The auction will end on 02.12.2024
The auction ends in:

Current auction Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
69330

1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej wydania przedrukowego z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn" w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikulski. Za dopłatą fotoatest Walocha.

Fi.2I
7 500 PLN
Bid
69331

1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej wydania przedrukowego w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikulski, Gryżewski. Za dopłatą fotoatest Walocha.

Fi.2II
4 500 PLN
Bid
69332

1916 Częstochowa, dofrankowana całostka (część "na odpowiedź" karty podwójnej) wysłana 23.9 z niemieckiego urzędu pocztowego w Warszawie; fioletowy datownik odbiorczy "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 30 X - odciśnięty bez dodatkowych stempelków taryfowych (Fi.3400.-); dwukrotnie odbity stempelek cenzury niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2a
600 PLN
Bid
69333

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 30.04.16 do Królewskiej Huty, stempel zwrotu - adresat nieznany, stempel doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 18.05.16.

Fi.2b
600 PLN
Bid
69334

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 21.11.16 w okolice Włodawy, stempel zwrotu przez cenzurę warszawską, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 24.11.16 i 28.12.16.

Fi.2e
600 PLN
Bid
69335

1916 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 20.5 z Warszawy do Częstochowy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 21 V na mostku i prostokątny ramkowy stempelek taryfowy "Porto 10 Pf."; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; dodatkowo grzecznościowa koperta ofrankowana znaczkiem niemieckim za 3 fen, skasowanym 8.4.16 w Częstochowie, stempelek poczty miejskiej "STADT-POST POCZTA MIEJSKA CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA" i stempelek taryfowy "5" (fenigów); na karcie albumowej.

Fi.2f, 1b
800 PLN
Bid
69336

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy 12.2.16 do Katowic, stempel cenzury wojskowej, nie odnaleziono adresata i 15.2.16 skierowano kartkę z powrotem do nadawcy, w Częstochowie przystawiono stempel opłaty doręczeniowej za 5 fen. typu IV, bez stempla poczty miejskiej, ciekawy dekoracyjny walor w Ładny stanie zachowania.

Fi.IV
480 PLN
Bid
69337

1916 Sosnowiec, marginesowy znaczek pierwszego wydania z podwójnym ząbkowaniem na dolnym marginesie, fotoatest Walocha.

Fi.1
1 400 PLN
Bid
69338

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.560.-), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
480 PLN
Bid
69339

1916 Sosnowiec, seria znaczków pierwszego wydania w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.1-2
250 PLN
Bid
69340

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2
120 PLN
Bid
69341

1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha.

Fi.1-2
120 PLN
Bid
69342

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
250 PLN
Bid
69343

1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
Bid
69344

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.140.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
120 PLN
Bid
69345

1916 Sosnowiec, seria stemplowana pierwszego wydania, gwarancja Kosak, drugi znaczek Jendroszek.

Fi.1-2
100 PLN
Bid
69346

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania w czworoblokach, znaczki za 3 kop. gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
1 000 PLN
Bid
69347

1916 Sosnowiec, seria czysta (Fi.120.-), poza minimalnym śladem po podlepce w pięknym stanie, przedwojenna sygnatura, gwarancja MIkstein.

Fi.1-2
120 PLN
Bid
69348

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.300.-), piękny stan, gwarancja Falkowski.

Fi.1-2
300 PLN
Bid
69349

1916 Sosnowiec, seria I wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
300 PLN
Bid
69350

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
6 000 PLN
Bid
69351

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.3
180 PLN
Bid
69352

1916 Sosnowiec, narożny sześcioblok z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie, bardzo rzadkie, fotoatest.

Fi.3
1 600 PLN
Bid
69353

1916 Sosnowiec, gwarancja Perzyński.

Fi.3
180 PLN
Bid
69354

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 800 PLN
Bid
69355

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
450 PLN
Bid
69356

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest.

Fi.3-4
1 200 PLN
Bid
69357

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
180 PLN
Bid
69358

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
2 000 PLN
Bid
69359

1916 Sosnowiec, seria stemplowana II wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
300 PLN
Bid
69360

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Falkowski.

Fi.3-4
360 PLN
Bid
69361

1916 Sosnowiec, stemplowana seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
200 PLN
Bid
69362

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.200.-) z lekkim śladem po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
180 PLN
Bid
69363

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

Fi.4
150 PLN
Bid
69364

1916 Sosnowiec, gwarancja Ryblewski.

Fi.4
70 PLN
Bid
69365

1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.5
680 PLN
Bid
69366

1916 Sosnowiec, czworoblok parek w układzie tete - beche.

Fi.5
2 000 PLN
Bid
69367

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku, gwarancja Petriuk.

Fi.5
50 PLN
Bid
69368

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej stemplowany grzecznościowo na kartce niemieckiej poczty polowej.

Fi.5
70 PLN
Bid
69369

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.650.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski.

Fi.5a
1 000 PLN
Bid