The auction will end on 02.12.2024
The auction ends in:

Current auction General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
73151

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie listu poleconego wysłanego 30.1.40 z Krakowa do Rudy Śląskiej, na odwrocie datownik odbiorczy RUDA (OBERSCHLES); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-13
120 PLN
Bid
73152

1939 wydanie przedrukowe dla wschodnich obszarów okupowanych, kompletna seria stemplowana na liście z Warszawy 14.2.40 adresowanym do Gniezna.

Fi.1-13
90 PLN
Bid
73153

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków stemplowana na kopercie stemplem Deutsche Post Osten Neu Sandez, dodatkowo zwykły datownik Nowego Sącza.

Fi.1-13
120 PLN
Bid
73154

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi.817.-; Mi. ponad 450 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
800 PLN
Bid
73155

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe, a także znaczki opłaty radiowej (Fi.2019.-; Mi.550 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 800 PLN
Bid
73156

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, znaczek na formularzu kartkowym wysłany 7.VI.1940 z Warszawy do Poznania; stempel prowizoryczny - polski przedwojenny datownik wirnikowy.

Fi.3
50 PLN
Bid
73157

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka (Warszawa, Belweder od strony Łazienek) wysłana 13.V.1940 z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem wirnikowym w urzędzie Warszawa 1; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.3
150 PLN
Bid
73158

1939 I wydanie przedrukowe, 20 + 60 gr + polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe 4 - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana jako polecona 24.6.1940 z Lublina do obozu polskich jeńców w Brodach na terenach zajętych przez sowietów, datownik odbiorczy 6.VII, okrągły stempel cenzury niemieckiej i stempelek (numerator) dla zagranicznych przesyłek poleconych; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (kartka pionowo zgięta); z eksponatu J.Falkowskiego.

Fi.5,10, Cp3III2
500 PLN
Bid
73159

1939 list z Myślenic do Wieliczki, prowizoryczny kasownik Myślenic.

Fi.6
60 PLN
Bid
73160

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze C 154 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-06.02.1940), wysłany 23.2.1940 z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Fi.7
120 PLN
Bid
73161

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań wysłany 12.2.40 z oddziału w Busku do PCK w Krakowie opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-06.02.1940); znaczek skasowany datownikiem BUSKO-ZDROJ; stempel wpływu biura PCK w Krakowie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, JUDAICA.

Fi.7
200 PLN
Bid
73162

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 5 III 40 z Warszawy do Bogumina (Oderberg), znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; dobry stan zachowania (koperta zmniejszona od góry, brak tylnej klapy).

Fi.9
100 PLN
Bid
73163

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
80 PLN
Bid
73164

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e" z dodatkową frankaturą opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-06.02.1940), wysłana 7.2.40 z Zakopanego do Żegiestowa-Zdroju.

Fi.Cp1I, 1, 3
120 PLN
Bid
73165

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", wysłana 11.12 z Krakowa do Sosnowca, prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu stosowania podwyższonej taryfy (21.11.1939-06.02.1940); bardzo dobry stan zachowania (Mi.70 euro).

Fi.Cp2I
100 PLN
Bid
73166

1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem.

Fi.Cp2I
50 PLN
Bid
73167

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", wysłana 8.III.1940 z Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu stosowania podwyższonej taryfy (21.11.1939-06.02.1940); idealny stan zachowania (Mi.90 euro).

Fi.Cp2II
150 PLN
Bid
73168

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", bardzo dobry stan zachowania.

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
Bid
73169

1939 współkursor - znaczek obiegowy Rzeszy za 12pf (24gr) jako niezwykle rzadko spotykana mieszana frankatura ze znaczkiem wydania przedrukowego za 6gr/3pf, karta opłacona według taryfy zagranicznej (30gr), wysłana 4.XII z Warszawy do obozu internowania Kastely koło Lengyeltoti na Węgrzech; znaczki unieważnione w urzędzie Warszawa 1 ostemplowaniem prowizoryczny - polskim przedwojennym wirnikiem "UZUPEŁNIAJCIE SWOJE ADRESY NAZWĄ DZIELNICY POCZTOWEJ" (Fi.800.-); niezwykłe prowizorium łączące wiele niespotykanych elementów; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.I; 1
Mi.519
1 000 PLN
Bid
73170

