The auction will end on 02.12.2024

Current auction WW2 military postage

73070

1944 Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi (Légion des volontaires français) - kolaboracyjna francuska formacja zbrojna działająca na froncie wschodnim jako siła sojusznicza wobec wojsk niemieckich, list nadany z poczty polowej 31843 w Warszawie 1.03.44 do Francji, stempel odbiorczy z Les Lilas z 17.05.44.

1 000 PLN
Bid
73071

300 PLN
Bid
73072

1944 kartka pocztowa "XXV LAT POCZTY POLSKIEJ 1919-1945” wydana przez Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, Brytyjski znaczek ostemplowany dwuobrączkowym datownikiem "Biuro Poczt. Deleg. In. Lot. Polish Air Forces Mail" z datą 2 Feb. 1944, ładnie odciśnięta efektowna pieczęć Stowarzyszenia, bardzo dobry stan zachowania

100 PLN
Bid
73073

1944 "adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta pocztowa wysłana z Lwowa do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymania paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, na odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, kartka w słabszym stanie.

100 PLN
Bid
73074

1944 internowanie na Węgrzech, kartka z Warszawy do internowanego na Węgrzech w Ipolipanto.

100 PLN
Bid
73075

1944 "adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymania paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, cenzura Wermachtu i stempel odbiorczy, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju.

200 PLN
Bid
73076

1945 niemiecka poczta polowa na półwyspie helskim, tak zwany "U-bot", znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym i dodatkowy na odwrocie, za dopłatą fotoatest.

Fi.1MK
2 800 PLN
Bid
73077

1945 niemiecka poczta polowa na półwyspie helskim, tak zwany "U-bot", znaczek w barwie jasnoniebieskiej, drobne zagniecenia, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
1 200 PLN
Bid
73078

1945 niemiecka poczta polowa na półwyspie helskim, tak zwany "U-bot", parka znaczków w barwie jasnoniebieskiej, ubytek papieru na froncie dolnego znaczka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1a
2 300 PLN
Bid
73079

1945 parka znaczków niemieckiej poczty polowej na półwyspie helskim, tak zwanego "U-bota", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.1b
2 400 PLN
Bid
73080

1945 niemiecka poczta polowa na półwyspie helskim, tak zwany "U-bot", znaczek w barwie ciemnoniebieskiej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1b
1 000 PLN
Bid
73081

1945 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 16.X za pośrednictwem poczty polowej 130 bez podania dokładnego przydziału adresata, dopisano ołówkiem "2.Bryg Czołg" i skierowano go na pocztę polową 135 obsługującą tę jednostkę, przesyłka poszukiwała adresata w jej pododdziałach o oznaczeniach kodowych: 420 (Sztab), 422 (4 Pułk Pancerny), 423 (1 Pułk Ułanów Krechowieckich), 424 (6 Pułk Pancerny "Dzieci Lwowskich"), co udokumentowano licznymi adnotacjami; następnie list skierowano do Biura Pocztowego 1 Korpusu w Anglii, gdzie na odwrocie odciśnięto bardzo rzadko spotykany rekwizyt poczty polowej - ramkowy stempel "POCZTA POLOWA D.J.W.W.B - P/73 / PROSI WSKAZAC PRZYDZIAL ADRESATA / W/g EWIDENCJI"; stamtąd najpewniej odesłano do Włoch w celu uzupełnienia adresu, tam dopisano "K.U.2" (Komenda Uzupełnień nr 2 w Blackpool) i ostatecznie dosłano na adres Szkoły Podchorążych w Anglii; wspaniały przykład sprawnego działania polskich wojskowych służb pocztowych; dekoracyjny walor o ładnym obiegu w dobrym stanie zachowania.

Fi.4, 6
600 PLN
Bid
73082

1945 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 31.X za pośrednictwem poczty polowej 135 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679 (Dowództwo 2.PA.Plot.), dobry stan zachowania.

60 PLN
Bid
73083

1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, karta pocztowa ozdobiona sucho tłoczonym polskim orzełkiem wojskowym, wysłana 3-IV-1945 z Edynburga za pośrednictwem polskiej poczty polowej do Gifford, znaczki unieważnione okrągłym stemplem gumowym "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1"; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
Bid
73084

1945 seria znaczków dziękczynnych dla Aliantów wydanych przez Luksemburg, skasowanych okolicznościowo na kopercie 1.III w dniu wejścia do obiegu.

