The auction will end on 02.12.2024

Current auction Communist Poland 1945-1952

76740

1951 groszy, list polecony z Łagowa Lubelskiego do Warszawy opłacony znaczkami w nowej walucie z nadrukiem groszy typ 18 w barwie fioletowej.

Fi.531
Mi.669
60 PLN
Bid
76741

1951 Bolesław Bierut, seria znaczków z pustopolami z lewej strony, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.533-40 Pw
Mi.668-75 Zf
400 PLN
Bid
76742

1951 list lotniczy z Warszawy do Holandii.

Fi.534, 542
Mi.672, 680
10 PLN
Bid
76743

1951 Bierut 15gr + 45gr - frankatura dwukolorowa, znaczki za 45 gr z pustopolami z lewej strony, zagraniczny list polecony wysłany 21.-3 z urzędu Katowice 2 do miejscowości Nova Rise w Czechosłowacji, datownik przejściowy urzędu Katowice 1, przesyłkę w kraju przeznaczenia poddano kontroli celnej, na odwrocie stemple PZF zezwalające na wysyłkę znaczków za granicę i datownik odbiorczy; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony przy otwieraniu listu).

Fi.535, 539Pp
Mi.671, 674
150 PLN
Bid
76744

1951 groszy, list z Olsztyna do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z fantazyjnym nadrukiem groszy typ 16 według Rosta w barwie fioletowej.

Fi.535, 547
Mi.673, 685
280 PLN
Bid
76745

1951 kasownik okolicznościowy I Krajowego Zjazdu Polskiego czerwonego Krzyża w Warszawie.

Fi.541, 542
25 PLN
Bid
76746

Fi.541, 657
Mi.679, 706
160 PLN
Bid
76747

1951 rocznik znaczków czystych (Fi.429.-).

Fi.542-82
Mi.680-720
350 PLN
Bid
76748

1951-1955 TOM II JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami, a także znaczki urzędowe z lat 1945-54 i znaczki dopłaty z lat 1951-53; aby ułatwić zakup wyłączono z niego blok 13ND, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3280.- złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.542-809
Mi.680-953
2 700 PLN
Bid
76749

1951 Kongres Ligi Kobiet, znaczek i kasownik okolicznościowy z kongresu.

Fi.546
25 PLN
Bid
76750

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.547
Mi.685
40 PLN
Bid
76751

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek pustopolem.

Fi.547
Mi.685
25 PLN
Bid
76752

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, czworoblok z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.547
Mi.685
50 PLN
Bid
76753

Fi.547
Mi.685
40 PLN
Bid
76754

Fi.547B1
Mi.685
25 PLN
Bid
76755

Fi.549
Mi.687
60 PLN
Bid
76756

1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
120 PLN
Bid
76757

Fi.549
Mi.687
20 PLN
Bid
76758

1951 Święto Pracy, zestaw znaczka w różnych odmianach papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
140 PLN
Bid
76759

1951 "DNI OŚWIATY KSIĄŻKI I PRASY 3-15-v-1951r. KIERMASZ KSIĄŻKI" Warszawa 1, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z VI serii z ilustracją "KOŁOBRZEG FRAGMENT PORTU RYBACKIEGO" ostemplowany okolicznościowo 3.V (Myślicki 51 016).

Fi.549
Mi.687
40 PLN
Bid
76760

1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją poziomą na krawędź rysunku znaczka.

Fi.549
50 PLN
Bid
76761

1951 kasownik okolicznościowy Dni Oświaty Książki i Prasy z Warszawy.

Fi.549
25 PLN
Bid
76762

1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru.

Fi.550-3
Mi.690-3
120 PLN
Bid
76763

Fi.550P
Mi.690
800 PLN
Bid
76764

Fi.550P
Mi.6902
1 100 PLN
Bid
76765

1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.550P1
Mi.690
1 000 PLN
Bid
76766

1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.551
35 PLN
Bid
76767

Fi.554
Mi.688
80 PLN
Bid
76768

Fi.554-5 FDC
Mi.688-9
50 PLN
Bid
76769

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami.

Fi.556-61
Mi.694-9
150 PLN
Bid
76770

1951 I Kongres Nauki Polskiej, znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem.

Fi.556MK
Mi.694
250 PLN
Bid
76771

1951 I Kongres Nauki Polskiej - Mikołaj Kopernik, narożna parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.560
Mi.698
45 PLN
Bid
76772

1951 I Kongres Kultury Polskiej - Mikołaj Kopernik, arkusz sprzedażny znaczka za 1,15 zł złożony w połowie, w arkuszu znaczki z błędami "kreska na ukos rysunku" i "zniekształcone T w POCZTA".

Fi.560 ark. (560B1, B2)
Mi.698
400 PLN
Bid
76773

1951 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.561
Mi.699
40 PLN
Bid
76774

1951 Feliks Dzierżyński, parka z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.562
Mi.700
40 PLN
Bid
76775

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów.

Fi.563-5
Mi.702-4
300 PLN
Bid
76776

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.563-65
Mi.702-04
100 PLN
Bid
76777

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta w czworoblokach (Fi.400.-), lewy górny znaczek za 45 gr z błędem "wyszczerbiony narożnik i pionowa szrama na policzku Bieruta"; rzadkie w czworoblokach, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.563-65
Mi.702-04
700 PLN
Bid
76778

Fi.566
Mi.701
10 PLN
Bid
76779

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, kreska na marginesie na prawym znaczku.

Fi.566
Mi.701
10 PLN
Bid