The auction will end on 02.12.2024

Current auction Neubrandenburg

74082

4 000 PLN
Bid
74083

1944 Kaplica, szeroko cięty kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.550.-), ciekawe uszkodzenia dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

550 PLN
Bid
74084

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym (Fi.650.-), gwarancja Schmutz.

600 PLN
Bid
74085

Fi.4ay1A
60 PLN
Bid
74086

Fi.5IIcx4C
6 000 PLN
Bid
74087

1944 wydanie obiegowe - Kaplica, rzadka odmiana znaczka za 20 f. w kolorze ciemnooliwkowym na papierze białym gładkim średnim (Fi.1250.-), bez peforacji na dole (kilka z nakładu 100 szt.), widoczne na skanie pękniecie papieru na marginesie, gwarancja i opis "5IIdx3C" "5d" i (4) Schmutz.

Fi.5IIdx3C
1 000 PLN
Bid
74088

1944 znaczek na bibule białej grubej o nakładzie 32! sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5Ibx5A
5 000 PLN
Bid
74089

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f. (Fi.550.-), gwarancja Schmutz.

550 PLN
Bid
74090

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f. na zaadresowanej karcie, gwarancja.

800 PLN
Bid
74091

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, czysty znaczek za 20 f., gwarancja Walocha.

600 PLN
Bid
74092

1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym UWAGA: zmieniono zapis w katalogu Fischera - dawniej znaczki o odcieniu fioletowym miały oznaczenie - 9ax1 i 9ax2, a w odcieniu czarnym - 9bx2, większość czarnych wydano jako niegumowane; w literaturze podano wielkość arkusza jako 5 x 2; powyższy walor wskazuje, że to nieprawdziwy zapis; odmiana na papierze białym gładkim grubym była drukowana analogicznie do "Kapliczki", której wydrukowano jedynie 32 szt., w dwu arkusikach o rozmiarach 4 x 4 (nie jak podają 4 x 8); drukowano je bowiem na typowej bibule z zeszytu szkolnego, a na niej mieści się arkusz 4 x 4; przy druku znaczka "Caritas" papier był cieńszy, ale format pozostał taki sam - arkusz drukarski zawierał 16 szt. znaczków; nie zachował się żaden większy fragment arkusza obu wspomnianych znaczków, gwarancja Schmutz.

Fi.9ax1
4 800 PLN
Bid
74093

1944 Caritas, kasowany znaczek za 5 f. odmiana koloru szaroczarna na papierze gładkim średnim gumowanym - UWAGA: zmieniono zapis w katalogu Fischera - dawniej znaczki o odcieniu fioletowym miały oznaczenie - 9ax1 i 9ax2, a w odcieniu czarnym - 9bx2, większość czarnych wydano jako niegumowane; tu rzadka odmiana z gumą zachowaną na całej powierzchni, gwarancja i opis (w/g Makowskiego) "8a" Schmutz.

Fi.9ax2
350 PLN
Bid
74094

1944 Gryf, całostka za 10 fen typu 2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) - na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm, z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K i kreseczka pomiędzy TA w napisie KARTA", a nad lewą częścią napisu KARTA POCZTOWA odciśnięte zbyt płytko wycięte dno matrycy; znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; dobry stan zachowania; gwarancja.

120 PLN
Bid
74095

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 70x100mm - w/g klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2
120 PLN
Bid
74096

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnobrązowym znaku opłaty w wąskim formacie (61x100mm) - w/g klasyfikacji P.Pelczara - N.III.yt; karta-druk biblioteczny na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia i stempelek z gryfem; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "białym prążkowanym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek o formacie wąskim 52-61x93-100mm"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp2x
120 PLN
Bid
74097

1944 Syrena, karta pocztowa o jasnobrązowym znaku opłaty bez usterki, na papierze jasnoszarawobrązowym pakunkowym ze znakiem wodnym - 17 prążków na 2 cm, o grubości 0,09 mm, jednostronnie gładzonym, bez napisu POCZTÓWKA; z obiegu, znak opłaty skasowany 4 MARZ 1944 datownikiem, niewielki nakład 400 sztuk (Fi.500.-); słabszy stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3aIx
350 PLN
Bid
74098

1944 Gryf, całostka nakładu nieoficjalnego wydrukowana na fotografii z liniaturą adresową.

Fi.CpN1
2 500 PLN
Bid