Mi.343-46
40 PLN
Bid
73085

300 PLN
Bid
73086

320 PLN
Bid
73087

180 PLN
Bid
73088

1945 list polecony z głównej poczty polowej nr 104 do polskiej jednostki wojskowej stacjonującej w Palestynie, stemple cenzury i stemple odbiorczy Tel Awiwu, dekoracyjny i rzadki walor.

180 PLN
Bid
73089

1945 składany w trójkąt list wojskowy z jednostki armii Berlinga, radzieckie stemple i stempel cenzury wojskowej. List pisany przez żołnierza Polaka

170 PLN
Bid
73090

1945 list nadany z niemieckiej poczty polowej z Kudowy Zdroju 3.05.45 – 6 dni przed oswobodzeniem miasta.

80 PLN
Bid
73091

1945 nartka niemieckiej poczty polowej wysłana z Sopotu 16.II.1945 (miesiąc przed wyzwoleniem) z rzadkim datownikiem „5a ZOPPOT”, dziurki po archiwizacji.

280 PLN
Bid
73092

1945 "ZWYCIĘŻYMY - NASZ SPRAWA SŁUSZNA" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany z Kraju Krasnodarskiego do Dowództwo 1 Armii Polskiej (poczta polowa 28279) w sprawie poszukiwania syna służącego w 1 Samodzielnym Batalionie Samochodowo-Transportowym 1 Armii WP, pieczęć "KANC.GŁ No" z dopisanym numeren "822" i datownikiem "13.II.45", stempelek cenzury radzieckiej nr.24920; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
Bid
73093

1945 zwolniony od opłaty list "trójką" do Naczelnego Dowództwa WP na pocztę polową 57051, nadawca - żona, repatriantka z kresów prosi o podanie mężowi - żołnierzowi Batalionu Specjalnego podlegającemu Resortowi Bezpieczeństwa Publicznego (poczta polowa 21640), aktualnego swojego adresu; wysyłając list podała numery obu poczt polowych, ale w błędnej kolejności: jednostki męża (u góry) i Naczelnego Dowództwa WP (u dołu), z tego powodu przesyłkę skierowano niewłaściwie, a następnie dosłano po doklejeniu karteczki informacyjnej z właściwym adresem; datowniki czterech poczt polowych i stempelek cenzury wojskowej nr.46; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

300 PLN
Bid
73094

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy.

Fi.1-4
100 PLN
Bid
73095

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-).

Fi.1-4
100 PLN
Bid
73096

Fi.1-4
200 PLN
Bid
73097

1946 poczta polowa II Korpusu, seria znaczków I wydania.

Fi.1-4y
150 PLN
Bid
73098

Fi.1-5
60 PLN
Bid
73099

Fi.1-6, bl.1
600 PLN
Bid
73100

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięty znaczek za 45 gr. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim średnim - kiedyś katalogowany jako próba, rysunek niekontrastowy, gwarancja.

Fi.1x nz
200 PLN
Bid
73101

Fi.1y P1-4y P1
600 PLN
Bid
73102

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, znaczek za 55 gr. ze znacznym przesunięciem perforacji pionowej, aby zachować cały rysunek znaczka wycięto go z arkusza, pozostałe znaczki wyrwane z prawej strony arkusza mają rysunek w dwóch częściach.

150 PLN
Bid
73103

Fi.2, 3
200 PLN
Bid
73104

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięty znaczek za 55 gr. w kolorze niebieskim na papierze białym gładkim średnim - kiedyś katalogowany jako próba, rysunek niekontrastowy, gwarancja.

Fi.2x nz
200 PLN
Bid
73105

1946 Poczta Polowa II Korpusu, szlak bojowy, próba znaczka w barwie czerwonobrązowej, gwarancja Walocha.

Fi.2yP1
200 PLN
Bid
73106

1946 Poczta Polowa II Korpusu - Ancona, I wydanie, marginesowa parka znaczków ciętych za 55 gr. z poz.26-27 (Fi.400.-) w rzadkim odcieniu błękitnoniebieskim o niekontrastowym rysunku, na szarym szorstkim papierze, na białym spotykane są częściej, pełna oryginalna guma, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.2y nz
400 PLN
Bid
73107

Fi.3MK
80 PLN
Bid
73108

1946 poczta polowa 2. Korpusu na Bliskim Wschodzie, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.3MK
80 PLN
Bid
73109

1946 Poczta Polowa II Korpusu - Bolonia, narożny znaczek za 1 zł. w kolorze szarym, na szarym gumowanym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.od 100.-do 1000.-), piękny stan zachowania.

Fi.3y
400 PLN
Bid