The auction will end on 02.12.2024

Current auction Communist Poland 1945-1952

74620

1944 Wodzowie - T.Kościuszko, próba siatkowa arkuszowa znaczka za 50 gr. typu V - z nieopiłowanymi marginesami, gwarancja Berbeka, z opisem Schmutz.

Fi.340V
Mi.381
1 400 PLN
Bid
74621

1944 Wodzowie, znaczek w barwie jasnozielonej, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.340a
Mi.381
150 PLN
Bid
74622

1944 Wodzowie, parka znaczków w barwie zielonej z stemplem prowizorycznym z Łańcuta, lewy znaczek brzeg zalany tuszem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.340b
Mi.381
300 PLN
Bid
74623

1944 Wodzowie, znaczek w barwie zielonej z międzypolem, gwarancja i opis barwy Schmutz.

Fi.340b
Mi.381
280 PLN
Bid
74624

1944 Wodzowie, znaczek w barwie ciemnozielonej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.340c
Mi.381
220 PLN
Bid
74625

1944 Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze ciemnozielonym z występującym w niewielkiej części nakładu błędem na poz.21 w bardzo zaawansowanym stadium "plamy nad rysunkiem znaczka, plamy pod O, plamy nad i pod C, zniekształcone T i A, połączone L i S, zniekształcone A i smuga na prawym brzegu" - to najbardziej zniekształcony znaczek tego wydaniana, w opisie na znaczkach tylko najważniesze uszkodzenia, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.340c B2
Mi.381
1 200 PLN
Bid
74626

1944 Wodzowie, arkuszowa próba siatkowa na papierze białym cienkim gładkim, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.341PVI
Mi.342
1 000 PLN
Bid
74627

1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł., w kolorze jasnoniebieskim, ze znacznie przesuniętą w dół perforacją poziomą, brak milimetra aby powstał znaczek jednostronnie cięty, dodatkowo błąd na poz.26 "uszkodzona krawędź formy" - co widać tylko na znaczkach z takim przesunięciem lub z dolnym marginesem, gwarancja i opis koloru Walocha.

Fi.341a
Mi.382
700 PLN
Bid
74628

1944 Wodzowie, znaczek w barwie jasnoniebieskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.341a
Mi.382
220 PLN
Bid
74629

1944 Wodzowie, czworoblok znaczka w barwie ciemnoniebieskiej z poz. 21/27 stemplowany kasownikiem Siedlec z datą 15.09.44, gwarancja Schmutz.

Fi.341c
Mi.382
700 PLN
Bid
74630

1944 Wodzowie, znaczek w barwie ciemnoniebieskiej, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.341c
Mi.382
150 PLN
Bid
74631

1944 Wodzowie, parka na zawiasach.

Fi.341c
Mi.382
800 PLN
Bid
74632

1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, marginesowy znaczek za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim UNIKALNY ZE ZNACZNIE PRZESUNIĘTYM W PRAWO KOMPLETNYM RYSUNKIEM, znaczki z pierwszej kolumny tego sektora posiadają po lewej stronie niezadrukowany pasek, te ze środka mają przesunięty rysunek w dwóch częściach, tylko te z prawej - w tym ten oferowany z poz.10 mają cały rysunek jeśli zachował się margines - to w sumie mogło być zaledwie sześć sztuk, ale z pewnością nie wszystkie go zachowały, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.341c MK
Mi.382
4 000 PLN
Bid
74633

1944 Wodzowie, znaczek w barwie ciemnoniebieskiej bez perforacji pionowej na lewym marginesie z międzypolem, fotoatest Walocha.

Fi.341cMK1
Mi.382
1 000 PLN
Bid
74634

1944 Wodzowie, parka znaczków w różnych barwach; lewy znaczek w szaroniebieskiej, prawy ciemnoniebieskiej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.341e, c
Mi.382
500 PLN
Bid
74635

1944 list polecony z Chełma do Lublina, prowizoryczna ręcznie pisana erka urzędu pocztowego Chełm 2, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.342
Mi.383
320 PLN
Bid
74636

1944 list z Hyżnego do Markowej, w Hyżnem na liście odbito stempel pośrednictwa pocztowego Generalnego Gubernatorstwa i naklejono same znaczki, które zostały unieważnione dopiero w urzędzie pocztowym w Rzeszowie 1.11.44, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 175.

Fi.342
Mi.383
300 PLN
Bid
74637

1944 Goznak, znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką występującą w całym, nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła", zagniecenie górnej części znaczka.

Fi.342
Mi.383
20 PLN
Bid
74638

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki skasowano 3.12., przesyłka przez Ankarę dotarła do adresata 12.06.45 - po 6 miesiącach.

Fi.342
Mi.383
250 PLN
Bid
74639

1944 Goznak, list polecony z Tarnobrzega do Przeworska, prowizoryczna erka i stempel Tarnobrzega.

Fi.342
Mi.383
380 PLN
Bid
74640

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 26 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik i erka upt Warszawa 26, zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.342
Mi.383
240 PLN
Bid
74641

1944 Goznak, list polecony z Dynowa do Przeworska, prowizoryczny poniemiecki kasownik Dynowa i poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 177.

