The auction will end on 02.12.2024

Current auction Communist Poland 1945-1952

75900

1947 Kultura Polska (I) - Pisarze, nieząbkowany znaczek za 6 zł z niedodrukowanym fragmentem rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.424A MK
Mi.459B
80 PLN
Bid
75901

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.424B
Mi.459A
40 PLN
Bid
75902

1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie szaroczarnej z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
Bid
75903

1947 lotniczy firmowy list polecony z Gdyni do Londynu.

Fi.425B, 427B
60 PLN
Bid
75904

Fi.426B
Mi.461A
45 PLN
Bid
75905

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN
Bid
75906

1947 Kultura Polska (I i II) - A.Mickiewicz, komplet bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w czworoblokach, próba wydania pierwszego z walca N.2.W.I w kolorze czarnym (Fi.16000.-) oraz kolejno próby wydania drugiego: z walca N.2.W.I w kolorze jasnoczerwonolila, z walca N.2.W.II w kolorze szarawofioletowym, z walca N.2.W.III w kolorze szarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem, z walca N.2.W.IV w kolorze szarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem, z walca N.2.W.V w kolorze jasnoszarawofioletowym, z walca N.2.W.VI w kolorze jasnoszarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem i z walca N.2.W.VII w kolorze jasnoszarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem (Fi.po 32000.-); w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej - choć nie wszystkie, skatalogowane, z pierwszego wydania skatalogowano trzy - w tym tę oferowaną, z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. oferowanych powyżej; wszystkie próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; z artykułu Lesława Schmutza "W katalogu na ich temat powinna być informacja, że istnieją jedynie po dwa czworobloki legitymacyjne takich prób. A wycenianie tych jednostkowych czworobloków traci sens skoro poza posiadanymi przeze mnie mogą być tylko takie drugie"; oferowany zestaw jest tym drugim - wspomnianym w artykule i jego kompletną dokumentacją, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, wartość katalogowa wszystkich czworobloków (Fi. 240.000,-); gwarancja na każdym znaczku i opis "Próba" na każdym czworobloku Schmutz.

Fi.427 P1, 436 P- 7
Mi.462, 470 P
196 000 PLN
Bid
75907

1947 kultura polska, czworoblok.

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
Bid
75908

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
Bid
75909

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka" na poz.12, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.428 B2
Mi.471
60 PLN
Bid
75910

Fi.428B1
Mi.471
35 PLN
Bid
75911

1947 kultura polska, cięta seria z nadrukami groszy typ 21.

Fi.429-36A
Mi.573-9B
230 PLN
Bid
75912

1947 Kultura Polska, parka z numerem walca.

Fi.429A
Mi.463B
40 PLN
Bid
75913

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
Bid
75914

1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożny znaczek za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.436A
30 PLN
Bid
75915

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
Bid
75916

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
40 PLN
Bid
75917

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
Bid
75918

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A
35 PLN
Bid
75919

Fi.429B MK
Mi.463A
85 PLN
Bid
75920

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
Bid
75921

1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie żółtopomarańczowej na papierze x z numerem walca na bocznym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha.

Fi.430A
Mi.464B
60 PLN
Bid
75922

Fi.430A MK
Mi.464B
90 PLN
Bid
75923

1947 kultura polska, arkusz ciętego znaczka za 2 zł, arkusz dwukrotnie złożony, błędy.

Fi.430A ark.
Mi.464B
300 PLN
Bid
75924

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
Bid
75925

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430B
Mi.464A
50 PLN
Bid
75926

1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie żółtopomarańczowej na papierze x z numerem walca na bocznym marginesie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.430B
Mi.465A
60 PLN
Bid
75927

1947 kultura polska, parka znaczków bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

Fi.430B MK1
Mi.464A
120 PLN
Bid
75928

1947 kultura polska, czworoblok znaczka za 2 zł. z błędem "pomarańczowa kropka nad głową na marginesie" i kasownikiem okolicznościowym MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE.

Fi.430Bu
Mi.464A
40 PLN
Bid
75929

1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., tylko w kilku przypadkach z danego walca drukowano jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku walca N.3 W.II - drukowano z niego jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368) i cięte nie powinny istnieć, w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć w tym jedną znaczka za 3 zł - z walca II, jedną znaczka za 10 zł - z walca II i siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; w ślad za tym zarówno pozostałe próby jak i znaczki cięte zostaną pewnie wkrótce opisane i skatalogowane.

Fi.431 nz
Mi.465U
16 000 PLN
Bid
75930

1947 kultura polska, narożny pasek znaczków w barwie szarozielonej na papierze x z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha.

Fi.431A
Mi.465B
40 PLN
Bid
75931

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum.

Fi.431B
Mi.465A
100 PLN
Bid
75932

Fi.431B MK
Mi.465A
350 PLN
Bid
75933

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, pionowa parka znaczków za 3 zł. o nieostrym rysunku i jasnym tle na papierze drzewnym (x), z podwójną perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Walocha.

Fi.431B MK
Mi.465A
80 PLN
Bid
75934

1947 ładny dekoracyjny list polecony z Gdańska 11 (Wrzeszcz) do Skarżyska Kamiennej, ofrankowany dwoma rodzajami znaczka Fi 432 - jeden w wersji ząbkowanej, drugi - nieperforowany, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.432A, B
Mi.466A, B
70 PLN
Bid
75935

1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie żółtobrązowej na papierze x z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha.

Fi.432B
Mi.466A
60 PLN
Bid
75936

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
Bid
75937

1947 list lotniczy z Łodzi do Holandii.

Fi.432B, 434B
Mi.466A, 468A
10 PLN
Bid
75938

1947 miejscowy list polecony z Krakowa, kasownik i erka "REJ. U.P.T. KRAKÓW".

Fi.432B, 438
60 PLN
Bid
75939

1947 Kultura polska (II) - 6 zł, nieząbkowane (Świętochowski, Żeromski, Prus), czworoblok, lewy górny znaczek z błędem "smuga na prawym narożniku arkusza"; dobry stan zachowania (na trzech znaczkach ślady podlepek); gwarancja Walocha.

Fi.433A
Mi.467B
120 PLN
Bid