The auction will end on 02.12.2024

Current auction Polish People's Republic 1952-1989

77108

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 1400 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
900 PLN
Bid
77109

Fi.811
Mi.955
20 PLN
Bid
77110

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 20 gr z przesuniętą barwą czarną, ząbkowanie 12½:12¾, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis MK Walocha.

Fi.812 MK2
Mi.955
250 PLN
Bid
77111

1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, karnet okolicznościowy.

Fi.812-4
Mi.956-8
80 PLN
Bid
77112

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane.

Fi.812-14
Mi.955-57
40 PLN
Bid
77113

Fi.813
Mi.957
25 PLN
Bid
77114

Fi.813MK
Mi.957
85 PLN
Bid
77115

Fi.814 B1
Mi.957
60 PLN
Bid
77116

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, dolny znaczek z plamą.

Fi.822nz
Mi.966U
900 PLN
Bid
77117

1956 Turystyka - pojedyncza frankatura, widokówka wysłana -4.-8 z urzędu Stalinogród 2 (jak w latach 1953-56 nazywały się Katowice) do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.823
Mi.967
60 PLN
Bid
77118

1956 turystyka, parka znaczków ciętych.

Fi.823nz
Mi.967U
1 200 PLN
Bid
77119

1956 Turystyka, pięknie cięty narożny znaczek za 1,15 zł. w bardzo ciemnym odcieniu (Fi.400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.825 nz
Mi.969 U
500 PLN
Bid
77120

Fi.825nz
Mi.869U
700 PLN
Bid
77121

1956 turystyka, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.825nz
Mi.869U
900 PLN
Bid
77122

Fi.825nz
Mi.969U
750 PLN
Bid
77123

Fi.825nz
Mi.969U
800 PLN
Bid
77124

Fi.827 + 827MK + 648
Mi.972 + 822
800 PLN
Bid
77125

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/80gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 11½:11¾ z bardzo silnie przesuniętym w pionie nadrukiem, z obiegu pocztowego, dla porównania znaczek z nadrukiem położonym prawidłowo; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.828
Mi.972
100 PLN
Bid
77126

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek z poz. 7 z charakterystycznie uszkodzonymi uszkodzeniami nadruku cyfry 6 i litery R, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.828
Mi.972
40 PLN
Bid
77127

1956 wydanie prowizoryczne, pasek pionowy 4 znaczków 60/80gr z 6 kolumny (6, 16, 26, 36) z górnym marginesem z liczbami rozrachunkowymi, ząbkowanie ramkowe ZR 11½:11¾; błędy na poz.: 6 "cyfra 6 uszkodzona z prawej strony", 16 "uszkodzona cyfra 6 i niedobita litera R w GR", 36 "niedobite 60 i krótka prawa, ukośna kreska litery R", na każdym ze znaczków mniejsze lub większe zniekształcenia belek zasłaniających stary nominał; czyste; bardzo dobry stan zachowania (słabsza perforacja w dwóch miejscach); gwarancja i opis Weźranowski.

Fi.828Ia
Mi.972
400 PLN
Bid
77128

1956 wydanie prowizoryczne, dolny znaczek z nadrukiem typ Ia oraz uszkodzonym drukiem nominału - "CO" zamiast "60", gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.828Ia
Mi.972
50 PLN
Bid
77129

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek z przesuniętym nadrukiem i perforacją.

Fi.829
Mi.973
20 PLN
Bid
77130

1956 Pomniki Warszawy (II), 30 gr - pomnik Bohaterów Getta - parka metrykalna o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½ z oznaczeniem walca (1 walec, 4 nakład, 4 moletowanie) znajdującym się przed 1 znaczkiem w arkuszu; kasowane grzecznościowo z gumą, rytowane przez Czesława Słanię, bardzo dobry stan zachowania (dolny znaczek z z niewielką prześwitką).

Fi.830a
Mi.974C
50 PLN
Bid
77131

1956 Pomniki Warszawy, 1,55 zł pomnik księcia Józefa Poniatowskiego, frankatura pojedyncza - list polecony wysłany 10.-6.59 z urzędu WARSZAWA PAŁAC KULTURY i NAUKI do Gdańska, znaczek skasowany datownikiem z wyróżnikiem "b", stempelek polecenia, na odwrocie stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.832
Mi.976
40 PLN
Bid
77132

Fi.833 MK
Mi.977
80 PLN
Bid
77133

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, czysty znaczek za 60 gr. z niespasowanym drukiem kolorów, barwa czerwona przesunięta w lewo skos - na tym wydaniu dość częste, ale zwykle jest to przesunięcie minimalne, poza lekkim śladem podlepki bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.834 MK
Mi.978
100 PLN
Bid
77134

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z błędem "brak prawej nóżki litery R", gwarancja i opis Walocha.

Fi.834B1
Mi.978
40 PLN
Bid
77135

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.834MK
Mi.978
25 PLN
Bid
77136

1956 Międzynarodowa Kampania Muzealna, arkusz sprzedażny znaczka za 1,55 zł złożony w połowie.

Fi.839 ark.
Mi.992
120 PLN
Bid
77137

Fi.842
Mi.983
30 PLN
Bid
77138

Fi.843
Mi.984
15 PLN
Bid
77139

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, marginesowa czwórka ze znakiem drukarskim autotronu.

Fi.843
Mi.984
30 PLN
Bid
77140

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, seria w karnecie okolicznościowym.

Fi.843-8
Mi.984-9
40 PLN
Bid
77141

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
50 PLN
Bid
77142

1956 FDC - "XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne" - rozszerzony zestaw 6 ilustrowanych kopert, na znaczku za 40 gr błąd "G w GR przecięte u dołu".

Fi.843-49
Mi.984-89, 994
60 PLN
Bid
77143

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka znaczka (stalorytu).

Fi.843MK
Mi.984
45 PLN
Bid
77144

Fi.843MK
45 PLN
Bid
77145

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - makulatura znaczka za 25 gr. z przesuniętym drukowanego stalorytem środka i całkowicie rozmytym offsetowym drukiem ramki, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.845 MK
Mi.986
200 PLN
Bid
77146

Fi.846
Mi.967
70 PLN
Bid
77147

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 40 gr z błędem "plamka obok nominału"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.846 B
Mi.987
40 PLN
Bid