The auction will start on 19.02.2026

Auction 126. Danzig

63478

1920 mały Innendiesnst, niewielki ślad po podlepce, mini fotoatest Bock.

Fi.39
800 PLN
63479

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", czworoblok znaczków za 80 Pf. w kolorach karminowym i czarnym na różowym papierze.

Fi.40
400 PLN
63480

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze - PODWÓJNY NADRUK, znaczek za 1 mk./40 pf. z podwójnym nadrukiem (Fi.4800.-), opisany przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym" 11/2007; w Niemczech spotyka się z rzadka inne nominały (40 i 60 pf.) z tej serii, ale oferowany tu - najrzadszy, sprzedano jedynie do kilku polskich zbiorów, egzemplarz z poz.47 z wyraźnym wzajemnym przesunięciem nadruków co pokazano na szczegółach, bardzo ładny stan zachowania z pełną oryginalną gumą bez podlepki, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.46 Np
Mi.52 DD
3 600 PLN
63481

1920 wydanie przedrukowe, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp4
300 PLN
63482

1920 X wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta, słabszy stan zachowania.

Fi.Cp5
20 PLN
63483

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7½ Pf - nadruk przesunięty w poziomie; karta czysta (Fi.50.-).

Fi.Cp6
80 PLN
63484

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ Pf karta czysta (Fi.50.-).

Fi.Cp6
40 PLN
63485

1920 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp6
50 PLN
63486

1920 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Oliwy do Szwajcarii.

Fi.Cp6
75 PLN
63487

1920 całostka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp7
80 PLN
63488

Fi.Cp7
100 PLN
63489

Fi.Cp9
60 PLN
63490

1920 herb Gdańska w ośmiokątnej tarczy, całostka.

Fi.Cp11
50 PLN
63491

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-).

Fi.Cs1
30 PLN
63492

Fi.Pp1
Mi.A1
40 PLN
63493

1920 Agencja Pocztowa Liessau w Wolnym Mieście Gdańsku, list firmowy z Liessau (Lisewo) do Gdańska, znaczki unieważniono unikalnym wg Wolffa stemplem „Liessau Weichsel.", który był w użyciu przez 5 dni od 25 do 29.05.20, list opłacony niemieckimi znaczkami (prekursory).

Mi.86II, 88II
5 000 PLN
63494

800 PLN
63495

1920 Francuska Misja Wojskowa w Gdańsku, kartka wysłana z Gdańska do Francji ze stemplem „MISSION MILITAIRE FRANCAISE / DANTZIG", widokówka z Gdańska.

1 900 PLN
63496

1921 firmowy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.20, 47
145 PLN
63497

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 5 Pf. w kolorach brązowym i karminowoczerwonym (Fi.750.-), poza lekkim śladem podlepki i minimalnie słabszym narożnikiem - dla znaczków nacinanych to i tak wyjątkowo ładna perforacja, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.47 P1
Mi.53 P1
700 PLN
63498

1921 list z Gdańska do Berlina, gwarancja pod znaczkami Schuler.

Fi.47, 48, 49
90 PLN
63499

1921 kartka firmowa druk z Gdańska do Rygi.

Fi.47, 49
100 PLN
63500

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana (Fi.310.-).

Fi.47-56
Mi.53-62
270 PLN
63501

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria znaczków ciętych, znaczek za 25 Pf. z podlepką na marginesie, znaczek za 80 Pf. zgięty, pozostałe z lekkimi podlepkami w bardzo ładnym stanie, (Fi.4150.-), wszystkie gwarancja.

Fi.47-56 nz
Mi.53-62 U
4 000 PLN
63502

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i brązowofioletowym (Fi.1400.-), co nietypowe pięknie nacinana i z pełną oryginalna gumą bez śladu podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.48 P1
Mi.54 P1
1 400 PLN
63503

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, cięta próba znaczka za 25 Pf. w kolorach zielonym i granatowoczarnym (Fi.750.-), lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, sygnowana, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.49 P1
Mi.55 P1
800 PLN
63504

1921 firmowy list polecony z Gdańska do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.51, 77
200 PLN
63505

1921 Koga, znaczek za 1 Mk. z najsłynniejszym błędem gdańskim występującym na poz.10 w części nakładu "koga w płomieniach - typ II dwa płomienie" (Fi.120.-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.52 B1/II
Mi.58 PFI
150 PLN
63506

1921 Koga, znaczek za 1 Mk. z najsłynniejszym błędem gdańskim występującym na poz.10 w części nakładu "koga w płomieniach - typ II dwa płomienie" (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.52 B1/II
Mi.58 PFI
400 PLN
63507

1921 proklamacja Wolnego Miasta gdańska, seria.

Fi.57-9
240 PLN
63508

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana (Fi.130.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.57-59
Mi.63-65
110 PLN
63509

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana w czworoblokach (Fi.960.-).

Fi.57-59
Mi.63-65
800 PLN
63510

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowana seria czysta w czworoblokach (Fi.960.-).

Fi.57-59
Mi.63-65
800 PLN
63511

1921 list lotniczy z Gdańska do Berlina i dalej normalną drogą do Monachium, lotnicze znaczki Fi 60 i 61 skasowane datownikiem u.p. Danzig 5, na odwrocie stempel tranzytowy z Berlina.

Fi.60, 61
220 PLN
63512

1921 polecony wartościowy list lotniczy z Wolnego Miasta Gdańska do Niemiec ofrankowany znaczkami II serii lotniczej skasowanymi stemplem "DANZIG 5 LUFTPOST 30.X.21", na awersie naklejka celna Berlin W.8., na rewersie datownik odbiorczy.

Fi.60-4
110 PLN
63513

1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), lotniczy list polecony wysłany 6.10 z Gdańska do Paryża, znaczki skasowane owalnym datownikiem DANZIG 5 LUFTPOST, dodatkowo odciśnięty datownik DANZIG z wyróżnikiem "*5f"; na odwrocie stempel przejściowy BERLIN C LUFTPOST z wyróżnikiem 2 nad mostkiem z 7.10; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.60-64S
Mi.66-70X
250 PLN
63514

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, luzak.

Fi.65S
20 PLN
63515

1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf (Fi.80.-).

Fi.66
Mi.72
70 PLN
63516

1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf. z nadrukiem nowego nominału przesuniętym w lewo i obróconym (Fi.420.-).

Fi.66 MK
Mi.72
320 PLN
63517

1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria oryginalnie kasowana (Fi.310.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.67-80
Mi.73-86
250 PLN