75900 |
1947 Kultura Polska (I) - Pisarze, nieząbkowany znaczek za 6 zł z niedodrukowanym fragmentem rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.424A MK Mi.459B |
| 80 PLN Bid | |
75901 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.424B Mi.459A |
| 40 PLN Bid | |
75902 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie szaroczarnej z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha. | Fi.425B Mi.460A |
| 60 PLN Bid | |
75903 |
1947 lotniczy firmowy list polecony z Gdyni do Londynu. | Fi.425B, 427B |
| 60 PLN Bid | |
75904 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.426B Mi.461A |
| 45 PLN Bid | |
75905 |
1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie. | Fi.426B MK Mi.461A |
| 100 PLN Bid | |
75906 |
1947 Kultura Polska (I i II) - A.Mickiewicz, komplet bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w czworoblokach, próba wydania pierwszego z walca N.2.W.I w kolorze czarnym (Fi.16000.-) oraz kolejno próby wydania drugiego: z walca N.2.W.I w kolorze jasnoczerwonolila, z walca N.2.W.II w kolorze szarawofioletowym, z walca N.2.W.III w kolorze szarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem, z walca N.2.W.IV w kolorze szarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem, z walca N.2.W.V w kolorze jasnoszarawofioletowym, z walca N.2.W.VI w kolorze jasnoszarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem i z walca N.2.W.VII w kolorze jasnoszarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem (Fi.po 32000.-); w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej - choć nie wszystkie, skatalogowane, z pierwszego wydania skatalogowano trzy - w tym tę oferowaną, z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. oferowanych powyżej; wszystkie próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; z artykułu Lesława Schmutza "W katalogu na ich temat powinna być informacja, że istnieją jedynie po dwa czworobloki legitymacyjne takich prób. A wycenianie tych jednostkowych czworobloków traci sens skoro poza posiadanymi przeze mnie mogą być tylko takie drugie"; oferowany zestaw jest tym drugim - wspomnianym w artykule i jego kompletną dokumentacją, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, wartość katalogowa wszystkich czworobloków (Fi. 240.000,-); gwarancja na każdym znaczku i opis "Próba" na każdym czworobloku Schmutz. | Fi.427 P1, 436 P- 7 Mi.462, 470 P |
| 196 000 PLN Bid | |
75907 |
1947 kultura polska, czworoblok. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN Bid | |
75908 |
| 6 000 PLN Bid | |
75909 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka" na poz.12, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.428 B2 Mi.471 |
| 60 PLN Bid | |
75910 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka litery A". | Fi.428B1 Mi.471 |
| 35 PLN Bid | |
75911 |
1947 kultura polska, cięta seria z nadrukami groszy typ 21. | Fi.429-36A Mi.573-9B |
| 230 PLN Bid | |
75912 |
1947 Kultura Polska, parka z numerem walca. | Fi.429A Mi.463B |
| 40 PLN Bid | |
75913 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN Bid | |
75914 |
1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożny znaczek za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II. | Fi.429B Mi.436A |
| 30 PLN Bid | |
75915 |
| 30 PLN Bid | |
75916 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 40 PLN Bid | |
75917 |
| 180 PLN Bid | |
75918 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 35 PLN Bid | |
75919 |
1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.429B MK Mi.463A |
| 85 PLN Bid | |
75920 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.430A Mi.464B |
| 30 PLN Bid | |
75921 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie żółtopomarańczowej na papierze x z numerem walca na bocznym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha. | Fi.430A Mi.464B |
| 60 PLN Bid | |
75922 |
1947 kultura polska, znaczek makulaturowy ze pionową smugą farby, prawie dokładnie przez środek twarzy brata Alberta, gwarancja Wiatrowski. | Fi.430A MK Mi.464B |
| 90 PLN Bid | |
75923 |
1947 kultura polska, arkusz ciętego znaczka za 2 zł, arkusz dwukrotnie złożony, błędy. | Fi.430A ark. Mi.464B |
| 300 PLN Bid | |
75924 |
| 50 PLN Bid | |
75925 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.430B Mi.464A |
| 50 PLN Bid | |
75926 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie żółtopomarańczowej na papierze x z numerem walca na bocznym marginesie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.430B Mi.465A |
| 60 PLN Bid | |
75927 |
1947 kultura polska, parka znaczków bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki. | Fi.430B MK1 Mi.464A |
| 120 PLN Bid | |
75928 |
1947 kultura polska, czworoblok znaczka za 2 zł. z błędem "pomarańczowa kropka nad głową na marginesie" i kasownikiem okolicznościowym MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE. | Fi.430Bu Mi.464A |
| 40 PLN Bid | |
75929 |
1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., tylko w kilku przypadkach z danego walca drukowano jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku walca N.3 W.II - drukowano z niego jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368) i cięte nie powinny istnieć, w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć w tym jedną znaczka za 3 zł - z walca II, jedną znaczka za 10 zł - z walca II i siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; w ślad za tym zarówno pozostałe próby jak i znaczki cięte zostaną pewnie wkrótce opisane i skatalogowane. | Fi.431 nz Mi.465U |
| 16 000 PLN Bid | |
75930 |
1947 kultura polska, narożny pasek znaczków w barwie szarozielonej na papierze x z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha. | Fi.431A Mi.465B |
| 40 PLN Bid | |
75931 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum. | Fi.431B Mi.465A |
| 100 PLN Bid | |
75932 |
| 350 PLN Bid | |
75933 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, pionowa parka znaczków za 3 zł. o nieostrym rysunku i jasnym tle na papierze drzewnym (x), z podwójną perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Walocha. | Fi.431B MK Mi.465A |
| 80 PLN Bid | |
75934 |
1947 ładny dekoracyjny list polecony z Gdańska 11 (Wrzeszcz) do Skarżyska Kamiennej, ofrankowany dwoma rodzajami znaczka Fi 432 - jeden w wersji ząbkowanej, drugi - nieperforowany, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.432A, B Mi.466A, B |
| 70 PLN Bid | |
75935 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczków w barwie żółtobrązowej na papierze x z numerem walca na dolnym marginesie, gwarancja i opis na jednym znaczku Walocha. | Fi.432B Mi.466A |
| 60 PLN Bid | |
75936 |
| 20 PLN Bid | |
75937 |
1947 list lotniczy z Łodzi do Holandii. | Fi.432B, 434B Mi.466A, 468A |
| 10 PLN Bid | |
75938 |
1947 miejscowy list polecony z Krakowa, kasownik i erka "REJ. U.P.T. KRAKÓW". | Fi.432B, 438 |
| 60 PLN Bid | |
75939 |
1947 Kultura polska (II) - 6 zł, nieząbkowane (Świętochowski, Żeromski, Prus), czworoblok, lewy górny znaczek z błędem "smuga na prawym narożniku arkusza"; dobry stan zachowania (na trzech znaczkach ślady podlepek); gwarancja Walocha. | Fi.433A Mi.467B |
| 120 PLN Bid | |