The auction will start on 19.02.2026

Auction 126. Polish People's Republic 1952-1989

62192

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Wrocławia do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 802.

Fi.2551
30 PLN
62193

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Śliwic do Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 290.

Fi.2553
20 PLN
62194

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z łodzi do Warszawy, stempel urzędu cenzury nr 924, gwarancja Petriuk.

Fi.2553
30 PLN
62195

1982 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, prawy dolny z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
40 PLN
62196

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Kazunia Nowego do Kościerzyny, stempel urzędu cenzury nr 944.

Fi.2623
60 PLN
62197

1982 cenzura Stanu Wojennego, miejscowy list z Koszalina, stempel urzędu cenzury nr 061.

Fi.2630
60 PLN
62198

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Krakowa do Tarnowa, stempel urzędu cenzury nr 699.

Fi.2630
30 PLN
62199

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.71,90).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
50 PLN
62200

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 200 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
140 PLN
62201

1982 cenzura Stanu Wojennego, list do Krakowa ze stemplem urzędu cenzury 802.

Fi.2647
30 PLN
62202

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Świdwina do Kościerzyny, stempel urzędu cenzury nr 061.

Fi.2657
50 PLN
62203

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Świdwina do Kościerzyny, stempel urzędu cenzury nr 062.

Fi.2657
60 PLN
62204

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w Częstochowie, koperty FDC, znaczek za 65 zł z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2660-2672B1
Mi.2818-20
20 PLN
62205

1982 600 lat obecności Obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2670-2 ark.
Mi.2818-20
400 PLN
62206

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE" na poz.32; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
62207

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE" na poz.32; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
62208

1982 600 lat obecności Obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, arkusz sprzedażny złożony w połowie, w tym znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 ark. (2671B1)
Mi.2819
125 PLN
62209

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, prawy znaczek z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819
30 PLN
62210

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819
25 PLN
62211

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, prawy znaczek z błędem "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2671B1
Mi.2819
25 PLN
62212

Fi.2671B1
Mi.2819I
30 PLN
62213

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
62214

Fi.2672B1
Mi.2820
30 PLN
62215

1982 100-lecie polskiego ruchu robotniczego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2673 ark.
Mi.2821
50 PLN
62216

1982 ojciec Maksymilian Kolbe, znaczek z błędem "uszkodzona podstawa litery Ł z lewej w skrócie ZŁ".

Fi.2683B1
Mi.2831
30 PLN
62217

1982 50 lat badań polarnych, znaczki za 27 zł w parce poziomej, prawy z błędem "kropka pod z w zł" na poz.6 w części nakładu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2684 B1
Mi.2832
60 PLN
62218

1982 stare miasta nad Wisłą, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2685-7 ark.
Mi.2833-5
200 PLN
62219

1982 Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2692 ark.
Mi.2840
50 PLN
62220

1982 pomniki polskiej kartografii, znaczek bez druku barwy ciemnozielonej, dla porównania poprawnie wydrukowany znaczek po prawej, gwarancja Berbeka.

Fi.2698MK
Mi.2846
1 160 PLN
62221

1982 SOLIDARNOŚĆ, 40 ROCZNICA ZWYCIĘSTWA POD MONTE CASSINO, okolicznościowa całość z "drugiego obiegu", skasowana 18.05.1982 datownikiem "WIERNE MIASTO GDAŃSK".

Fi.2771
Mi.2919
50 PLN
62222

1982 cenzura Stanu Wojennego, list miejscowy z Krakowa, stempel urzędu cenzury nr 370, gwarancja Petriuk.

Fi.Ck64
30 PLN
62223

Fi.bl.117
Mi.Bl.87
20 PLN
62224

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Niemiec do Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO".

40 PLN
62225

50 PLN
62226

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO".

40 PLN
62227

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Niemiec do Wrocławia, stempel urzędu cenzury nr 728.

30 PLN
62228

1983 SOLIDARNOŚĆ, Pokojowa Nagroda Nobla dla Lecha Wałęsy okolicznościowa całość z "drugiego obiegu".

Fi.2483
Mi.2630
40 PLN
62229

1983 40120. rocznica Powstania Styczniowego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2700 ark.
Mi.2848
125 PLN
62230

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.66,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
40 PLN
62231

1983 150 lat Teatru Wielkiego w warszawie, arkusz sprzedażny złożony poziomo i pionowo.

Fi.2701
Mi.2849
50 PLN