowej, czysta.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
120 PLN
8890

1944 Portret A.Hitlera - karta pocztowa, dofrankowana do wysokości porta zagranicznego, wysłana 21.XI z Krakowa do Szwajcarii, liczne cenzury, karta zgięta pionowo, dekoracyjna całość.

Fi.Cp10, 77
Mi.P13, 77
120 PLN
8891

1944 urzędowa karta pocztowa (sygn. III.42) wysłana 28.VII z Krakowa do Tarnowa, zwraca uwagę nietypowy kasownik mechaniczny; dekoracyjna całość.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02
60 PLN
8892

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (w katalogu całostek Michel 2002 wyceniona na 25 euro).

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
50 PLN
8893

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
8894

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.XII z Pruszkowa do Wlocławka (Leslau); w katalogu całostek Michel 2003 wyceniona na 40 euro.

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
8895

1944 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp10
15 PLN
8896

1944 widoki zabytkowych budowli sygn. I.44.

Fi.Cp9 III
40 PLN
8897

1944 list urzędowy z Radomia.

Fi.U
25 PLN
8898

1944 5 rocznica utworzrenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik w niespotykanie ładnym stanie.

Fi.Ark.125b
550 PLN
8899

1944 widokówka wysłana 14.XII z Zakopanego opłacona znaczkiem Rzeszy, idealnie odciśnięty rzadki kasownik propagandowy; piękna całość.

Mi.827
400 PLN
8900

1944 koperta nakladu pocztowego do rachunków telefonicznych, na odwrocie reklama Commerzbanku, uszkodzona.

80 PLN
8901

1944 pośrednictwo pocztowe Kamionka Wielka, gwarancja.

50 PLN
8902

1944 firmowy list polecony z Łodzi opłacony znaczkami niemieckimi, na odwrocie stempel odbiorczy.

35 PLN
8903

35 PLN
8904

1944 kasownik okolicznościowy z okazji 10-lecia Zakładu Pomocy Matce i Dziecku.

40 PLN
8905

1944 asygnata kontrybucyjna dla mieszkanców Warszawy.

80 PLN
8906

1945 kasownik z okazji dnia NSDAP w GG na kartce propagandowej.

Fi.106
40 PLN