69330 |
1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej wydania przedrukowego z ręcznym podpisem "R. Wolfsohn" w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikulski. Za dopłatą fotoatest Walocha. | Fi.2I |
| 7 500 PLN Bid | |
69331 |
1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej wydania przedrukowego w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikulski, Gryżewski. Za dopłatą fotoatest Walocha. | Fi.2II |
| 4 500 PLN Bid | |
69332 |
1916 Częstochowa, dofrankowana całostka (część "na odpowiedź" karty podwójnej) wysłana 23.9 z niemieckiego urzędu pocztowego w Warszawie; fioletowy datownik odbiorczy "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 30 X - odciśnięty bez dodatkowych stempelków taryfowych (Fi.3400.-); dwukrotnie odbity stempelek cenzury niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2a |
| 600 PLN Bid | |
69333 |
1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 30.04.16 do Królewskiej Huty, stempel zwrotu - adresat nieznany, stempel doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 18.05.16. | Fi.2b |
| 600 PLN Bid | |
69334 |
1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy nadana 21.11.16 w okolice Włodawy, stempel zwrotu przez cenzurę warszawską, stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie przy zwrocie z datą 24.11.16 i 28.12.16. | Fi.2e |
| 600 PLN Bid | |
69335 |
1916 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 20.5 z Warszawy do Częstochowy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 21 V na mostku i prostokątny ramkowy stempelek taryfowy "Porto 10 Pf."; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; dodatkowo grzecznościowa koperta ofrankowana znaczkiem niemieckim za 3 fen, skasowanym 8.4.16 w Częstochowie, stempelek poczty miejskiej "STADT-POST POCZTA MIEJSKA CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA" i stempelek taryfowy "5" (fenigów); na karcie albumowej. | Fi.2f, 1b |
| 800 PLN Bid | |
69336 |
1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy 12.2.16 do Katowic, stempel cenzury wojskowej, nie odnaleziono adresata i 15.2.16 skierowano kartkę z powrotem do nadawcy, w Częstochowie przystawiono stempel opłaty doręczeniowej za 5 fen. typu IV, bez stempla poczty miejskiej, ciekawy dekoracyjny walor w Ładny stanie zachowania. | Fi.IV |
| 480 PLN Bid | |
69337 |
1916 Sosnowiec, marginesowy znaczek pierwszego wydania z podwójnym ząbkowaniem na dolnym marginesie, fotoatest Walocha. | Fi.1 |
| 1 400 PLN Bid | |
69338 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.560.-), piękny stan, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 480 PLN Bid | |
69339 |
1916 Sosnowiec, seria znaczków pierwszego wydania w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk. | Fi.1-2 |
| 250 PLN Bid | |
69340 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2 |
| 120 PLN Bid | |
69341 |
1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha. | Fi.1-2 |
| 120 PLN Bid | |
69342 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 250 PLN Bid | |
69343 |
1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 280 PLN Bid | |
69344 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.140.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 120 PLN Bid | |
69345 |
1916 Sosnowiec, seria stemplowana pierwszego wydania, gwarancja Kosak, drugi znaczek Jendroszek. | Fi.1-2 |
| 100 PLN Bid | |
69346 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania w czworoblokach, znaczki za 3 kop. gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 1 000 PLN Bid | |
69347 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Fi.120.-), poza minimalnym śladem po podlepce w pięknym stanie, przedwojenna sygnatura, gwarancja MIkstein. | Fi.1-2 |
| 120 PLN Bid | |
69348 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.300.-), piękny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.1-2 |
| 300 PLN Bid | |
69349 |
1916 Sosnowiec, seria I wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2 |
| 300 PLN Bid | |
69350 |
1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja. | Fi.2Ia; 5 |
| 6 000 PLN Bid | |
69351 |
1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.3 |
| 180 PLN Bid | |
69352 |
1916 Sosnowiec, narożny sześcioblok z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie, bardzo rzadkie, fotoatest. | Fi.3 |
| 1 600 PLN Bid | |
69353 |
1916 Sosnowiec, gwarancja Perzyński. | Fi.3 |
| 180 PLN Bid | |
69354 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 1 800 PLN Bid | |
69355 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 450 PLN Bid | |
69356 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest. | Fi.3-4 |
| 1 200 PLN Bid | |
69357 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.3-4 |
| 180 PLN Bid | |
69358 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 2 000 PLN Bid | |
69359 |
1916 Sosnowiec, seria stemplowana II wydania, gwarancja Walocha. | Fi.3-4 |
| 300 PLN Bid | |
69360 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Falkowski. | Fi.3-4 |
| 360 PLN Bid | |
69361 |
1916 Sosnowiec, stemplowana seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.3-4 |
| 200 PLN Bid | |
69362 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.200.-) z lekkim śladem po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Walocha. | Fi.3-4 |
| 180 PLN Bid | |
69363 |
1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja. | Fi.4 |
| 150 PLN Bid | |
69364 |
1916 Sosnowiec, gwarancja Ryblewski. | Fi.4 |
| 70 PLN Bid | |
69365 |
1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja. | Fi.5 |
| 680 PLN Bid | |
69366 |
1916 Sosnowiec, czworoblok parek w układzie tete - beche. | Fi.5 |
| 2 000 PLN Bid | |
69367 |
1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku, gwarancja Petriuk. | Fi.5 |
| 50 PLN Bid | |
69368 |
1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej stemplowany grzecznościowo na kartce niemieckiej poczty polowej. | Fi.5 |
| 70 PLN Bid | |
69369 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.650.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski. | Fi.5a |
| 1 000 PLN Bid | |