73811 |
1943 kartka z biblioteki obozowej. | Fi.Cp6 |
| 100 PLN Bid | |
73812 |
1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń. | Fi.D2 |
| 200 PLN Bid | |
73813 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu z napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.D4 |
| 200 PLN Bid | |
73814 |
1943 znaczek urzędowy ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA" na bilecie wizytowym kapitana Jana Mirosławskiego; nietypowy pamiątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.U1 |
| 120 PLN Bid | |
73815 |
1943 Trąbka pocztowa, wydanie na przesyłki urzędowe, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu szarozielonego, gwarancja. | Fi.U1 |
| 70 PLN Bid | |
73816 |
1943 Trąbka pocztowa, wydanie na przesyłki urzędowe, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, drugi z błędem przerywana linia po lewej", gwarancja Schmutz. | Fi.U1 |
| 90 PLN Bid | |
73817 |
1943 Trąbka pocztowa, wydanie na przesyłki urzędowe, dwa kasowane znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu szarozielonego, gwarancja. | Fi.U1 |
| 60 PLN Bid | |
73818 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu (Fi.500.-), gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 450 PLN Bid | |
73819 |
| 400 PLN Bid | |
73820 |
1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania. | |
| 1 200 PLN Bid | |
73821 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN Bid | |
73822 |
1943 zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych - drzeworyt sygnowany monogramem "BZN"(?), który wklejano do karnetu-zaproszenia, oferowany tu nie nosi śladów wklejenia; walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 700 PLN Bid | |
73823 |
| 500 PLN Bid | |
73824 |
| 500 PLN Bid | |
73825 |
| 200 PLN Bid | |
73826 |
| 200 PLN Bid | |
73827 |
1943 Strona tytułowa teki "Życie obozowe" z ozdobną winietą odbitki autorskiej drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; umieszczona w świetle passe-partout, reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.3; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 200 PLN Bid | |
73828 |
1943 odbitka stempla okolicznościowego "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS". | |
| 70 PLN Bid | |
73829 |
1943 "Pomorska pogoda" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Pomorska pogoda"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.27; dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN Bid | |
73830 |
1943 "Święta" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Święta"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.22; dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN Bid | |
73831 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek skasowany okolicznościowo 11.XI. w dniu Święta Niepodległości na pocztówce ozdobionej drzeworytem "kościół świętej Anny w Warszawie", na odwrocie napis "POCZTÓWKA". | |
| 100 PLN Bid | |
73832 |
1943 grafika o tematyce teatralnej, drzeworyt na papierze czerpanym o rozmiarach 70 x 40 mm. | |
| 300 PLN Bid | |
73833 |
1944 kartka z grafiką obozową "Lwów", stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ". | Fi.24 |
| 120 PLN Bid | |
73834 |
1944 grafika obozowa z drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, znaczek unieważnione kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII". | Fi.24 |
| 160 PLN Bid | |
73835 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.25 |
| 200 PLN Bid | |
73836 |
1944 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na wielkanocnej karcie wysłanej 8.IV ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S. (Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.25 |
| 150 PLN Bid | |
73837 |
| 200 PLN Bid | |
73838 |
| 200 PLN Bid | |
73839 |
| 100 PLN Bid | |
73840 |
1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.III na pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempel propagandowy "12.III - 18.III WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ", gwarancja. | Fi.29 |
| 200 PLN Bid | |
73841 |
1944 dekoracyjnie frankowany ekspresowy list polecony wysłany 11.IX, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.29, 38, 41 |
| 800 PLN Bid | |
73842 |
1944 wycinek ze stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy o górę św. Anny, gwarancja Schmutz. | Fi.30 |
| 40 PLN Bid | |
73843 |
| 200 PLN Bid | |
73844 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 30 PLN Bid | |
73845 |
1944 "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi) - rzadki dodatkowy stempelek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki; stronę adresową wykorzystano ponownie, po naklejeniu znaczka ostemplowano go okolicznościowo; gwarancja. | Fi.36 |
| 150 PLN Bid | |
73846 |
| 500 PLN Bid | |
73847 |
| 500 PLN Bid | |
73848 |
| 100 PLN Bid | |
73849 |
| 100 PLN Bid | |
73850 |
1944 kartka z obiegu pocztowego. | Fi.36 |
| 120 PLN Bid | |