76220 |
1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na dolnym marginesie, podlepka. | Fi.472520 |
| 35 PLN Bid | |
76221 |
1948 Kultura polska, znaczki z bloku kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.320.-). | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 280 PLN Bid | |
76222 |
1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku (Fi.300.-), w formie bloku - sektor 3, z obciętym narożnikiem, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 270 PLN Bid | |
76223 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, mały bloczek z sektora 4 liczony jako pasek znaczków z bloku (Fi.600.-), arkusz drukarski miał sześć sektorów, bardzo dekoracyjny, piękny stan zachowania. | Fi.A489-91 Mi.A515-17 |
| 600 PLN Bid | |
76224 |
1948 "III ZIMOWE LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI" Olsztyn 1, całostka ostemplowana 28.II kasownikiem okolicznościowym w kolorze fioletowym (Myślicki 48 011). | Fi.Cp98 |
| 60 PLN Bid | |
76225 |
1948 stempel okolicznościowy szczepień przeciwgruźliczych z Łodzi. | Fi.Cp108 |
| 25 PLN Bid | |
76226 |
1948 kultura polska, blok z sektora 1 w bardzo ładnym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 750 PLN Bid | |
76227 |
1948 kultura polska, blok z sektora 3 w bardzo ładnym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 700 PLN Bid | |
76228 |
1948 kultura polska, stemplowany blok z sektora 3 w bardzo ładnym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 700 PLN Bid | |
76229 |
1948 kultura polska, blok w ładnym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl;10 |
| 750 PLN Bid | |
76230 |
1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, gwarancja. | Fi.bl.10 |
| 1 500 PLN Bid | |
76231 |
1948 Kultura Polska, blok czysty (Fi.750.-), z 1 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania, guma spękana równo na całej powierzchni. | Fi.bl.10 |
| 600 PLN Bid | |
76232 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z niewielkim uszkodzeniem gumy w lewym górnym rogu, ogólnie bardzo ładny. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 750 PLN Bid | |
76233 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok na lotniczym liście poleconym z pierwszego dnia obiegu z Warszawy do USA - prawdziwe rzadkie FDC, na odwrocie stemple odbiorcze, niski numer bloku 00180, wydrapany częściowo adres, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 950 PLN Bid | |
76234 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z 2 sektora w bardzo dobrym stanie. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 700 PLN Bid | |
76235 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowany blok z 5 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, gwarancja. | Fi.bl.11 |
| 1 200 PLN Bid | |
76236 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty blok (Fi.1000.-) z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów. | Fi.bl.11 |
| 1 100 PLN Bid | |
76237 |
1949 list polecony z pobraniem z Bierunia Nowego do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.396, 438, 475 |
| 40 PLN Bid | |
76238 |
1949 lotniczy list polecony z Grabiny do Stanów Zjednoczonych. | Fi.398, 449 |
| 40 PLN Bid | |
76239 |
| 20 PLN Bid | |
76240 |
1949 list polecony z Żabin 14.12.49 do Mławy z prowizoryczną erką, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.425B, 475 Mi.460A, 523 |
| 30 PLN Bid | |
76241 |
1949 list z Sidziny do firmy filatelistycznej w Lesznie. | Fi.431B, 471, 495 Mi.465A, 51, 530 |
| 20 PLN Bid | |
76242 |
1949 list z Tarnowskich Gór 30.6.49 do Opola Lubelskiego. | Fi.433A, 471 Mi.467B, 519 |
| 10 PLN Bid | |
76243 |
1949 ekspres polecony z Jeżowa 28.2.49 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.435A, 465 |
| 25 PLN Bid | |
76244 |
1949 lotniczy list polecony z Niepołomic do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.440, 453 |
| 50 PLN Bid | |
76245 |
1949 "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa, stempel okolicznościowy stosowany w październiku 1949 podczas trwania pierwszego po zakończeniu II wojny konkursu, list lotniczy wysłany 17.X z Warszawy do Chicago (Myślicki 49 090); temat - CHOPIN. | Fi.447, 477 Mi.482, 525 |
| 200 PLN Bid | |
76246 |
1949 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, dolny fragment arkusza z oznaczeniem walca pod 45 i 50 znaczkiem. | Fi.454 Mi.485 |
| 280 PLN Bid | |
76247 |
1949 list z Warszawy 7.11.49 do Skierniewic. | Fi.471, 498 Mi.519, 533 |
| 25 PLN Bid | |
76248 |
1949 list bankowy z Krakowa do Wiednia, stempel i zalepka cenzury austriackiej. | Fi.475 |
| 80 PLN Bid | |
76249 |
1949 kartka z Głuszycy 27.1.49 do Wojnicza, ciekawy druk parafialny. | Fi.479 Mi.505 |
| 25 PLN Bid | |
76250 |
1949 lotniczy list polecony z Wałbrzycha 22.3.49 do Belgii na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy, koperta zagięta w połowie. | Fi.490 Mi.516 |
| 120 PLN Bid | |
76251 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.20 "mała kropka pod datą 1949"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.492 B Mi.527 |
| 30 PLN Bid | |
76252 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczki za 3 zł o ząbkowaniu ZL11½ w parce pionowej, dolny z klasycznym błędem na poz.30 "pęknięte litery ZT w POCZTA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.492 B1 Mi.527 |
| 80 PLN Bid | |
76253 |
1949 Kongres Związków Zawodowych, seria stemplowana kosownikiem okolicznościowym Warszawa 1 Kiosk. | Fi.492-4 Mi.527-9 |
| 40 PLN Bid | |
76254 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym kongresu. | Fi.492-4 |
| 20 PLN Bid | |
76255 |
1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 40 PLN Bid | |
76256 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na kopercie (Myślicki 49 036). | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 30 PLN Bid | |
76257 |
1949 rocznik znaczków czystych. | Fi.492-508 Mi.527-43 |
| 190 PLN Bid | |
76258 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.23 "kropka nad literą P wyrazu PRACA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.493 B Mi.528 |
| 30 PLN Bid | |
76259 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.26 "mała kropka na marginesie pod cyfrą 5"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.493 B Mi.528 |
| 30 PLN Bid | |