1939 współkursor całostek GG, karta pocztowa Rzeszy za 15 Pf (Fi.400.-) wysłana 9.XII z Warszawy do obozu dla internowanych polskich żołnierzy - Calafat w Rumunii, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym datownikiem w urzędzie Warszawa 4; rumuński stempel odbiorczy z 15.XII; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.W Cp3
400 PLN
Bid
73171

1939 całostka obiegowa Rzeszy za 6 fen, datowana 4.XII, wysłana z Karwiny do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym "Karwin (Oberschl) 2", Karwina leżała na Zaolziu, które ponownie przyłączono do Polski w październiku 1938, a po napaści niemieckiej na Polskę miejscowość ta znalazła się na terenach wcielonych do III Rzeszy, ponieważ kartę wysłano do Warszawy, pocztowiec, najpewniej Polak, potraktował ją jako przesyłkę wewnętrzną, za którą opłata wynosiła 30 gr, ponieważ była to całostka za 6 fen = 12 gr różnica w opłacie wynosiła 18 gr, dopłatę naliczono w podwójnej wysokości brakującej należności, czyli 36 gr; oznaczono to stempelkiem "Nachgebühr 2" (dopłata) z dopisaną niebieską kredką kwotą dopłaty "36 g(roszy)"; niezwykle ciekawy walor z początkowego okresu funkcjonowania poczty na polskich okupowanych terenach, w doskonałym stanie zachowania.


Mi.P226
400 PLN
Bid
73172

1939 list urzędowy z Chodakowa opłacony znaczkiem niemieckim, stempel "Deutsche Dienspost Osten".


70 PLN
Bid
73173

1939 współkursor, niemiecka całostka i znaczek użyte na terenie GG, karta wysłana 14.12.39 z Warszawy do Rumunii, gwarancja Pelczar.


180 PLN
Bid
73174

1939 prekursor, niemiecka całostka użyta na terenie GG, karta wysłana 9.11.39 z Radomia do Krakowa, gwarancja Pelczar.


180 PLN
Bid
73175

1939 polska całostka wysłana z Lublina 8.12.39 jako formularz kartki urzędowej, gwarancja Pelczar.


100 PLN
Bid
73176

1939 polska całostka wysłana z Lublina 24.11.39 jako formularz kartki urzędowej, gwarancja Pelczar.


100 PLN
Bid
73177

1939 współkursory, list z Warszawy nadany 7.12.39 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie pieczęć nadawcy Związku Kawalerów Maltańskich w Polsce, opłata znaczkami pocztowymi Rzeszy.


300 PLN
Bid
73178

1939 współkursory, kartka z Warszawy nadana 16.12.39 do Słomnik opłacona znaczkiem Rzeszy.


100 PLN
Bid
73179

1940 GG opaska gazetowa z Krakowa adresowana na Morawy.

Fi.1
180 PLN
Bid
73180

1940 NALEPKA INFORMACYJNA "Zurück an den Absender. Es fehlen noch ... Groschen an Gebühren." I wydanie przedrukowe, 6 gr - frankatura wielokrotna, list z Krakowa do Mościc ofrankowano znaczkami o wartości 24 gr, ponieważ ważył on powyżej 20 gramów (właściwa opłata 48 gr), przesyłkę zwrócono do nadawcy przystawiając 21.10.40 datownik urzędu Kraków 2 i doklejono nalepkę informacyjną "Zurück an den Absender. Es fehlen noch ... Groschen an Gebühren." ("Zwrot do nadawcy. W opłacie brakuje ... groszy.") z dopisaną liczbą "24"; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1
1 200 PLN
Bid
73181

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste (Fi.100.-) w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1+2
100 PLN
Bid
73182

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Bełżycach przez urząd zwierzchni w Lublinie do Szwecji, stempelek pośrednictwa i stempel niemieckiej cenzury wojskowej, ślady po przechowywaniu w albumie, na odwrocie ubytki papieru na brzegach.

Fi.1, 6
280 PLN
Bid
73183

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.

Fi.1-2
80 PLN
Bid
73184

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
Bid
73185

1940 list Krakowa do Puław.

Fi.9
80 PLN
Bid
73186

1940 kartka z Klemensowa 16.3.40 do Poznania na polskiej przedwojennej całostce.

Fi.11
250 PLN
Bid
73187

1940 list polecony z Siedlec do Berlina.

Fi.14, 23
50 PLN
Bid
73188

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14-39
250 PLN
Bid
73189

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) czysta (Fi.748.-); bardzo dobry stan zachowania (znaczek za 30/30 gr ciekawie utleniony).

Fi.14-39
600 PLN
Bid
73190

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
Bid