The auction will end on 02.12.2024
The auction ends in:

Current auction PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
73811

1943 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.Cp6
100 PLN
Bid
73812

1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń.

Fi.D2
200 PLN
Bid
73813

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu z napisem POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.D4
200 PLN
Bid
73814

1943 znaczek urzędowy ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA" na bilecie wizytowym kapitana Jana Mirosławskiego; nietypowy pamiątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.U1
120 PLN
Bid
73815

1943 Trąbka pocztowa, wydanie na przesyłki urzędowe, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu szarozielonego, gwarancja.

Fi.U1
70 PLN
Bid
73816

1943 Trąbka pocztowa, wydanie na przesyłki urzędowe, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, drugi z błędem przerywana linia po lewej", gwarancja Schmutz.

Fi.U1
90 PLN
Bid
73817

1943 Trąbka pocztowa, wydanie na przesyłki urzędowe, dwa kasowane znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu szarozielonego, gwarancja.

Fi.U1
60 PLN
Bid
73818

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu (Fi.500.-), gwarancja.

Fi.bl.3
450 PLN
Bid
73819

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja.

Fi.bl.4
400 PLN
Bid
73820

1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania.


1 200 PLN
Bid
73821

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
Bid
73822

1943 zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych - drzeworyt sygnowany monogramem "BZN"(?), który wklejano do karnetu-zaproszenia, oferowany tu nie nosi śladów wklejenia; walor w doskonałym stanie zachowania.


700 PLN
Bid
73823

1943 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), czerwony stempelek koła, dobry stan zachowania.


500 PLN
Bid
73824

1943 niewielka odbitka drzeworytu autorstwa Zygmunta Pazdy "ŚWIĘTO MUROWANEGO 61 PP 29 MAJA 1943" z podpisem autora.


500 PLN
Bid
73825

1943 karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, gwarancja.


200 PLN
Bid
73826

1943 karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, gwarancja.


200 PLN
Bid
73827

1943 Strona tytułowa teki "Życie obozowe" z ozdobną winietą odbitki autorskiej drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; umieszczona w świetle passe-partout, reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.3; bardzo dobry stan zachowania.


1 200 PLN
Bid
73828

1943 odbitka stempla okolicznościowego "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS".


70 PLN
Bid
73829

1943 "Pomorska pogoda" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Pomorska pogoda"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.27; dobry stan zachowania.


1 600 PLN
Bid
73830

1943 "Święta" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Święta"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.22; dobry stan zachowania.


1 600 PLN
Bid
73831

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek skasowany okolicznościowo 11.XI. w dniu Święta Niepodległości na pocztówce ozdobionej drzeworytem "kościół świętej Anny w Warszawie", na odwrocie napis "POCZTÓWKA".


100 PLN
Bid
73832

1943 grafika o tematyce teatralnej, drzeworyt na papierze czerpanym o rozmiarach 70 x 40 mm.


300 PLN
Bid
73833

1944 kartka z grafiką obozową "Lwów", stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ".

Fi.24
120 PLN
Bid
73834

1944 grafika obozowa z drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, znaczek unieważnione kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII".

Fi.24
160 PLN
Bid
73835

1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.25
200 PLN
Bid
73836

1944 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na wielkanocnej karcie wysłanej 8.IV ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S. (Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.25
150 PLN
Bid
73837

1944 list polecony z Koła Filatelistów, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.25, 28, 36
200 PLN
Bid
73838

1944 list polecony z Koła Filatelistów, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.25, 28, 36
200 PLN
Bid
73839

1944 list polecony, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym "Miłuj bliźniego" z okazji 80. rocznicy założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, gwarancja.

Fi.27, 29
100 PLN
Bid
73840

1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.III na pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempel propagandowy "12.III - 18.III WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ", gwarancja.

Fi.29
200 PLN
Bid
73841

1944 dekoracyjnie frankowany ekspresowy list polecony wysłany 11.IX, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.29, 38, 41
800 PLN
Bid
73842

1944 wycinek ze stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy o górę św. Anny, gwarancja Schmutz.

Fi.30
40 PLN
Bid
73843

1944 150 rocznica powstania kościuszkowskiego, ekspresowy list polecony , znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "Góra św. Anny", gwarancja.

Fi.30, 37
200 PLN
Bid
73844

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
30 PLN
Bid
73845

1944 "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi) - rzadki dodatkowy stempelek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki; stronę adresową wykorzystano ponownie, po naklejeniu znaczka ostemplowano go okolicznościowo; gwarancja.

Fi.36
150 PLN
Bid
73846

1944 kartka obozowa z bardzo rzadką grafiką "P.K.P.", gwarancja pod grafiką.

Fi.36
500 PLN
Bid
73847

1944 kartka z dwubarwnym drzeworytem przedstawiającym żaglowiec w podcieniu z godłami Polski i województwa pomorskiego, u dołu litery "A" i "FE", fantazyjny napis POCZTÓWKA, bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (zagięcie ukośne powstałe najpewniej przed drukiem), gwarancja.

Fi.36
500 PLN
Bid
73848

1944 kartka z obiegu pocztowego ozdobiona na odwrocie drzeworytem o tematyce Wielkanocnej sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.36
100 PLN
Bid
73849

1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.36
100 PLN
Bid
73850

1944 kartka z obiegu pocztowego.

Fi.36
120 PLN
Bid