Fi.342
Mi.383
240 PLN
Bid
74642

1944 Goznak, list z Zamościa do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 168.

Fi.342
Mi.383
180 PLN
Bid
74643

1944 Goznak, kartka z Nałęczowa do Rzeszowa, prowizoryczny kasownik Nałęczowa, stempel cenzury wojskowej nr 165.

Fi.342
Mi.383
200 PLN
Bid
74644

1944 Goznak, list z Rzeszowa do Przeworska.

Fi.342
Mi.383
100 PLN
Bid
74645

1944 zestaw ośmiu wycinków z różnymi stemplami prowizorycznymi: Oleśnica, Tarnawa, lesko, Baligród, Cisna, Wołkowyja, Lesko i Ropienka.

Fi.342
Mi.383
650 PLN
Bid
74646

1944 LEŻAJSK Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, znaczki (III walec) wydrukowane dużą ilością farby dolna belka sprawia wrażenie zdwojonego druku, list wysłany 16.11 z Leżajska do Rzeszowa, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - dwuobrączkowym datownikiem GG LEZAJSK z wyróżnikiem "a" i wyciętym napisem niemieckim; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.172; koperta firmowa "Społem Centrala Handlowa Spółdzielni Spożywców ODDZIAŁ SKUPU ROLNEGO W LEŻAJSKU"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.342
Mi.383a
200 PLN
Bid
74647

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 20.VII.1945 - po 8 miesiącach!!! zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 1949 P.C.90."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

Fi.342
Mi.383a
300 PLN
Bid
74648

1944 PRZEWORSK Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 23.XI z Przeworska do Rzeszowa, jeden ze znaczków z błędem na poz.65 "od górnych końców liter L i KA skośne kreski w prawo do góry"; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - dwuobrączkowym datownikiem GG z wyróżnikiem "a", prowizoryczna (niemiecka) nalepka polecenia z zamazanym napisem (Distr Krakau); na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.174; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.342 + 342 B
Mi.383a
300 PLN
Bid
74649

1944 Goznak, znaczek za 25 gr. z III walca o nieco rozmytym druku z błędem na poz.55 "kropka przed prawym Gr", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.342 B
Mi.383
40 PLN
Bid
74650

Fi.342 B1
Mi.383
80 PLN
Bid
74651

1944 Goznak, list polecony z Przemyśla do Zarzecza, na froncie prowizoryczny stempel odbiorczy Zarzecza.

Fi.342, 343
Mi.383, 384
160 PLN
Bid
74652

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik i erka upt Warszawa 23, zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.342, 343
Mi.383, 384
200 PLN
Bid
74653

1944 RANIŻÓW Goznak, 25 gr + 50 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 31.10. z miejscowości Raniżów do Rzeszowa, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - dwuobrączkowym datownikiem GG RANIZOW z wyróżnikiem "a" i wyciętym napisem niemieckim, prowizoryczna (niemiecka) nalepka polecenia z zamazanym napisem "über Reichshof (Distr Krakau)"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.177; list z lewej strony otwarty i zaklejony przez cenzurę (obcięto górną część znaczków), dobry stan zachowania.

Fi.342, 343
Mi.383a, 384
200 PLN
Bid
74654

Fi.342, 343
200 PLN
Bid
74655

Fi.342, 343
240 PLN
Bid
74656

1944 Goznak, wydanie obiegowe, marginesowa seria znaczków ciętych w pięknym stanie (Fi.8000.-), małe ślady podlepek na górnych marginesach poza znaczkiem, gwarancja Mikulski.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U
7 000 PLN
Bid
74657

1944 AMBULANS 111 RELACJI LUBLIN-CHEŁM, Goznak, 25 gr + 50 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacona polecona karta pocztowa z pełną treścią przesłana 5.XII z Chełma ambulansem 111 relacji Lublin-Chełm do Rzeszowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - przedwojennym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "A" (C4a - wg. klasyfikacji Z.Mąki), prowizoryczny stempelek polecenia - przedwojenna erka ambulansowa z dodatkowym stempelkiem jednowierszowym "CHEŁM LUBELSKI 1", cenzura wojskowa nr.163 z dopisaną literą "b"; odkrycie opisane przez p.Henryka Bartkowiaka w numerze 10/2016 "Świata Erek", z tym, że prezentowane tam walory pochodzą z 1945 roku - oferowany tu - to być może najwcześniejsza przesyłka przewieziona ambulansem po ponownym uruchomieniu Poczty Polskiej w 1944 roku; co również ciekawe, nadawca sporządził kartę pocztową we własnym zakresie sklejając warstwowo liniowaną kartkę i biały karton; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.342-343
Mi.383a-384
1 000 PLN
Bid
74658

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; dodatkowo w tomie: 358y, 360y, (380, 381, 383, 385) na cienkim papierze, 395-400 (odmiany), znaczki dopłaty; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
2 800 PLN
Bid
74659

Fi.342MK2
Mi.383a
100 PLN
Bid