Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
72157 |
1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie. | |
| 1 800 PLN Bid | |
72158 |
1938 frankatura mechaniczna firmy Schicht - Lever nr "H.1" na liście opłaconym według ciekawej frankatury mieszanej, składającej się z druków, próbek towarów lub papierów handlowych. | |
| 240 PLN Bid | |
72159 |
1938 seria nalepek harcerskich na rzecz walki z gruźlicą. | |
| 300 PLN Bid | |
72160 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy zasmarowany farba drukarską i przesuniętą perforacją poziomą, bez gumy - znaczna część makulatury była wyłapana w trakcie produkcji i nie była gumowana, a same znaczki "wyszły" z drukarni w trakcie oblężenia Warszawy w 1939 roku. | |
| 50 PLN Bid | |
72161 |
1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014). | Fi.286I Mi.297 |
| 120 PLN Bid | |
72162 |
1939 list z Leszna do Niemiec. | Fi.289, 294 Mi.308, 315 |
| 15 PLN Bid | |
72163 |
1939 firmowa kartka z Częstochowy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101. | Fi.294 |
| 50 PLN Bid | |
72164 |
1939 kartka druk firmowy "Hurtownia towarów żelaznych" z Wolsztyna do Śremu. | Fi.294 |
| 30 PLN Bid | |
72165 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno, Tczew nr 5 z wyróżnikiem c. | Fi.294, 311 Mi.315, 332 |
| 60 PLN Bid | |
72166 |
1939 kartka firmowa z Lwowa do Krakowa. | Fi.296 |
| 40 PLN Bid | |
72167 |
1939 kartka druk firmowy Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych Ćmielów z Chodzieży do Śremu. | Fi.296 |
| 40 PLN Bid | |
72168 |
1939 kartka druk firmowy z Łodzi do Śremu. | Fi.296 |
| 30 PLN Bid | |
72169 |
1939 list polecony z Krakowa do Nowego Sącza, mieszana frankatura ze znaczkami dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku. | Fi.296, 303, 312, 330, PG 32, 33 |
| 70 PLN Bid | |
72170 |
1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015). | Fi.296, 311 Mi.317, 332 |
| 100 PLN Bid | |
72171 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC6, list z Radomia nadany 3.9.39 do Śledziowej Huty, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.297, 310 |
| 500 PLN Bid | |
72172 |
1939 list z Łodzi wysłany 18.08. do jednostki wojskowej w Legionowie. | Fi.298 |
| 30 PLN Bid | |
72173 |
1939 list polecony z Torunia do Francji, opłata znaczkiem z bloku, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej. | Fi.302, 311 |
| 80 PLN Bid | |
72174 |
1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101). | Fi.309 Mi.330 |
| 150 PLN Bid | |
72175 |
1939 zwrotne poświadczenie wpłaty z Białej Podlaskiej. | Fi.309 Mi.330 |
| 60 PLN Bid | |
72176 |
1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001). | Fi.310 Mi.331 |
| 50 PLN Bid | |
72177 |
1939 miejscowa kartka z Krakowa opłacona według specjalnej taryfy pocztowej dla kartek z życzeniami w wysokości 5 gr. | Fi.310 |
| 50 PLN Bid | |
72178 |
1939 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939". | Fi.310 |
| 30 PLN Bid | |
72179 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list z rzadko spotykanym stemplem "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy pod skocznią narciarską / F.I.S.-1939". | Fi.310 |
| 500 PLN Bid | |
72180 |
1939 firmowa kartka/druk z Kalisza do Śremu. | Fi.310 |
| 30 PLN Bid | |
72181 |
1939 kartka druk firmowy "Szlachetna Kamionka" z Bydgoszczy do Śremu. | Fi.310 |
| 40 PLN Bid | |
72182 |
1939 list z targów Katowicach do Warszawy z kasownikiem okolicznościowym "XI TARGI KATOWICKIE 20.V. - 4.VI.1939" Katowice 1. | Fi.310 |
| 40 PLN Bid | |
72183 |
1939 "TYDZIEŃ GÓR ZAKOPANE 7-12 WRZEŚNIA 1939" Warszawa 2, wirnik propagandowy wprowadzony w sierpniu 1939 roku, krótko przed wybuchem wojny na liście z warszawy do Włoch w dniu wybuchu II Wojny Światowej 1 września 1939, dopisek "Ostemplowano w czasie nalotu samolotów niemieckich w dniu 1 września 1939 r. o godz. 18:15". | Fi.310 |
| 320 PLN Bid | |
72184 |
1939 list z Krakowa do Francji. | Fi.310, 335 Mi.331, 356 |
| 20 PLN Bid | |
72185 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Warszawa nr 117, kasownik z wyróżnikiem c. | Fi.310, Cp69 |
| 60 PLN Bid | |
72186 |
1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA-STANISŁAWÓW, dofrankowana całostka (Gdynia Dworzec Morski, sygn. X-1937) przesłana 1.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310, Cp72 Mi.331 |
| 120 PLN Bid | |
72187 |
1939 "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ" Lwów 2 z wyróżnikiem "RL" wirnik propagandowy ładnie odciśnięty 4 VII na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; opłata jak za druki II klasy; dobry stan zachowania (Myślicki 39 113). | Fi.311 Mi.332 |
| 50 PLN Bid | |
72188 |
1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT (Myślicki 39 014), stempel okolicznościowy na liście lotniczym adresowanym do Krakowa. | Fi.311 |
| 100 PLN Bid | |
72189 |
1939 pośrednictwo pocztowe J. WOLANOW, list polecony wysłany 20.05.39 do Żywca nadany w pośrednictwie pocztowym, znaczki skasowane datownikiem "KOLEKTURA J.WOLANOW Warszawa 43" z wyróżnikiem "c", stempelek polecenia urzędu Warszawa 43 z automatycznym numeratorem; na odwrocie datownik odbiorczy. | Fi.313, 315 |
| 150 PLN Bid | |
72190 |
1939 list z Lublina do Krakowa, stempel okolicznościowy "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY". | Fi.314 |
| 15 PLN Bid | |
72191 |
1939 ekspresowy list z tarnowskich Gór do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.314 |
| 30 PLN Bid | |
72192 |
1939 perforacja firmowa "P.B.K." - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek z perforacją firmową z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.315 |
| 45 PLN Bid | |
72193 |
1939 list z Kobylina do Niemiec. | Fi.318 Mi.339 |
| 30 PLN Bid | |
72194 |
1939 polecony list zleceniowy z Zduńskiej Woli do Czarnkowa, koperta przycięta z lewej strony, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.318 Mi.339 |
| 30 PLN Bid | |
72195 |
1939 list polecony z Bydgoszczy do Łucka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.318 Mi.339 |
| 25 PLN Bid | |
72196 |
1939 list polecony z Rawicza do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy, ślady po archiwizacji. | Fi.318 Mi.339 |
| 25 PLN Bid | |